Skocz do zawartości

Amplituner lub wzmacniacz stereo do kolumn Dali Zensor 7


Tomasz J

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze amplitunera/wzmacniacza do kolumn Dali Zensor 7. W tej chwili posiadam amplituner Onkyo TX-8150 z podłączoną do niego konsolą PS4 oraz dekoderem Polsatu Evobox PVR. Konsola służy głównie do słuchania muzyki z YouTube oraz Spotify. Do odtwarzania płyt CD używam aktualnie starego Denona DCD-625. Pomieszczenie to salon z jadalnią o powierzchni 30m2 w kształcie litery L. 

Do zmiany skłania mnie niezadowalające brzmienie powyższego zestawu, głównie chodzi mi o niskie tony. W moim odczuciu bas jest mało sprężysty, wręcz dudniący,"buczący". 

Słucham różnej muzyki, od klasyki rocka poprzez blues, lekki jazz, pop, trochę elektronicznej. Najcześciej słucham cicho lub średnio głośno. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na sprzęt to plus minus 3000zł. 

NIe wiem w którą stronę iść, czy lepszego amplitunera, np. CAMBRIDGE AUDIO AXR100 aby zachować uniwersalność sprzętu, czy skierować się w stronę wzmacniacza stereo z ewentualnymi dodatkami umożliwiającymi słuchanie muzyki z różnych źródeł. Przeczytałem na tym forum sporo wątków na temat Marantza PM6006, który dobrze zgrywa się z moimi kolumnami, tylko nie mam pojęcia, czy taka zmiana byłaby zauważalna. Zależałoby mi na "dobrym", precyzyjnym, nisko schodzącym basie, ale nie wiem, czy moje kolumny potrafią w ogóle tak zagrać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje.

Z góry dziękuję 

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze inny amplituner duzo tu nie zmieni chociaz ten CA AXR100 jest dosc mocny. Poszukujesz fajnego basu a to uzyskasz tylko ze wzmacniaczem. Sam Marantz moim zdaniem jest zbyt slaby do dobrego wysterowania tych kolumn. Pomieszczenie jest dosc duze i jesli szukasz sprzetu na lata to powyzej budzetu, ale warto sprawdzic CA CXA80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup wzmacniacza stereo. Jeśli lubisz dobrze kontrolowany bas to polecam rozważyć NAD C356BEE, Cambridge Audio CXA80 lub Heed Elixir. Wszystkie wzmacniacze charakteryzują się cieplejszym charakterem brzmienia. Heed jest to najdynamiczniejszy wzmacniacz z całej trójki, świetnie różnicujący fakturę basu. 
Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch w naszym salonie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby taka możliwość to zaprosiłbym Cię na odsłuch, bo być może problem leży  po stronie kolumn i aby to wyeliminować należałoby zabrać ze sobą sprzęt i porównać inne kolumny z Onkyo 8150 lub zostawić Zensor 7 i spróbować z innymi wzmacniaczami takimi jak NAD c356bee, cxa80 czy heed elixir.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi i propozycje. Najbardziej wizualnie przypadł mi do gustu Cambridge Audio CXA80 oraz NAD C356BEE. Muszę koniecznie obejrzeć i posłuchać na żywo. Budżet się niestety trochę "rozłazi", ale to było do przewidzenia :). Do NAD-a musiałbym dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy, dedykowany moduł MDC DAC2 (strasznie drogi dodatek) raczej się u mnie nie spisze, trochę za mało wejść cyfrowych. Znalazłem dobre opinie o Yamaha MusicCast WXC-50. Co myślicie na temat takiego duetu NAD C356BEE + Yamaha MusicCast WXC-50? Niestety kwota rośnie do ponad 4tys. za komplet.

Dziękuję kolegom za zaproszenie na odsłuchy, niestety mieszkam w okolicach Poznania. Mam do Was kawał drogi...

Mam jeszcze jedną prośbę, czy w ramach mojego niewielkiego budżetu, można by uzyskać przyzwoite brzmienie w oparciu o nowy budżetowy wzmacniacz typu  Marantz PM6006, PIONEER A-40AE, NAD C326 BEE lub Cambridge Audio AXA35 oraz dopasowane do nich, niedrogie kolumny podstawkowe lub monitory na podstawkach. Trochę jestem już zawiedziony brzmieniem moich kolumn Dali Zensor 7 (wcześniej grały z amplitunerem Denona i Yamahy i efekt był mizerny) i podskórnie obawiam się o efekt podmian różnych wzmacniaczy. Pomieszczenie w którym znajduje się sprzęt jest dość duże (ponad 30m2), ale jak wspominałem, nie jestem fanem bardzo głośnego odsłuchu :). Bardziej zależy mi na precyzyjnym, ale niemęczącym stylu z przyzwoitym basem.

Dziękuję raz jeszcze za wszystkie opinie.

Edytowano przez Tomasz J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obawiam się, że wymiana Twojego amplitunera na wymienione przez Ciebie wzmacniacze może nie przynieść wielkiej zmiany. Moim zdaniem do grania jakie preferujesz te kolumny nadają się jak najbardziej. Potrzebujesz tylko wzmacniacza, który by je dobrze wysterowal. U mnie zensory (co prawda 5) grają właśnie z cyrusem one i moim zdaniem jest to granie, które nie męczy z dobrze zaznaczonym i kontrolowanym basem. Też od czasu do czasu przechodzi mi przez myśl wymiana kolumn ale wiem, że w tej zabawie jest to bezustanne gonienie królika 🙂. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze kilka poglądowych zdjęć salonu, żeby pokazać warunki odsłuchu. Po najbliższym remoncie zmieni się co nieco, kanapy prawdopodobnie znikną i postawimy na jakiś narożnik, więc kolumny nie powinny być przysłonięte, pojawią się zasłony i niewielki dywan. No i kominek zmienimy na jakąś małą żeliwną kozę i przesuniemy go trochę w prawo.

IMG_1812.jpeg

IMG_1814.jpeg

IMG_1815.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny pokój 🙂. Umiejscowienie tego amplitunera rzeczywiście dość niefortunne aczkolwiek raczej bez wpływu na dźwięk. A czy w innym repertuarze tez brakuje Ci basu? Audioslave to raczej mało miarodajny zespół do oceny zestawu. Moje pomieszczenie odsłuchowe też nie jest idealne ale na brak basu nie narzekam. Aczkolwiek przyznam, że kiedy moje zensory były napędzane przez amplitunery AV basu też mi brakowało. Może więc warto zacząć od wypożyczenia przyzwoitego wzmaka? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Bardzo ładny pokój 🙂. Umiejscowienie tego amplitunera rzeczywiście dość niefortunne aczkolwiek raczej bez wpływu na dźwięk. A czy w innym repertuarze tez brakuje Ci basu? Audioslave to raczej mało miarodajny zespół do oceny zestawu. Moje pomieszczenie odsłuchowe też nie jest idealne ale na brak basu nie narzekam. Aczkolwiek przyznam, że kiedy moje zensory były napędzane przez amplitunery AV basu też mi brakowało. Może więc warto zacząć od wypożyczenia przyzwoitego wzmaka? 

Dziękuję :). Masz rację, zacznę od sprawdzenia moich kolumn z jakimś mocniejszym wzmacniaczem i zobaczę, czy uda się uzyskać zadowalający efekt. Jeśli nie, to poszukam nowego zestawu, który zagra w tych warunkach. 

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w Poznaniu można wypożyczyć wzmacniacze na testy w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby Ci jeszcze namieszać w głowie weź pod uwagę amplituner Magnat MR 780. Kupiłem go ostatnio i bardzo miło gra. Lampowe ciepłe brzmienie + jasne zensory mogą dać ciekawą mieszankę. Mi akurat bardzo odpowiada, jest energia i przestrzeń.
I nie sugeruj się ceną ze strony któregokolwiek sklepu, cenniki są z kosmosu, zadzwoń do forumowej branży i zdziwisz się jaką cenę dostaniesz. Mała kryptoreklama, ja kupiłem w@Q21 .

P. S.
Pytanie od żony, totalnie off topic. Ława ze sklepu czy ręczna robota? Jeśli sklepowa to daj namiary na priv.


Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Wito76 napisał:

To żeby Ci jeszcze namieszać w głowie weź pod uwagę amplituner Magnat MR 780. Kupiłem go ostatnio i bardzo miło gra. Lampowe ciepłe brzmienie + jasne zensory mogą dać ciekawą mieszankę. Mi akurat bardzo odpowiada, jest energia i przestrzeń.
I nie sugeruj się ceną ze strony któregokolwiek sklepu, cenniki są z kosmosu, zadzwoń do forumowej branży i zdziwisz się jaką cenę dostaniesz. Mała kryptoreklama, ja kupiłem w@Q21 .

P. S.
Pytanie od żony, totalnie off topic. Ława ze sklepu czy ręczna robota? Jeśli sklepowa to daj namiary na priv.


Wysłane z mojego MI PLAY przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za kolejną propozycję, gdzieś w moich poszukiwaniach pojawił się już ten Magnat. 

Skończy się pewnie tak, że spakuję te moje skrzynki i wybiorę się do Pabianic na wycieczkę :). Z tego co zdążyłem się zorientować, Panowie z Q21 powinni bez problemu rozwiązać mój problem...

A co do ławy, to jest to wyrób własny z pomocą sąsiada, z resztek z budowy dachu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tomasz J napisał:

A co do ławy, to jest to wyrób własny z pomocą sąsiada, z resztek z budowy dachu

Super wyszło - jak by Ci się chciało to wyślij mi na priv kilka zdjęć z bliska. Też mam trochę drewna a do szkła mam wręcz nieograniczony dostęp. Może coś też z sąsiadem się pomyśli. Dobra, nie zaśmiecamy forum :) .

Pomyśl o tym Magnacie, warto rozważyć jako kolejna alternatywa. Tylko wcześniej daj znać w Q21, żeby ściągnęli na odsłuchy bo nie stoi u nich normalne na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze wątku, powiem Ci, że mi ten Twój pokój podoba się do tego stopnia, że olałbym problemy z basem i cieszył się otoczeniem. Może w przyszłości wymienił bym te 3 kanapy na jeden duży narożnik. I może warto wypróbować zamiast tego amplitunera jakiś mocny wzmak jak np wspomniany przeze mnie Cyrus one. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze poradzić się Państwa w temacie hybrydowych cyfrowych wzmacniaczy NAD 338, lub NAD 368. Czy jest szansa, że moje kolumny "zgrają się" z tego typu urządzeniami. Czy są może jeszcze jakieś propozycje z tego segmentu godne uwagi?

Dochodzę do wniosku, że podstawowym źródłem muzyki w moim domu będą serwisy typu Spotify, Tidal... Zasób jak i jakość moich płyt CD jest mocno ograniczony, odtwarzacz CD też w tej chwili lichej jakości, więc chyba skierowałbym się w stronę streamingu. Oczywiście nie wykluczam pozyskiwania z rynku wybranych pozycji w wersji CD i tworzenia małej kolekcji ulubionych nagrań.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...