Skocz do zawartości

Kolumny do Onkyo TX-NR686


Angelus Nigrem

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jak w temacie,  mam w planach kupić kolumny pod Onkyo TX-NR686 na razie 2 sztuki stereo ze względu na budżet 2000-2600 zł. W planach rozbudowa do 7.1 z dwoma głośnikami w suficie ( Atmos) W 70% do oglądania filmów (głownie netflix) i reszta słuchanie muzyki z radia internetowego, youtub, Tidal  itp.  Preferuję muzykę elektroniczną, Dance, techno, tak zwane  „hity na czasie” J

Obecnie posiadam budżetowy  zestaw 5.0 Prism Onyx 200 + Magnat  sub 302. Jak na mój słaby gust gra to nieźle, ale dlatego bo nie miałem nic lepszego. Po zmianie na Onkyo chciałbym w pełni wykorzystać potencjał amplitunera. Najlepiej w kolorze wenge lub czarnym.

 Więc proszę o Państwa o dobrą rade.

Salon ma ok.33m2 mam coś takiego na oku.

Klipsch R-620F (nowe)

Dali Zensor 7 (używane)

Heco Aurora 700 (niestety tu żonie wygląd nie przypadł  do gustu)

Jestem z okolic Krakowa/Wieliczki do 100km mogę podjechać na odsłuch.

Za każdą radę z góry dziękuję,

20200117_091117.jpg

20200117_091202.jpg

20200117_091213.jpg

20200117_091233.jpg

20200117_091332.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Myślenicach jest pumpurek który handluje używanymi sprzętami , namierz ofertę na allegro i może coś podpasuje ;)

btw. nie ma zasłon na oknie z tyłu , oraz szklanych balkonowych + brak dywanu - brzmienie pewnie kiepskawe ?

Jak byś się nudził weź rzuć sobie koc/e przed tv i sprawdź czy zmienił się dźwięk (mniejszy pogłos , lepsze zrównoważenie dźwięku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba zostaw

Masz nas w Oświęcimiu. 70 km od Krakowa. My jeździmy codzinnie bo mieszkamy w Krakowie :)

prismy koniecznie trzeba wymienić.

masz ładny salon aurora moim zdaniem by się tam jednak wpakowała. Pamiętajcie na necie a w rzeczywistości to zupełnie co innego. Mało tego. Podjedźcie razem dużym autem to sobie weźmiecie je na wypożyczenie. Zobaczycie na żywo jak się wpakuja w pomieszczenie. 

a dodatkowo mamy na miejscu kilka kolumn które możecie i odsłuchać i oglądnąć i wypożyczyć.

zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

W Myślenicach jest pumpurek który handluje używanymi sprzętami , namierz ofertę na allegro i może coś podpasuje ;)

btw. nie ma zasłon na oknie z tyłu , oraz szklanych balkonowych + brak dywanu - brzmienie pewnie kiepskawe ?

Jak byś się nudził weź rzuć sobie koc/e przed tv i sprawdź czy zmienił się dźwięk (mniejszy pogłos , lepsze zrównoważenie dźwięku)

 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

W Myślenicach jest pumpurek który handluje używanymi sprzętami , namierz ofertę na allegro i może coś podpasuje ;)

btw. nie ma zasłon na oknie z tyłu , oraz szklanych balkonowych + brak dywanu - brzmienie pewnie kiepskawe ?

Jak byś się nudził weź rzuć sobie koc/e przed tv i sprawdź czy zmienił się dźwięk (mniejszy pogłos , lepsze zrównoważenie dźwięku)

Dziękuje za radę, sprobuje z tym dywanem, pewnie poprawi to akustykę pomieszczenia ale nie przepadam za dywanami i zasłon póki co nie ma w planach. 

 

 

48 minut temu, S4Home napisał:

Suba zostaw

Masz nas w Oświęcimiu. 70 km od Krakowa. My jeździmy codzinnie bo mieszkamy w Krakowie :)

prismy koniecznie trzeba wymienić.

masz ładny salon aurora moim zdaniem by się tam jednak wpakowała. Pamiętajcie na necie a w rzeczywistości to zupełnie co innego. Mało tego. Podjedźcie razem dużym autem to sobie weźmiecie je na wypożyczenie. Zobaczycie na żywo jak się wpakuja w pomieszczenie. 

a dodatkowo mamy na miejscu kilka kolumn które możecie i odsłuchać i oglądnąć i wypożyczyć.

zapraszam

 

Dziękuje za zaproszenie, teraz po świętach w pracy mamy kocioł, jedynie w sobotę mógłbym podjechać i to nie każda.

Co do suba to chce go zostawić, nowy nabytek jeszcze roku nie ma, wiec szkoda go wymieniać. A czy Dali i Klipsch sie u mnie nie sprawdzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny?

Klipsch z wysokimi może być problem. Do miejsca odsłuchu nasz trochę będziesz dawał głośniej a one wtedy krzyczą.

Jeśli lubisz taki dźwięk jaśniejszy to może monitor audio bronze 6 albo magnat signature 507?

Dali oberon 7 gra łagodniej.  Ja wolę taki dźwięk. Dodam jeszcze elac f6.2

No i zapraszam w sobotę która ci pasuje. Daj tylko znać wcześniej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...