Skocz do zawartości

Sens zakupu DAC/AMP przy słuchaniu ze spotify na AKG y50/hyperx cloud alpha/edifier r2600


Pasive

Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem zielony w kwestii audio i proszę o poradę. Mój sprzęt to Hyperx Cloud Alpha, AKG y50, edifier r2600, soundmagic E10. Muzyki słucham ze spotify premium. Sprzęt jest podpięty pod laptopa, czasami pod TV sony 65xf9005. Czy jakiś AMP/DAC do ok. 400 zł, np. prodigy  cube black edition/fiio e10k/sound blasterx 5g zwiększy jakość dźwięku na moim sprzęcie? Czy słuchając muzyki tylko ze spotify ew. YouTube zakup DAC/AMP nie ma sensu, bo jakość utworów jest niska? 

Edytowano przez Pasive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Bez względu na to czy słuchasz muzyki na Spotify czy YouTube DAC powinien poprawić jakość brzmienia. Oczywiście im lepszy plik źródłowy tym osiągniesz lepszy rezultat. Zważywszy na sprzęt który posiadasz Fiio q1 mark II sprawdziłby si3 bardzo dobrze. Fiio e10k trochę zawęża scenę dźwiękową czego nie można powiedzieć o q1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dzień dobry,

Bez względu na to czy słuchasz muzyki na Spotify czy YouTube DAC powinien poprawić jakość brzmienia. Oczywiście im lepszy plik źródłowy tym osiągniesz lepszy rezultat. Zważywszy na sprzęt który posiadasz Fiio q1 mark II sprawdziłby si3 bardzo dobrze. Fiio e10k trochę zawęża scenę dźwiękową czego nie można powiedzieć o q1.

Dziękuję za odpowiedź. Nie odpowiada mi bateria i kwota trochę wyższa. Znajdzie się coś do ok. 300? Co myślicie o Prodigy Cube Black Edition i Dragonfly Black? Edifier r2600 mam podpięte jackiem pod TV, czy np. Prodigy Cube działałby podpięty usb pod TV?

Edytowano przez Pasive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby doradzić czy do ok 350 zł znajdę coś lepszego od integry z laptopa? Prodigy Cube Black najbardziej mi się podoba ze względu na funkcjonalność. Będzie coś lepszego? Po zasilaniu usb da rade czy lepiej szukać coś z zasilaniem sieciowym np FX-AUDIO DAC-X3?Ktoś mógłby doradzić czy do ok 350 zł znajdę coś lepszego od integry z laptopa? Prodigy Cube Black najbardziej mi się podoba ze względu na funkcjonalność. Będzie coś lepszego? Po zasilaniu usb da rade czy lepiej szukać coś z zasilaniem sieciowym np FX-AUDIO DAC-X3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2020 o 23:16, ald890 napisał:

X-AUDIO DAC-X6 - kupisz za około 300zl i to bardzo dobry sprzęt, X3 bym sobie darował

Dziękuję za radę. Wiesz jak wypada fx-audio X6 w porównaniu do Prodigy Cube BE? Myślisz, że będzie poprawa na tym X6 na edifierach r2600? Na integrze bas nie jest dobrze kontrolowany, czasami pierdzi... Natomiast na hyperx cloud alpha bas jest dobrze kontrolowany. Myślisz, że jest jeszcze coś ciekawego do 350 zł? Chętnie bym potestował jakiś sprzęt we Wrocławiu, ale nie wiem gdzie :/

Edytowano przez Pasive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marecki napisał:

Telewizory nie udostępniają dźwięku na gniazdach USB.

Okej, dzięki za informacje.

 

29 minut temu, ald890 napisał:

Przecież edifiery to głośniki aktywne, co ma do tego integra? Nie wiem czy DAC coś popraw jeśli chodzi o pierdzenie... Myślę, że nic lepszego taniej nie dostaniesz, chyba, że używki

Nie wiem, jestem laikiem, dlatego zadałem takie głupie pytanie. Znalazłem możliwość odsłuchu Dragofly Black i czegoś od smsl, więc zobaczę czy w ogóle, słyszę różnicę z mojego sprzętu, jeżeli tak, to prawdopodobnie zamówię tego fx-audio dac x6, a jak nie przypasuje to zwrócę. A powiedzcie mi jeszcze, ile musiałbym dołożyć żeby odczuć kolejny przeskok w jakości? To już będzie Aune x1s?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cloud Alpha mają jacka 3,5 mm TRRS, który obsługuje też mikrofon. Mam w domu jakąś zwykłą przejściówkę z jacka 3,5 mm na 6,3mm dodawaną do akg y50 albo takstarów hi2050 (nie pamiętam). Czy ta przejściówka wystarczy, żeby podłączyć się do FX-audio X6 czy potrzebuje jakiejś innej ze względu na tego combo jacka TRRS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...