Skocz do zawartości

Kino domowe do pokoju 20 m2


plastekrugby

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Chciałbym zakupić nowe kino domowe do salonu o powierzchni ok 20 m2. Pokój ma kształt kwadratu. Sprzęt będzie użytkowany do oglądania filmów, słuchania muzyki (bez szczególnego wyróżnienia konkretnego gatunku) oraz podłączony do xboxa. Mój budżet to ok 5-6 tys.

Jestem kompletnie zielony w tym temacie więc chciałbym poradzić się fachowców z forum:) 

Wstępnie przeglądałem kilka ofert oraz wpisów na forum. W jednym ze sklepów zaproponowano mi zestaw : Yamaha RX - V485 + Indiana Line 550 X + 740 + 240. 

Z kolei po przejrzeniu recenzji i kilku artykułów zainteresował mnie amplituner Marantz NR1710 do tego głośniki Wilson Raptor 7.

Biorę także pod uwagę Jamo s809. 

Naturalnie chciałbym także dokupić subwoofer, jednak nie wiem czy domknę to w przewidzianym budżecie.

Jakie są różnice jakościowe /brzmieniowe pomiędzy amplitunerami Yamaha/Onkyo/Denon/Marantz?

Jestem przed remontem także biorę pod uwagę dalszą rozbudowę kina do Atomos. Jak myślicie czy na tak małej powierzchni jest sens upychać 7 albo i 9 głośników czy standardowe 5.1 wystarczy?

 

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Edytowano przez plastekrugby
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Szukasz zestawu, który będzie w miarę uniwersalny jeśli chodzi o brzmienie. Zaproponowany przez Ciebie zestaw Yamaha RX - V485 + Indiana Line 550 X + 740 + 240 to dobry kierunek. Mamy energicznie brzmiący amplituner w połączeniu z kolumnami o cieplejszym charakterze brzmienia. Jest to jak najbardziej słuszny kierunek. Subwooferem bym się w chwili obecnej nie przejmował, ponieważ jest to element, który można dokupić z czasem. Warto zwrócić uwagę na markę Klipsch, która specjalizuje się w subwooferach do kina domowego.  W takim pomieszczeniu system 5.1 będzie brzmiał super, oczywiście można pokusić się o dodatkowe 2 głośniki dla lepszego efektu w kinie domowym ale już na 5.1 będzie rewelacyjny efekt. 
Zapraszamy na odsłuchy lub indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Większość kolumn powinieneś ominąć z tych co wymieniłeś .

Moim zdaniem w tej cenie Yamaha 485 z nota 550 ok ale lepiej z tannoy 7.4 albo melodika bl40mkIII 

Mówię oczywiście o pełnych setach.

Noty są dość małe. Grają troszkę ograniczonym dźwiękiem a tannoy i melodika już nie. Pomieszczenie jest na granicy. Więc można stosować klasycznej wielkości podlogowki. 

Zapraszam w przypadku pytań lub wycen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę w wiadomości prywatnej telefon kontaktowy, w poniedziałek zadzwonię do Ciebie i zdecydowanie łatwiej będzie porozmawiać na ten temat. 

18 godzin temu, plastekrugby napisał:

Szczerze powiedziawszy czuje się trochę zdezorientowany w tym momencie odnośnie systemu melodika...

Natomiast przyglądałem się głośnikom tannoy i myśle ze to będzie właściwy wybór;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...