Skocz do zawartości

Gramofon na początek


Recommended Posts

Powiem tak.... z każdym z owobna z was się zgadzam:

1. Czas i materiały składają się na finalną cenę produktu

2. Czasami parametry techniczne mogą nie odpowiadać cenie

3. Najlepiej czasem wziąć do ręki i samemu zadecydować

Aaale... powiem na czym mi najbardziej może zależy... w głownej mierze na stosunku jakości do ceny. Musi też mieć swój wygląd i musi być plug and play. Nie oczekuję ferrari w tej cenie ale dobrego sprzętu na początek który ładnie się będzie prezentował.

Nie szukam skrajności, ale środka między wyglądem/sprawnością i parametrami technicznymi

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gramofon trzeba kupować sprawny, to jest precyzyjne urządzenie i trzeba go dobrze pooglądać, żeby się nie rozczarować.

Wysyłka jest zawsze obarczona dużym ryzykiem, które można zmniejszać poprzez odpowiednie przygotowanie sprzętu. Unikał bym jej jednak i wolał pojechać kawał Polski po osobisty odbiór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pboczek napisał:

Unikał bym jej jednak i wolał pojechać kawał Polski po osobisty odbiór.

Mam dokładnie tak samo, nie kupuję audio "na gębę" i zero zaufania do kurierów, ale to już kwestia doświadczeń i nerwów z tym związanych. 

5 godzin temu, Kajt napisał:

Nie szukam skrajności, ale środka między wyglądem/sprawnością i parametrami technicznymi

Czyli nadal Thorens 318/320 no chyba, że nie podoba Ci się taka stylistyka ;)

PS eee, żeby nie było, że lans na siłę, nie mam na sprzedaż :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chili napisał:

Czyli nadal Thorens 318/320 no chyba, że nie podoba Ci się taka stylistyka ;)

PS eee, żeby nie było, że lans na siłę, nie mam na sprzedaż :)

Thorens 318/320 - tak, ale ...
ale w 1200zł to trudno się zmieścić z zakupem w Polsce zadbanego egzemplarza...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

Elektron , cena to czas jaki został poświęcony na rozebranie, wyczyszczenie , nasmarowanie ,cena smaru, cena wkładki i za to że nie pójdziesz do sklepu i nie kupisz tego gramiaka.

Dual 1216 to jeden z niższych modeli gramofonów i cena jest nieadekwatna do poziomu sprzętu. Wkładka - w 90% każdy gramofon jest sprzedawany z wkładką gorszą lepszą...zatem.

Smary - przecież w tym modelu dostanie się do mechanizmu trwa dosłownie 2 minuty, kolejne 2 minuty na złożenie sprzętu. Smar - wielki temat usunąć stary smar i nałożyć kilak gram nowego - to ile to kosztuje? przecież nikt nie zużył tam kilku kilogramów smaru. Dla przeciętnej klasy elektronika zajmie cała czynność 1-2h. Nie wyolbrzymiajmy tematu, iż jest to mega trudne i kosztowne. Pomijam przypadki kiedy sprzęt zostaje przywieziony z niemieckiego śmietnika w stanie agonalnym i ktoś robi rzeźbę...wtedy trwa to kilka dnia ale takiego kartofla z założenia się nie kupuje. Cena nie jest adekwatna do jakości sprzętu. No ale tak się narobiło, iż handlarka za najniższe modele krzyczy sobie nie wiadomo ile a przy okazji nadużywa się słowa "prawdziwy hiend"...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajt

Ładny ten gramofon będziesz po niego jechał? 

Może znajdź coś bliżej miejsca zamieszkania? 

Do Legnicy masz niecałą godzinę jazdy. I bardzo duży wybór gramofonów. Zawsze możesz spróbować coś urwać z ceny. Teraz sprzedawca płaci 23% opłaty na rzecz Allegro. Nie dotyczy to osób prywatnych. 

Albo znajdź coś na miejscu. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się też pochwalę... wreszcie sprzęt zakupiony... Dual CS 505-3, wkładka ULM 168E 😁 jestem zadowolony z wyboru, chociaż miałem do testów ten sam sprzęt ale z wkładką Ortofon OM10 iii chyba bardziej mi sie podoba ten dźwięk. Wydaje się bardziej żywy i mocniejszy np. W basie. Ktoś miał tego ULM? Zastanawiam sie czy nie wymienić na nową igłę... albo jakaś nawet inna wkładka.

1584387717595731156654578883699.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam lepiej, im bardziej kombinujesz, tym bardziej pod górkę ;)  Na pewno ucho, przywykłe do cyfrowego, czystego dźwięku, wyłapie różnice, te trzaski, które tak naprawdę nie przeszkadzają, mniej syntetyczne instrumenty ect. a jednak jak sam piszesz cieszy. Poza tym, to całe misterium z przekładaniem płyty po 4- 5 utworach, nastawianie igły i coś co cieszy oko - kręcąca się płyta. Na koniec koledzy z zaciekawieniem co to za cudo. Analogowy świat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kajt napisał:

Zastanawiam sie czy nie wymienić na nową igłę... albo jakaś nawet inna wkładka.

Przy zakupie używanej wkładka warto pomyśleć o nowej igle (nigdy nie wiem w jakim stanie jest kupiona igła i ile płyt już przegrała). W tym momencie igła do tego wkładki jest dostępna u Ortofona za jakieś 60 euro. Fajnie się prezentuje Twój zestaw. Pomyśl może tylko o ustabilizowaniu tej skrzyni pod gramofonem. Może być kawał płyty betonowej, granit itp.. Wpłynie to pozytywnie na warunki pracy igły :)

12 godzin temu, misiek x napisał:

Gramofon ,wkładka i igła budżetowe a jakie doznania. Strach pomyśleć co jest dalej....wyżej....

Pewnie wkrótce się przekonasz co jest dalej... Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy

Dzięki za info... a podałbyś proszę link do sklepu albo oznaczenie igły pasującej? Coś mi ciężko idzie szukanie ;)

Z racji, że igła dość droga to opłaca się jeszcze inwestycja? Ta wkładka tego warta jest? Może zadam głupie pytanie... czy warto rozważyć ortofon 2m red? Jak wypadłyby obok siebie te wkładki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jeśli chcesz lepszego dźwięku to wymiana wkładki na lepszą powinna być lepszym rozwiązaniem. Z wymianą igły po prostu powinno być taniej.

Kupując wkładkę z serii 2M , masz potem możliwość wymiany igły na lepsze niż ta która jest na jej wyposażeniu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej jestem "Aston Martin type of guy"!

Nooo to jeszcze jedno pytanie z serii "to mój pierwszy gramofon".

Wkładka 2M wejdzie do mojego sprzętu bez problemu?

No dobra... jeszcze jedno pytanie :D

Kolega ma identyczny sprzęt ale z wkładką OM10... iii tak teraz testując... to igła na moją wkładkę ULM wchodzi bez problemu. Można stosować naprzemiennie w takim razie?

Btw. Słychać, że teraz gra lepiej ;)

Z góry dzięki za cierpliwość do moich "zielonych" pytań :D

 

 

ortofon-2Mred.jpg

20200317_105946.jpg

20200317_110542.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego systemu mocowania do główki ramienia wkładki 2M powinny pasować bez problemu. Pozostaje jeszcze kwestia masy wkładki. 2M wyglądają dużo masywniej lecz ważą 7g a OM10 5g i to również nie powinno stanowić problemu. Trzeba będzie nieco zmienić ustawienie przeciwwagi, dla uzyskanie tej samej siły nacisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick dzięki wielkie za pomoc!!

Jeszcze rozważam kupno właśnie nowej wkładki OM10... za winyle . pl jest ona na 3 stówki.

Lepsza niż moja ULM 168e, do której sama igła tyle kosztuje i dostępność słaba😑, a tańsza, lżejsza i do tego podobna bardzo do 2M Red. 

Jedyne co to później koszt igły... ale wciąż dostępna.

Do przemyślenia ;)

Edytowano przez Kajt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...