Skocz do zawartości

Amplituner lub wzmacniacz stereo do kolumn Dali Zensor 7


Tomasz J

Recommended Posts

48 minut temu, Tomasz J napisał:

Chciałbym jeszcze poradzić się Państwa w temacie hybrydowych cyfrowych wzmacniaczy NAD 338, lub NAD 368. Czy jest szansa, że moje kolumny "zgrają się" z tego typu urządzeniami. Czy są może jeszcze jakieś propozycje z tego segmentu godne uwagi?

Dochodzę do wniosku, że podstawowym źródłem muzyki w moim domu będą serwisy typu Spotify, Tidal... Zasób jak i jakość moich płyt CD jest mocno ograniczony, odtwarzacz CD też w tej chwili lichej jakości, więc chyba skierowałbym się w stronę streamingu. Oczywiście nie wykluczam pozyskiwania z rynku wybranych pozycji w wersji CD i tworzenia małej kolekcji ulubionych nagrań.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

338 to mocny entry level.

368 może być.

Alternatywa i to taka mocno stepująca po ziemi to Cyrus ONE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Dzięki Wam zobaczyłem (z dużym zaskoczeniem), ile oferuje rynek budżetowych sprzętów HiFi.  Postaram się wykorzystać tą wiedzę i znaleźć przy jej pomocy "swoją drogę" w świecie muzyki. 

Być może uda mi się posłuchać zaproponowanych przez Was wzmacniaczy w mojej okolicy i zdecydować co dalej. Jeśli ten sposób nie wypali, pozwolę sobie zwrócić się do "Kolegów z branży" i umówić się na konkretne odsłuchy.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Tomasz J

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.01.2020 o 09:25, Tomasz J napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze amplitunera/wzmacniacza do kolumn Dali Zensor 7. W tej chwili posiadam amplituner Onkyo TX-8150 z podłączoną do niego konsolą PS4 oraz dekoderem Polsatu Evobox PVR. Konsola służy głównie do słuchania muzyki z YouTube oraz Spotify. Do odtwarzania płyt CD używam aktualnie starego Denona DCD-625. Pomieszczenie to salon z jadalnią o powierzchni Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire 30m2 w kształcie litery L. 

Do zmiany skłania mnie niezadowalające brzmienie powyższego zestawu, głównie chodzi mi o niskie tony. W moim odczuciu bas jest mało sprężysty, wręcz dudniący,"buczący". 

Słucham różnej muzyki, od klasyki rocka poprzez blues, lekki jazz, pop, trochę elektronicznej. Najcześciej słucham cicho lub średnio głośno. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na sprzęt to plus minus 3000zł. 

NIe wiem w którą stronę iść, czy lepszego amplitunera, np. CAMBRIDGE AUDIO AXR100 aby zachować uniwersalność sprzętu, czy skierować się w stronę wzmacniacza stereo z ewentualnymi dodatkami umożliwiającymi słuchanie muzyki z różnych źródeł. Przeczytałem na tym forum sporo wątków na temat Marantza PM6006, który dobrze zgrywa się z moimi kolumnami, tylko nie mam pojęcia, czy taka zmiana byłaby zauważalna. Zależałoby mi na "dobrym", precyzyjnym, nisko schodzącym basie, ale nie wiem, czy moje kolumny potrafią w ogóle tak zagrać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje.

Z góry dziękuję 

Tomasz

Nad c356bee to solidny wzmacniacz z dobra dynamika, solidnym basem pod zensory 7 będzie jak znalazł. CA Cxa80 także wart jest uwagi nic tylko umówić się na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 17:57, Tomasz J napisał:

Dzień dobry,

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, rady i sugestie. Dzięki Wam zobaczyłem (z dużym zaskoczeniem), ile oferuje rynek budżetowych sprzętów HiFi.  Postaram się wykorzystać tą wiedzę i znaleźć przy jej pomocy "swoją drogę" w świecie muzyki. 

Być może uda mi się posłuchać zaproponowanych przez Was wzmacniaczy w mojej okolicy i zdecydować co dalej. Jeśli ten sposób nie wypali, pozwolę sobie zwrócić się do "Kolegów z branży" i umówić się na konkretne odsłuchy.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

Tomasz J

No i jak? Jesteś krok do przodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeden salon w Poznaniu, zaproponowano mi wypożyczenie NADa 368 i Rotela A12. Być może skorzystam z takiej opcji, żeby chociaż sprawdzić jak gra ten NAD w moich warunkach. Niestety pierwsze wrażenie w kontakcie z obsługą tego salonu nie do końca mi się spodobało...

Ale najpierw czeka mnie remont salonu, krakałem i wykrakałem 😜. Żona szybko podchwyciła temat i czekam na fachowców.

Tak więc po remoncie, o ile zostaną jakieś środki pieniężne 😁, wrócę do tematu i postaram się coś wypożyczyć na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam po długiej przerwie.

Chciałem podzielić się nowinami. Jestem po piątkowych odsłuchach w Pabianicach w Q21. Udało się posłuchać czterech sprzętów, które wytypowałem dzięki kolegom z tego forum. Jestem bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i porady oraz oczywiście za możliwość odsłuchu z własnymi kolumnami ekipie Q21.

W szranki stanęły: Cyrus One Cast (akurat ten był dostępny, bo w planach był podstawowy Cyrus One), Nad 356, Audiolab 6000a oraz Nad 368.

Nie przedłużając, do domu wrócił ze mną Nad 356 oraz Cambridge Audio DAC Magic 100. Udało się przy jego pomocy wydobyć z moich Zensorów 7 dźwięki, o których wcześniej mogłem pomarzyć. Zaczęły w końcu grać na przyzwoitym poziomie, z bardzo przyjemnym dla mnie basem, nie za ostro, bardzo przyjemnie, melodyjnie, ale też żywiołowo. Takie są pierwsze moje odczucia.

Podsumowując, tylko odsłuchy mogą pomóc w znalezieniu swoich ulubionych dźwięków. Jeszcze raz dziękuję za uświadomienie tej oczywistej prawdy.

pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi doświadczenia i osłuchania w sprzęcie audio, ale najmniej przypadł mi do gustu Audiolab 6000a. Miałem wrażenie, że brakuje mu mocy do napędzenia Zensorów. "Dziwne" rzeczy działy się na pograniczu średnich i niskich tonów, trudno jest mi to opisać słowami. Brak było też niskich tonów na jakich mi zależało. 

Cyrus One Cast z kolei "kipiał" energią, aż do przesady. Z moimi kolumnami zrobiło się wszystkiego za dużo, zwłaszcza "dudniącego" dołu, szybko okazało się, że dźwięk jest zbyt męczący dla moich uszu. To było spore zaskoczenie. Po lekturze wielu wątków na forum myślałem, że to właśnie z nim wrócę do domu.

Nad 368, bardzo spodobał mi się wizualnie, naprawdę bardzo. I prawie byłem w stanie wybaczyć mu jego drobne "braki" w zakresie niskich rejestrów. Grał na prawdę bardzo dobrze, mam wrażenie, że bardziej analitycznie od Nada 356, czyściej, trochę szybciej. Brakowało tylko odrobiny "pomruku" niskich tonów w niektórych utworach.

Na odsłuch wybrałem się z moją żoną, która twierdziła, że się nie zna i na pewno nic nie usłyszy. Okazało się, że słyszy praktycznie to samo co ja, byliśmy zgodni we wszystkich ocenach poszczególnych wzmacniaczy. Przez dłuższą chwilę zawiesiliśmy się właśnie nad Nadem 368. Szukaliśmy plusów, żeby wybrać właśnie jego. Ale zwyciężyły odczucia. Żona stwierdziła, że przy tym klasycznym Nadzie 356 czuje się jakieś takie pozytywne wibracje, dźwięk było "czuć w środku gdzieś" :). No i stanęło na Nad 356 i nie żałuję. Myślę, że ten wzmacniacz będzie miał u mnie dożywocie i spisze się w przyszłości z innymi kolumnami, jak już nacieszę się tym co mam teraz ;) 

dziękuję raz jeszcze za pomoc w wyborze

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...