Skocz do zawartości

Kolejne pytanie z serii: stereo do 2000 ;)


Jakub Król

Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie typu: szukam stereo do 2000. Zrobiłem jakiś tam research i mam wnioski, ale jestem ciekawy Waszego zdania. Szczególnie, że kompletnie się na tym nie znam :)

Do czego: muzyka tylko i wyłącznie.

Gatunki: pop, rock, elektroniczna, smyczkowa, tego typu.

Jaki dźwięk mnie interesuje: głęboki, czysty, z jasno oddzielonymi instrumentami (dużą sceną?), dobrym basem - ale w znaczeniu przyjemności jego słuchania, a nie dudnieniem lub podskakiwaniem rzeczy w pokoju ;)

Schemat pokoju:

obraz.png.98201a1f123a15d2bcddf51d5ed21961.png

 

Teraz do sedna: pomysły:

Yamaha R-S202D czarny + 2 x Klipsch R-51M

lub

Yamaha R-S202D czarny + Indiana Line Nota 260 X

lub może taki zestaw?

https://www.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamaha-musiccast-r-n303d-czarny-indiana-line-nota-260-x-orzech.bhtml?gclid=CjwKCAiAsIDxBRAsEiwAV76N8829Hs6D1V1_xWOVcs22wUuVHW0tvwWkj43R-_WnZV6zxRjDyxU6phoCxaIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

A może jakieś inne pomysły?

Przyznam, że chociaż BT jest fajnym pomysłem, żeby móc też streamować bezpośrednio z tel (wsparcie AptX HD byłoby dodatkowym atutem, ale też nie mogę pewnie tego wymagać). Raczej chciałbym coś nowego, żeby nie podejmować zbytniego ryzyka.

Będę mega wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki, z góry dziękuję! :)

Pozdrawiam.

 

obraz.png

Edytowano przez Jakub Król
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ampli to nawet sobie nimi głowy nie zawracaj. To najniższe modele z serii.

Wzmacniacz Rotel Ra01. 700 zł. Wzmacniacz wypożycz do domu. Kolumny też można wziąć od @Pumpurek

https://allegro.pl/oferta/zadbany-wzmacniacz-stereo-rotel-ra-01-8846391841

Do tego koledzy dobiora kolumny. 

Jako źródło i transport dac Nostromo z gniazdem optycznym i koaksjalnym oraz chromecast audio. Lub gorszy tańszy dac Fiio D3 Tishan. 

Przewody głośnikowe np. Cordial 2,5 mm2 OFC za około 8 zł mb. Interkonekt 2x RCA - 2x RCA np. Prolink za około 30 zł. I przewód optyczny do chromecasta. Zajrzyj do działu audiofile dyskutują, klub chromecast audio. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych zestawów nie nadaje się do odsłuchu muzyki.

To słabe jednostki.

Z nowych to co widzę na choryzoncie to chyba jedynie denon pma600 , Marantz pm5005 albo Pioneer a30 i do tego magnat quantum 723 albo elac b6.

Budżet jest bardzo mały. Jeśli chcesz nowy sprzęt to musisz go zwiększyć. Jeśli nie to tylko sprzęt używany. Gdzie także mogę pomóc wybrać .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem się na Yamaha R-N303D + Klipsch R-51M. Dziękuję pięknie!

Zastanawiam się jeszcze nad dziwną, niepokojącą sprawą - szumem w głośnikach.

Kable też są nowe, idealnie takie jakie zaleca producent, więc to nie to.

Podłączam do mega starej Yamahy to działa wszystko dobrze, podłączam do tej która teraz przyszła i mam biały szum cały czas. Jest on niezależny od poziomu głośności. Jak wyłączam mute, od razu to słychać.

Jak na filmiku: https://photos.app.goo.gl/NHRJxRb2Y56c5eRh9

 

Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?

Edytowano przez Jakub Król
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...