Skocz do zawartości

Wybór czegoś ciekawego


Recommended Posts

Dzień dobry,

Poszukuję słuchawek nausznych (raczej zamkniętych) do kwoty max 450 zł. Obecnie użytkuję Sony mdr-xb300 które mają już z 6/7 lat. Zasilane obecnie z laptopa gamingowego (gra nieporównywalnie lepiej od podłączenia pod telefon) oraz Cowon iAudio E2. W przyszłości może wpadnie jakiś DAC. Lubię bass ale w xb troszkę zbyt wchodzi w inne pasma. Szukam czegoś co zagra z bardzo dobrym basem (niskie zejscie bez stukania) ale bez efektu przytłumionego dźwięku, coś co uderzy ale wtedy kiedy ma. Przeglądając oferty znalazlem Audio‑Technica ATH‑M40X lub ISK MDH-9000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe, postaram się gdzieś je dorwać do odsłuchu. Jedynie się martwie co do tonów wysokich bo gdzieś widziałem, że mogą być sykliwe a to nieciekawie. A te 2 modele podane przezemnie są warte uwagi ? Na razie nie miałem możliwości ich posłuchać i zastanawiam sie, czy w ogóle warto. Co do isk mdh9000 czytałem, że mozna je jakoś zmodyfikować i mieć bardzo dobry dzwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modyfikacji isk mdh9000 nic nie wiem. Jeśli chodzi o Audio‑Technica ATH‑M40X to bardziej ceniony jest model wyższy 50, ale te tez sa chyba dobre. SoundMagic HP151 można zmodyfikować w celu złagodzenia góry pasma. Co ciekawe był tu jakiś czas temu człowiek któremu różne słuchawki własnie pod tym względem nie odpowiadały i własnie HP151 jemu podeszły, choć własnie obawiałem się że będą mu grały zbyt ostro. Pewien wpływ ma na to czas ich wygrzewania lub używania. Za to własnie spora zaletą tych słuchawek jest bardzo nisko schodzący dobry bas, którego jest dość sporo jak na słuchawki o charakterze monitorowym, głównie przez lekkie wycofanie środka pasma. Dla niektórych nie jest one małe. Jednak gdy się je szybko zmieni na naprawdę basowe słuchawki, wtedy odczucia są zupełnie inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odkopuję trochę temat. Przesłuchałem sobie hp151 i są super. Niczego w nich nie jest zbyt dużo(jak dla mnie). No i ta szczegolowosc ktorej w Sony nie mialem. Góra też nie jest zła. Była tnąca z początku ale zapomniałem, ze mam efekty powłaczane na podbicie trebli na max ze wzgledu na poprzednie słuchawki. Bass bardzo dobry, bez dudnienia, natomiast delikatnie sobie go podbilem jeszcze. No i bardzo duza glosnosc. Wczesniej na sony 32ohm sluchalem na okolo 40%, na tych jest ten sam efekt glosnosci przy 20%. Przy 50% przy basie czuc jak gabki masuja uszy. Miał bym jeszcze w sumie pytanie czy wymiana kabla coś jeszcze by poprawila w tych sluchawkach? Chociaz i tak jest bardzo dobrze, nieporownywalnie dobrze do poprzednich zamulonych Sony za 200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo na temat tego aby ktoś w tych słuchawkach wymieniał kabel. Z tego co wiem można kupić krótszy. W starszej wersji HP 150 był taki plus przedłużacz. Problemy może stwarzać nietypowe gniazdo z kołnierzem. Trzeba by było je przerobić dla umożliwienia większej kompatybilności lub z niego zrezygnować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...