Skocz do zawartości

Wymiana JBL authentics L16 na zestaw stereo.


Jakub Olczykowski

Recommended Posts

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać, Jakub. Serdecznie proszę o wskazanie drogi w wyborze zestawu stereo który zastąpi ww. JBLa. Od kilku dni błądzę po forach szukając zestawu, ale tak naprawdę w tym wszystkim zaczynam się coraz bardziej gubić.

Pomieszczenie w którym słucham muzyki to salon z aneksem ok 20 M2, prostokąt. Odległość od głośnika ok 2,5 metra. Ogólnie pomieszczenie średnie.

Na chwilę obecną z JBLa jestem zadowolony, ale chciałbym coś zmienić. Czego oczekuję ? Jakiejś większej sceny, separacji dźwięku, po prostu czegoś więcej niż prezentuje sobą JBL. Możliwości obsługi z TV i telefonu ( bluetooth, wifi, chromecast - obojętne ). Muzyki nie słucham głośno ( blok ) ale raz na jakiś czas lubię ryknąć. Głównie słucham muzyki z Tidala HIFI. Korzystam z podłączenia TV - głośnik ( optyczne ), Bluetooth, DLNA, Phono do starego Adama. Zależy mi na tym aby wzmacniacz nie był klocem i miał jakiś wygląd. Pod uwagę narazie brałem NADy C338, C368 i CA CXA60 ( Streaming odpada, jedynie C368 z modułem ale cena mnie zabija ). Kolumny do zestawu nieduże podłogowe lub podstawkowe. Kolor/okleina też ma duże znaczenie, kolor orzech lub czarny mat ( orzech np: Pylon Audio Ruby Walnut). Granie raczej naturalne, niepodbite, z średnim basem. Na całość chciałbym przeznaczyć max. 5-6 tyś. Sprzęt może być używany, jednak patrząc na oferty niektórych sklepów wychodzi prawie to samo jakbym miał kupić używany sprzęt od różnych osób a cały zestaw ze sklepu.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

IMG_20200117_124735.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zważywszy na Twoje preferencje oraz warunki odsłuchowe warto rozważyć zakup wzmacniacza stereo takiego jak Cambridge Audio CXA80 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Ruby 20 + Audio Pro Link 1 wykorzystany jako transport, który można połączyć ze wzmacniaczem za pomocą kabla optycznego. 
Alternatywą może być NAD C326BEE w połączeniu z Monitor Audio Bronze 6 i Yamahą WXAD10 jako odtwarzacz sieciowy. 
Pierwszy zestaw zapewni spokojniejsze brzmienie z lepiej zaznaczonym dołem natomiast drugi zestaw zapewni więcej energii oraz posiada bardziej detaliczną górę dzięki której słychać więcej szczegółów. 
Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie wycen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...