Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze następcy Sennheiser HD 215


Recommended Posts

Witam

Potrzebuję pomocy znawców w wyborze słuchawek - obecnie posiadam słuchawki Sennheiser HD 215 i zaczynają się mi już sypać (dosłownie)

Znajomy polecił mi:

Soundmagic HP200

Sennheiser HD599

Co do mojej osoby - potrzebuję słuchawek uniwersalnych - muzyka, gry, filmy

Podłączam słuchawki do PC z małym wzmacniaczem słuchawkowym

Szukam słuchawek zbilansowanych (niekoniecznie pod bass), do użytku domowego tylko i wyłącznie - wytłumienie nie ma dużego znaczenia.

Czy ww. modele będą ok czy szukać raczej czegoś innego? W sklepie polecono mi Meze 99neo, ale chyba jednak trochę za drogie (chciałbym się zmieścić w 600zł).

MUSZĄ być co najmniej tak wygodne jak HD 215 - siedzę w słuchawkach bardzo długo no i mieć odpinany jack (ale to chyba dziś standard).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez serge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Ponieważ siedzę w słuchawkach bardzo długo co najmniej po 10h dziennie (codziennie). To boję się trochę tego specyficznego przewodu w SENNHEISER HD 58X JUBILEE (bo moje jacki wymieniam co pół roku). No a te Snab wyglądają ciekawie. Cena też niska, ale pytanie czy to będzie upgrade? Żebyśmy nie zjeżdżali z jakością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klony Yoga CD-880 to te słuchawki trochę ewoluowały od czasu ich wypuszczenia. W nowych wg tego co pisze producent podniesiono trochę poziom niskich tonów i poprawiono górny zakres pasma przenoszenia przez użycie cewek z aluminium powlekanego miedzią. Jakość dźwięku jak na zakres do 600 zł jest bardzo dobry. Jednak w przeszłości pękały w nich widelce mocujące słuchawki do pałąka. Oglądając zdjęcia tych słuchawek z różnego okresu zauważyłem ze próbowano temu zaradzić zmieniając kształt usztywnień tego elementu. Jakiś czas temu postanowiono zmniejszyć nacisk na uszy przez użycie cieńszego i węższego paska stali nierdzewnej w pałąku. Przez to słuchawki sprawiają wrażenie nieco klekotliwych gdy są zdjęte z głowy. Co może psuć wrażenie co do ich wykonania. Są za to bardzo wygodne i dają dobrze wyrównany tonalnie, bardzo przestrzenny dźwięk. Im dłużej się ich używa graja coraz lepiej i to w długim czasie używania. Do tego dobrym pomysłem są 2 rodzaje łatwo wymiennych padów w zestawie i 2 kable o różnej długości. Każde z klonów CD-880 są nieco inaczej wyposażone. Snaby wydają się być chyba najsensowniej wyposażone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD 599 też mają dość nietypowo zakończony wymienny kabel. Tylko pozornie wygląda on na typowy wtyk jack. Fakt że są sprzedawane tylko przez jeden amerykański serwis internetowy. Ma on jednak swój europejski oddział. No i da się je kupić np. z allegro: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd58x-jubilee-dodatkowe-pady-8855339431

pr_2018_8_9_9_40_56_712_04.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zabrzmieć jak niewdzięcznik - jestem Ci szalenie wdzięczny za Twoją chęć pomocy. Ale ten kabelek od HD599 jest podobny do tego z HD215 - tzn. jest on zakończony nietypowo ,bo jest możliwość nakręcenia na niego adaptera Sennheiser na większy jack. Ew. jest to "wkręt" do blokady na słuchawkach, ale trzyma i bez tego. Każdy kabelek jack 3,5 typu slim pasuje (sprawdzałem). co do HD58x na allegro to jednak używka + przekracza podany budżet.

 

A kojarzysz coś pod pojedynczy typowy jack? Co da mi lepsza jakość w stosunku do HD599?

Edytowano przez serge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek z HD599 to wtyk jack 2,5 mm ( od strony słuchawek ) z blokadą na jego obudowie. Niestety nie kojarzę niczego z kablem jack 3,5 mm w tym budżecie. Przyszły mi do głowy AKG K550 z kablem z wtykiem mini XLR od strony słuchawek. AKG w słuchawkach studyjnych i od jakiegoś czasu tych bardziej domowych stosuje takie łatwo wymienne kable. np. AKG K702 . Chociaż spokrewnione z K550  są  AKG K845BT , które można obecnie kupić w cenie w okolicach 600 zł. Z tego co wiem to K550 Mk II z zmniejszonymi obudowami słuchawek i własnie odłączanym kablem z gniazdem jack 3,5 mm no i oczywiście bluetooth. Kiedyś kosztowały ponad 1 tyś. Jako słuchawki przewodowe są nadal bardzo dobre, jednak przez to że ta konstrukcja ma już ładnych kilka lat, brak jej jest kodeku aptX i ANC które stały się standardem w tej grupie cenowej słuchawek bt.

Jeśli chodzi o słuchawki Soundmagic HP200 , HP100 , HP150 i HP151 to ich kabel jest wprawdzie zakończony wtykiem jack 3,5 mm, jednak ma on na obudowie nietypową blokadę, a wewnątrz niej jest wtyk w obudowie o wyjątkowo małej średnicy, dlatego trudno było by znaleźć wtyk jack bez tej blokady który wejdzie w zagłębienie w obudowie słuchawki. To w praktyce skazuje na oryginalne kable tego producenta lub użycie np. wtyku jack przylutowanego do przewodu bez obudowy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 3,5 mm to standard i zwykle są przejściówki na większego 6,3 mm. Słuchawki typowo stacjonarne mają czasem wtyki duże na kablu, tak jak w tym długim kablu. Wtedy do podłączenia do gniazda mały jack potrzebna jest przejściówka jaką dołączyli. Na tej aukcji allegro piszą o rozmiarach wtyczek na kablu do podłączenia do sprzętu. O wtyczce do podłączenia samych słuchawek z przewodem nic nie piszą i tam jest gniazdo 2,5 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 SNAB Euphony AF-100 ma gniazda jack 3,5 mm 2 polowe, czyli mono. Wtyczki na dołączonych kablach mają jednak na końcach obudowy wtyku zwężenie  z zatrzaskiem:

snab-euphony-af-100-8-999px.jpg

Podejrzewam że ten zatrzask pewnie nie jest niezbędny, jednak wtyczka musi mieć niezbyt dużą średnicę w miejscu gdzie wchodzi w zagłębienia w słuchawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam po półrocznej przerwie - przepraszam za wykopaliska ale chce zachować ciągłość wątku -  Cięgle nie mogłem znaleźć słuchawek odpowiednich do moich wymagań ale znajomy polecił mi Philips Fidelio X2HR/00 - podobno mają jacka 3,5mm odłączanego i jakością dźwięku przewyższają moje wysłużone HD 215 - jakieś opinie i podpowiedzi? Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp MobyDick - Jak z jakością u tych słuchawek - w sensie z jakością wykonania, możesz coś powiedzieć? Nigdy nie miałem słuchawek otwartych - zawsze zamknięte. Nie robi mi to myślę aż takiej różnicy, to będzie do słuchania muzyki/gier/filmów stacjonarnie na PC + mam osobny pokój, wiec wyciszenie/wytłumienie nie jest tutaj priorytetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...