Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 (.2?) w 20mkw do 5k zł


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam

Planuję zakupić do swojego pokoju zestaw kolumn do kina domowego. Po sporym czasie przeczesywania rożnych stron mój wybór padł na zestaw Klipsch R-820F, R-34C, R-41M (5300 zł za nowy). Teraz mam kilka pytań, czy te kolumny nie będą za duże do mojego pokoju (20mkw) i czy ewentualnie nie wymienić 820 na 620. Oczywiście do zestawu planuję dokupić subwoofer tylko zastanawiam się czy kupić jeden Klipsch r-150 sw czy może dwa r-12sw (lub też nowsze 120 sw). Docelowo to będzie kino z 7 kolumnami (planuję dogadać się ze sprzedawcą by wymienił mi te 4-41m na r-51 i za jakieś pół roku dokupić drugą parę). Amplituner jaki posiadam to Onkyo tx sr 876. Sprzętu będę też używał do słuchania muzyki (szeroko pojęta muzyka klubowa). Obecnie posiadam sub SvS sb nsd 12 ale coś nie może się zgrać z moim pokojem albo ja coś źle robię, kolumny to jamo s718. Jeśli macie jakieś propozycję to też z chęcią się im przyjrzę. Serdecznie dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem taka wymiana to słaby pomysł. Oczywiście ,820 będą do ciebie także za duże.

Moze lepiej iść w monitor audio bronze 6 z świetnymi tyłami FX i do tego dwa suby monitor audio? Albo do już posiadanego svs dokupić drugiego? 

Chcesz zmienić jamo bo? Generalnie jamo należy do klipscha. Po serii klasycznej reference nie spodziewaj się szału. Chyba że rp260 obecnie to seria 6000. Tam tyły też są zacne. 240s. A centralny z serii klasycznej reference 34 czy ten większy no to cię przepraszam ale moim zdaniem porażka. To nie wokal! Chyba że każdy głos chcesz mieć jak pani znanej posłanki SLD :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że teraz sie trochę załamałem. Sadzilem, że to całkiem zacny wybór czytając kilka recenzji. W jamo ogólnie nic specjalnie mi nie przeszkadzalo, chciałem poprostu skompletować poważne kino w moim budżecie. Ogólnie na całość (kolumny i subwoofer/y) mam ok. 7000 tys. Zaznaczę tez, że czasami słucham bardzo głośno muzyki, sąsiedzi mi się udało i nie tobą problemów. Od czasu do czasu trafi się też jakaś domówka z potańcówka. 

 

Chodzi Ci o ten zestaw: 

https://allegro.pl/oferta/monitor-audio-5-0-bronze-6-1-center-8811681629?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio+dla+domu&gclid=Cj0KCQiA04XxBRD5ARIsAGFygj-B5h0hmBrvyx2MSGHP61ufs-HiKyV0KuVh--VgJC-sCN7hsKdFdM8aAiSrEALw_wcB

?

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Bu tu na tyły.masz bronze 1 a ja ci polecam na tyły model FX. Zrobie ci na to wycenę.

To też jasne kolumny dynamiczne jak klipsch ale nie takie ostre. Serio ten centralny klipsch jest bardzo słaby. Co ciekawe z serii RP model 440 i 450 jest wręcz wybitnie dobry. 

Więc mają takie skrajności w konstrukcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się martwić, że przy głośnym słuchaniu je zabiję? W jamo imponowało mi to że naprawdę sporo znosiły dzielnie. Na innym forum zaproponowali mi bym zainteresował się zestawem 4 x r51+ r52c i 2 x spl 150 co niby na styk przy dobrych wiatrach mieści się w budżecie. Wydaje mi się, że trochę przesada z tymi subami w 20mkw ale nie jestem obeznany. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. W takim razie czekam na oferty panie s4home.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego @Dawid Szumilas, a słuchałes w ogóle któryś z tych klipschy? Czy kupisz zestaw na podstawie opinii z internetow 🙂

Słyszałem kiedyś Synergy F3 u klienta, brzmiało to przyjemnie. Miałem wtedy Vardus 300 i prawie wszystko brzmiało lepiej. Innej styczności nie miałem, nastawiłem się na nie bo czytałem wiele pochlebnych opinii i kilka niezbyt przychylnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch w kinie domowym to jeden z najlepszych wyborów, jest to przejrzyste, dynamiczne i bardzo szczegółowe brzmienie. Do Twojego metrażu fronty 620f będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, podobna sytuacja z subwooferem. Na sam początek zakupiłbym na Twoim miejscu 1szt r120sw, drugą sztukę zawsze zdążysz dokupić. 

Alternatywą może być zestaw oparty na kolumnach Monitor Audio z serii Bronze KLIK ale nie będzie to aż tak dynamiczne brzmienie jak Klipsch. Najlepiej byłoby posłuchać jedne i drugie kolumny. Jeżeli nie stanowiłoby to problemu to zapraszam do umówienia się na odsłuch i kontaktu z nami w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że akurat Synergy, to jednak trochę inny charakter grania, co seria "R".

Żadnych, powtarzam, żadnych kolumn nie powinno kupować się w oparciu tylko i wyłącznie o opinie innych, a już zwłaszcza tak specyficznych, jakimi bez wątpienia są Rki od Klipscha. I piszę Ci to ja, jako jeden ze zwolenników tej marki ;)  Więc przede wszystkim wybierz się i ich chociaż posłuchaj, żebyś wiedział, z czym w ogóle się mierzysz. Być może bardziej rozsądnym byłoby poszukać w używkach setu 5.0 opartego właśnie o serię Synergy?!

 

I jak koledzy już napisali - w kinie zarówno kolumna centralna, jak i sub (albo dwa ;)) to najważniejsze kolumny i nie należy ich traktować po macoszemu.

Aha... ja jestem posiadaczem, od jakichś 9 miesięcy, dwóch R115SW, ale jednak na nieco większym metrażu niż u Ciebie, przez ten czas zaliczyłem spora liczbę filmów i nawet przez sekundę nie żałowałem tego wyboru. Z resztą pamiętaj, ze są miejsca, (również u chłopaków z tutejszej branży), w których możesz "kupić" sprzęt z możliwością bezproblemowego zwrotu. Nic nie da Ci lepszej odpowiedzi odnośnie Twoich rozterek dot. subów, jak przetestowanie ich we własnej chałupie.

Jeszcze wracając do kolumn, jeżeli tak bardzo zależy Ci akurat na Klipschu - a zarówno do kina, jak i Twoich preferencji muzycznych jest to bardzo dobry wybór - najlepiej byłoby wycelować w serię RP, ale tu już wchodzimy w inny budżet. Gdybyś postawił na "poprzedników" np. na 4x RP150, albo 2xRP150 + 2x wspomniane przez Piotra 240S, do tego centralny RP440C i dostał je jeszcze w jednym miejscu, to z małym rabatem pewnie byś się zmieścił, ale na suba już nie styknie. Ich granie jednak nie jest aż tak "krzykliwe i krwawe" jak w przypadku tańszej serii R. 

W każdym razie, kończąc już ten wywód, zaplanuj sobie kolego Dawidzie wycieczkę do salonu audio (tylko do salonu, a nie takiego sklepu "nie dla idiotów) i sprawdź przede wszystkim te "R"ki, na które tak sobie ostrzysz zęby, porównaj z serią RP (może być też ta aktualna, nie ma praktycznie żadnej różnicy w brzmieniu z poprzednikami), ze wspomnianymi już MA, dla konfrontacji w salonie niech dołożą Ci coś "cieplejszego" i już będziesz miał jakiś pogląd na sytuacje. Wtedy powiesz nam, jak Twoje wrażenia, co najbardziej Ci się podobało, być może zweryfikujesz budżet i wrócimy do tematu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za bardzo rzeczowe informacje i cenne uwagi. Mieszkam w Sosnowcu, czy ktoś orientuje się gdzie w okolicy jest jakiś rzeczowy salon (widzę, że s4home to oświęcim więc niecała godzina drogi, Q21 już prawie 3h więc trochę gorzej). W sumie fajnie by było odsłuchać te kolumny. Martwi mnie w nich jeszcze to, że mają bass reflex z tyłu. Zobaczyłem jeszcze, że są na sporej wyprzedaży kolumny Klipsch rf28f (mają br z przodu) ale z tego co wyczytałem to poprzednik r820f więc z tego co wcześniej mi wyjaśniliście są za duże do mojego pomieszczenia. W oczy rzuciło mi się jeszcze zestaw z Heco Aurora 700, też dosyć pochlebne opinie ma. Zauważyłem też w dobrej promocji Klipsch RP-280F ale wtedy tym bardziej musiałbym zmienić centralny i całkowicie popłynąłbym z budżetem.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Na sam początek zakupiłbym na Twoim miejscu 1szt r120sw, drugą sztukę zawsze zdążysz dokupić.

Rozumiem, że 120sw to następca r12sw? Jest sens dopłacać ok. 400zł do tej konstrukcji?

2 godziny temu, Q21 napisał:

Alternatywą może być zestaw oparty na kolumnach Monitor Audio z serii Bronze KLIK ale nie będzie to aż tak dynamiczne brzmienie jak Klipsch. Najlepiej byłoby posłuchać jedne i drugie kolumny. Jeżeli nie stanowiłoby to problemu to zapraszam do umówienia się na odsłuch i kontaktu z nami w sprawie wyceny.

Druga osoba w tym temacie poleca te MA więc może coś jest na rzeczy.

52 minuty temu, Markcox napisał:

 

Aha... ja jestem posiadaczem, od jakichś 9 miesięcy, dwóch R115SW, ale jednak na nieco większym metrażu niż u Ciebie, przez ten czas zaliczyłem spora liczbę filmów i nawet przez sekundę nie żałowałem tego wyboru. Z resztą pamiętaj, ze są miejsca, (również u chłopaków z tutejszej branży), w których możesz "kupić" sprzęt z możliwością bezproblemowego zwrotu. Nic nie da Ci lepszej odpowiedzi odnośnie Twoich rozterek dot. subów, jak przetestowanie ich we własnej chałupie.

W jakim metrażu są użytkowane te subwoofery i z jakimi kolumnami?

Edytowano przez Dawid Szumilas
doszły nowe informacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na oferty byłem dzisiaj u gościa, który sprzedaje kolumny. Co prawda nie miał dokładnie tych modeli na jakie poluje, ale słuchałem RF-28f i RP-280. Zacząłem od 28, po komentarzach spodziewałem się, że będą bardziej specyficzne ale pozytywnie się zaskoczyłem. Brzmienie mi się podobało, było ostre ale nie tak jak się bałem. Następnie podłączyliśmy rp-280f i to był błąd, odstawiły 28-ki o dwie długości. Dobrze, że byłem z kolegą bo bym je wziął na miejscu. Martwi mnie tylko, że gościu miał swój pokój do słuchania na co ja sobie pozwolić nie mogę i u mnie już może nie być tak przyjemnie. Wnioskuję jednak z tego, że brzmienie Klipsch mi pasuje. O tym Monitor Audio widzę prawie same pochlebne opinie tylko zastanawiam się czy przyjmą moje czasem brutalne granie (zdarza się i Hardstyle zapuścić). Jeszcze zacząłem się zastanawiać, w którą stronę pójść jeśli chodzi o subwoofery. Tak sobie wymyśliłem by kupić r115sw i korzystać z niego w kinie a zostawić sobie swojego SVS i ewentualnie używać przy muzyce jeśli fronty by mi nie wystarczały. Myślę tylko czy r115 nie jest za duży.

Pozdrawiam

Edytowano przez Dawid Szumilas
dodanie informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś już kupił RP280 to chyba już nie będziesz potrzebował suba w stereo.
Co prawda ja mam Monitor Audio Silver10 kolumny ale basu jest dużo, nie trzeba suba. Klipsch jak i MA S10 mają 20cm membrany i to jest zaletą tych kolumn, minus potrzebują jednak miejsca aby oddychać, tylni port basowy minimum 1m od ściany powinien być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie podpalaj się kolego, nigdzie Ci się nie spieszy.

słyszałeś już Klipscha, wiesz czego się spodziewać. Znając Twoje preferencje muzyczne, byłem pewien, że Ci się spodobają. Ale nie zamykaj się na resztę, Heco również warto wziąć na warsztat, choćby dla samego doświadczenia. Więc na spokojnie skonfrontuj tych kilka modeli ze sobą i z chłodną głową (jak to łatwo powiedzieć ;)) podejmij decyzje

 

I tak, jak kolega BaliGdynia napisał, przy tak dużych kolumnach, sub w muzyce jest raczej zbędny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że żona mi daje zimne okłady w postaci widoku konta bo już pewnie dawno zastawiłbym wszystko  i kupił z 3 zestawy:D Poszukam gdzie mógłbym tych Heco posłuchać jeszcze bo mimo swoich rozmiarów niby brzmią solidnie. Czekam też na ofertę z MA. A co panowie z tym subwooferem bo mam okazję zakupić za 2300 zł i się waham. Odsłuch nic nie da bo u mnie w pokoju może robić sieczkę. Chce mieć solidny bas w kinie i w pokoju w którym jestem a nie 2 piętra wyżej. Cieszę się, że tutaj napisałem bo dostaję solidną pomoc. Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie suby z konstrukcją zamknięta takie jak Rel czy Sumiko są polecane do stereo jak ktoś ma za mało basu.
Jeśli nie masz suba a chcesz mieć stereo oraz kino domowe to lepsze wyjściem będzie zakup subwoofera. Jeśli natomiast idziesz strikte w stereo to skupił bym się na lepszych kolumna za cenę suba.
Tak Heco Aurora ale 1000 proponuje a nie 700 bo one za małe vs RP280 czy vs. MA S10. Focal Aria 948 mogły by się też spodobać jak i Dali Opticon8 i Kef R9 ale tu cena w górę i hmmm.... budżetowe to one raczej nie są ale z samej ciekawości jak byś miał w salonie audio to proponuję odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam suba SVS sb 12 nsd, z tym że w kinie on nie bardzo jest mięsisty a jak mi sie limiter załączy to mnie to tylko denerwuję bo czuję tylko lekkie uderzenie. Początkowo planowałem go wymienić na 2x r120sw a teraz wymyśliłem by go zostawić i dokupić r-115sw typowo pod kino. Martwię się by nie dusił się w moim pomieszczeniu. W przyszłym tygodniu jak czas pozwoli to czeka mnie tournee, może posłucham ciekawych kolumn ale mam nadzieję, że nic nie przyćmi klipscha bo moja żona już nastawiła się do nich wizualnie i wymyśliła... że kupimy lampę w kolorze miedzi -.-"Edytuję bo się przyjrzałem ekhmm... Focal Aria 948 to koszt około 15 tys. za same fronty podłogowe. Chce ktoś kupić nerkę?

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synerggy to inna linia. Moim zdaniem stara ale jara. A Rke po prostu zepsuto.

 

Po za tym gdzie F3 a R 51????

Koledzy tak stawiają na nie w kinie a Ciekawe czy sami mogli by mieć ten centralny? :P

https://www.whathifi.com/reviews/klipsch-reference-base-2018-home-cinema-package

3 gwiazdki to gorzej niż źle. I potwierdzają o centralnym to co mówie ja.

Pozdrawiam

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...