Skocz do zawartości

Dobry sprzęt dla początkującego - Denon/Marantz+Klipsch


gitarnik7

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vką czyli mają wsuniętą górę i dół względem średnicy.

Marantz jest do nich zdecydowanie za słaby.

8390 to moćny pieć i dobrze je wysteruje.

DRA800 jest dużo słabszy ale dźwiękowo barwą jest do nich ok. Chodź tu też bał bym się o wysterowanie.

Gdzieś mierzyli jego moc na wyjściu ale nie mogę znaleźć.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gitarnik7 napisał:

A do Arii ile trzeba mocy na kanał? NR1710 zapewne też będzie za słaby.

 

Ja zaproponowalem amplituner stereo do tych kolumn zamiast amplitunera KD ktory sobie upatrzyles poniewaz to lepsze rozwiazanie. Oczywiscie najlepszym rozwiazaniem bedzie wzmacniacz, zeby dobrze wysterowac te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Aria gra V-ką czyli ma podbitą górą i dół pasma. Marantz NR1200 to ostre brzmienie stawiające na szczegółowość i nie będzie to najlepsze zestawienie. Zdecydowanie lepszą opcją będzie w tym przypadku Onkyo 8390 lub Denon DRA800h. 

Aaa, myślałem, że chodzi o jakiś inny element. Takie "metalowe" EQ nie do końca jest tym, czego szukam. Zauważyłem, że Chora średnio radziła sobie ze średnicą podczas jednego z odsłuchów, choć odpalony był wyższej klasy Cambridge.

Skoro Marantz skupiony jest na średnicy i jej detalach, a Denon i Onkyo w basie i górach, to będzie dość ciekawe porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gitarnik7 napisał:

Aaa, myślałem, że chodzi o jakiś inny element. Takie "metalowe" EQ nie do końca jest tym, czego szukam. Zauważyłem, że Chora średnio radziła sobie ze średnicą podczas jednego z odsłuchów, choć odpalony był wyższej klasy Cambridge.

Skoro Marantz skupiony jest na średnicy i jej detalach, a Denon i Onkyo w basie i górach, to będzie dość ciekawe porównanie.

Nie czytaj za dużo na temat tych sprzętów tylko udaj się na odsłuch i oceń samemu, które brzmienie bardziej Ci się podoba. Raczej stawiałbym na Onkyo lub Denona ale tak jak wspomniał kolega z S4Home zdecydowanie mocniejszym wzmacniaczem będzie Onkyo.  Weź ze sobą płyty, które słuchasz na co dzień, te które znasz.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Vką czyli mają wsuniętą górę i dół względem średnicy.

Marantz jest do nich zdecydowanie za słaby.

8390 to moćny pieć i dobrze je wysteruje.

DRA800 jest dużo słabszy ale dźwiękowo barwą jest do nich ok. Chodź tu też bał bym się o wysterowanie.

Gdzieś mierzyli jego moc na wyjściu ale nie mogę znaleźć.

Przez "wysterowanie" chodzi Wam o ilość mocy, która "pchnie" głośnik do odpowiedniej pracy? Sorry, że tak dopytuję, ale po mojej stronie odsłuchu używa się trochę innej terminologii :)

Zatem omówione dopasowanie wyglądałoby tak: FOCAL ARIA - Onkyo 8390/ ew. Denon DRA800H

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Ja zaproponowalem amplituner stereo do tych kolumn zamiast amplitunera KD ktory sobie upatrzyles poniewaz to lepsze rozwiazanie. Oczywiscie najlepszym rozwiazaniem bedzie wzmacniacz, zeby dobrze wysterowac te kolumny.

Czekaj, bo może nie złapałem - przez amplituner stereo myślisz o sprzęcie dla 2.0 a ampli KD dla wszystkiego powyżej, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gitarnik7 napisał:

Aaa, myślałem, że chodzi o jakiś inny element. Takie "metalowe" EQ nie do końca jest tym, czego szukam. Zauważyłem, że Chora średnio radziła sobie ze średnicą podczas jednego z odsłuchów, choć odpalony był wyższej klasy Cambridge.

Skoro Marantz skupiony jest na średnicy i jej detalach, a Denon i Onkyo w basie i górach, to będzie dość ciekawe porównanie.

Wszystkie Focale tak grają, mniej lub bardziej.

Ale ale nie mylić z metalicznymi bo to nie jest ten sam dźwięk.

Wyeksponowany sopran nie musi być metaliczny.

3 minuty temu, gitarnik7 napisał:

Przez "wysterowanie" chodzi Wam o ilość mocy, która "pchnie" głośnik do odpowiedniej pracy? Sorry, że tak dopytuję, ale po mojej stronie odsłuchu używa się trochę innej terminologii :)

Zatem omówione dopasowanie wyglądałoby tak: FOCAL ARIA - Onkyo 8390/ ew. Denon DRA800H

Tak. Chodź DRA800 też jest słaby. Jego polecam z racji dopasowania dźwięku ale obawiam się o wysterowanie tak samo jak w przypadku Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Q21 napisał:

Nie czytaj za dużo na temat tych sprzętów tylko udaj się na odsłuch i oceń samemu, które brzmienie bardziej Ci się podoba. Raczej stawiałbym na Onkyo lub Denona ale tak jak wspomniał kolega z S4Home zdecydowanie mocniejszym wzmacniaczem będzie Onkyo.  Weź ze sobą płyty, które słuchasz na co dzień, te które znasz.. 

Jasna sprawa, tylko muszę wiedzieć o co poprosić do przygotowania na odsłuch. Jak znam dobrze sprzęt gitarowy, tu jestem niemal zielony :)Już jeden set mam, do tej "V". Chciałbym też posłuchać jakichś dobrych głośników z Marantzem NR1710, lub polecaną przez Was Yamahą - o ile pamiętam to padły ELAC B6. A coś z Klipscha jest godnego polecenia? Mają dość dobre opinie.
Setup w salonie mam taki, że fajnie jakby była opcja ustawić je w miarę blisko ściany, do 0,5m.
 

12 minut temu, S4Home napisał:

Wszystkie Focale tak grają, mniej lub bardziej.

Ale ale nie mylić z metalicznymi bo to nie jest ten sam dźwięk.

Wyeksponowany sopran nie musi być metaliczny.

Tak. Chodź DRA800 też jest słaby. Jego polecam z racji dopasowania dźwięku ale obawiam się o wysterowanie tak samo jak w przypadku Marantza.

Jasne! mnie chodziło dosłownie o heavy/trash metalowy EQ, jak ustawiany jest do odsłuchu takiej muzy, czyli V. Metalicznie brzmiące soprany dobrze znam z pracy studyjnej, zęby bolą - z tego, co pamiętam to w okolicy ok 2600-2900Hz :)

Edytowano przez gitarnik7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gitarnik7 napisał:

Czekaj, bo może nie złapałem - przez amplituner stereo myślisz o sprzęcie dla 2.0 a ampli KD dla wszystkiego powyżej, tak?

Tak mam na mysli 2.0, ale trzeba tez zaznaczyc ze te amplitunery stereo maja wyjscia na subwoofer i wtedy robi oznaczenie 2.1 lub 2.2.

image.png

image.png

image.png

image.png

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lysyrafal napisał:

W kolejnosci od najlepszego do najgorszego, zeby dobrze wysterowac (napedzic) kolumny:

1) wzmacniacz,

2) amplituner stereo,

3) amplituner KD.

Jest dokładnie tak jak piszesz ale różnica między 2, a 3 pozycją się zaciera. Odnośnie kolumn Klipsch to poproś na miejscu o podłączenie np RP-600m abyś zobaczył czy jest to brzmienie, którego oczekujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lysyrafal napisał:

W kolejnosci od najlepszego do najgorszego, zeby dobrze wysterowac (napedzic) kolumny:

1) wzmacniacz,

2) amplituner stereo,

3) amplituner KD.

Czyli w sumie im taniej i im więcej kanałów do wzmocnienia, tym gorsza jakość dźwięku? :)

1 godzinę temu, S4Home napisał:

ELAC B6 to fajne kolumny ale to jednak nie półka Arii.

Nie ta też cena.

Spokojniej głębiej zagrają KEF R3 albo

https://s4home.pl/produkt/pmc-twenty-22/

i pozamiatane

Poza ELACami (o te dokładnie chodzi?) i-elac-debut-b6-czarny.jpg, to już naprawdę konkretne pieniądze, chyba póki co, poza moim budżetem :( chociaż jakościowo to pewnie byłoby TO. A jak z tymi Klipschami? nie zawracać sobie głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jest dokładnie tak jak piszesz ale różnica między 2, a 3 pozycją się zaciera.

Bardzo dobrze to ujales "ZACIERA" ze wzgledu na ilosc wejsc, wyjsc, lacznosci, kalibracji itp. Nawet moj stary amplituner stereo TECHNICS SA-EX120 (bez zadnych dodatkow) gral lepiej od nastepnego ktory mialem YAMAHA R-S700.

image.png.a851e27e4a5708f6cb04bb844dd371b6.pngimage.png.82d501449c2da8ce168c4046956d0d0d.png

2 godziny temu, gitarnik7 napisał:

Czyli w sumie im taniej i im więcej kanałów do wzmocnienia, tym gorsza jakość dźwięku? :)

Tak poniewaz moc musi byc rozdzielona na kilka kanalow w KD, a w stereo tylko na dwa kanaly. Nie patrz czasem na moc amplitunerow KD podawana w katalogach przyklad: moc 7x150W bo w praktyce wychodzi 7x50W albo mniej, a w stereo jak jest podana moc 2x100W to tyle jest albo i wiecej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Tak poniewaz moc musi byc rozdzielona na kilka kanalow w KD, a w stereo tylko na dwa kanaly. Nie patrz czasem na moc amplitunerow KD podawana w katalogach przyklad: moc 7x150W bo w praktyce wychodzi 7x50W albo mniej, a w stereo jak jest podana moc 2x100W to tyle jest albo i wiecej.

Praktyka ze sprzętem gitarowym przyniosła podobne doświadczenia, chociaż mocy nigdy nie lekceważyłem :)

Czy na jakieś szczególne kolumny warto zwrócić uwagę przy Marantz NR1710? w budżecie do 4k za parę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gitarnik7 napisał:

Czyli w sumie im taniej i im więcej kanałów do wzmocnienia, tym gorsza jakość dźwięku? :)

Poza ELACami (o te dokładnie chodzi?) i-elac-debut-b6-czarny.jpg, to już naprawdę konkretne pieniądze, chyba póki co, poza moim budżetem :( chociaż jakościowo to pewnie byłoby TO. A jak z tymi Klipschami? nie zawracać sobie głowy?

To są chyba z tego co widzę jedynki. B6.2 wygląda deczko inaczej. 

37 minut temu, gitarnik7 napisał:

Praktyka ze sprzętem gitarowym przyniosła podobne doświadczenia, chociaż mocy nigdy nie lekceważyłem :)

Czy na jakieś szczególne kolumny warto zwrócić uwagę przy Marantz NR1710? w budżecie do 4k za parę.

Para tannoy xt6f zgrywają się z nim super i nie wymagają mocy.

I o tym samym dokładnie pisałem

6 godzin temu, S4Home napisał:

Zgadzam się. Chodź coraz częściej mamy problem z tym co to jest amplituner stereo.

Bo to z biegiem czasu mocno się zmieniło.

 

Pojęcie amplituner jest mocno teraz nie jasne. Ale myślę że o tym możemy założyć nowy wątek!:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, S4Home napisał:

To są chyba z tego co widzę jedynki. B6.2 wygląda deczko inaczej. 

Para tannoy xt6f zgrywają się z nim super i nie wymagają mocy.

Zbadam oba tematy, dzięki!

A jak oceniacie Monitor Audio Bronze 6? Łatwo dostępne i często polecane do systemów z Yamahami. O Klipsch już nie pytam, rozumiem tę wymowną ciszę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No właśnie ja do Yamahy to tak za specjalnie Bronze 6 nie poleca jednak.

A szukasz monitorów w końcu czy podłogówek bo już się gubię?

Bronze 6 to fajne dynamicznie ,jasno grające kolumny. Pełne detali i dynamiki. Z Yamaha moim zdaniem momentami może być za jaskrawo.

Dwa posty wyżej wspomniałeś o Tannoy XT6F, czyli podłogówki z tego, co wyszukałem. Nie jestem jakoś stricte uparty co do monitorów, tylko pisałem akurat, że w przypadku Arii, nie stać mnie na nic ponad model 906. Zgrabne i możliwe do ustawienia podłogówki też wchodziłyby w grę. Przestrzennie wygląda to jak w załączniku.

RTV.jpg

Edytowano przez gitarnik7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, S4Home napisał:

No to jeśli nie preszkadzało by Ci ze kolumny są wysunięte to ma to sens. Na pewno nie wciskał bym ich w ten kąt miedzy szafka a regałem.

Tylko przed tak jak stoi kwiatek. To wtedy ok.

Pierwszy wybór to oczywiście podstawkowe, które mogłyby stać na rtvce, wiadomo - im dalej od  ściany tym lepiej.  Niestety, jak widać, warunki nie bardzo na to pozwalają... Czytałem, że Tannoye mogę być ustawione bliżej ściany, co byłoby dobrym rozwiązaniem. Bass reflex albo w przód, albo dół wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S4Home napisał:

Bliżej  ściany tak ale nie miedzy półkami tak jak w tym przypadku.

Duże podstawkowe też był dały rade.

Może Monitor Audio Silver 100 albo PMC Twenty 22 albo trójdrożne Quadral Argentum 530.

Pozdrawiam

 Ten głośnik od strony półki na pewno będzie wysunięty.

No to teraz dorzuciłeś mi kilka kolejnych bardzo interesujących kolumn, MAS100 i QA530 do jakiego amplitunera byś polecił? Ciągle Onkyo?

WIELKIE DZIĘKI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...