Skocz do zawartości

Monitory aktywne do małego pokoju - 1000zł


pawelox01

Recommended Posts

Cześć,

Przychodzę prosić was o poradę odnośnie najlepszego doboru monitorów do maleńkiego pokoju o wymiarach 2.4m x 3.5m gdzie będą stały albo na biurku o szerokości 180cm i głębokości 80cm albo na podstawkach ustawione po bokach biurka. Całość będzie podłączona do komputera, prawdopodobnie do karty dźwiękowej soundblaster ae-5, tu recenzja z audiofanatyka https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-ae-5/

Nie wiem też czy lepiej ustawić biurko na krótszym boku pokoju czy na dłuższym na środku ale to mniej istotna sprawa, w pierwszej kolejności chcę dobrać odpowiednie monitory do wielkości pomieszczenia.

Ogólnie zakup planuje na wiosnę kiedy będę odbierał mieszkanie z remontu ale chcę już teraz ukierunkować się na konkretne rozwiązanie.

A więc tak:
Nie jestem nastawiony na konkretny typ muzyki, słucham wszystkiego po trochu. W większości czasu głośniki będą używane do grania w których dźwięk ma znaczenie jak wiedźmin.
Obecnie posiadam microlaby b77 i gra to w miarę dobrze ale bass jaki sie wydobywa z tych pudełek jest dosyć płaski i nie czuć mocy, zreszta czego spodziewać się po typowych głośnikach komputerowych za 250zł. 
Od nowych monitorów oczekuję większego bassu, większej głębi, ciężko mi to określić, po prostu tam gdzie trzeba ma to jebnąć z kopyta :D

Budżet to 1000zł, mogą być używki. Z tego co wyczytałem to najlepiej jakby miały bass reflex z przodu, no i mają to byc aktywne monitory z wbudowanym wzmacniaczem, nie chcę dokupować dodatkowych urządzeń aby napędzić głośniki.

Jedyne jakie znalazłem ciekawe to 
Presonus Eris E5 więc proszę was o porade w tym temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...