Skocz do zawartości

Dobry sprzęt dla początkującego - Denon/Marantz+Klipsch


gitarnik7

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 godzin temu, gitarnik7 napisał:

Czy na jakieś szczególne kolumny warto zwrócić uwagę przy Marantz NR1710? w budżecie do 4k za parę.

Ten amplituner KD naprawde sobie odpusc nie bedziesz zadowolony z brzmienia, a jezeli sie upierasz zeby miec wszystko w jednym klocku to lepszy bedzie amplituner stereo.

Z kolumn podstawkowych ktore moge polecic w tym budzecie to Dynaudio Emit M20.

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4940-dynaudio-emit-m20.html

https://www.hfc.com.pl/test/2259,dynaudio-emit-m20.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Ten amplituner KD naprawde sobie odpusc nie bedziesz zadowolony z brzmienia, a jezeli sie upierasz zeby miec wszystko w jednym klocku to lepszy bedzie amplituner stereo.

Z kolumn podstawkowych ktore moge polecic w tym budzecie to Dynaudio Emit M20.

https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4940-dynaudio-emit-m20.html

https://www.hfc.com.pl/test/2259,dynaudio-emit-m20.html

Chyba faktycznie odpuszczę am.KD. Wybór padnie raczej na coś z: Denon DRA800H, Onkyo 8390 i Yamaha RN803d. Tylko z tymi kolumnami będę miał nie lada wybór :)

Polecałeś początkowo wzmacniacz, masz jakieś zdanie o Cyrus One Hd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gitarnik7 napisał:

 Ten głośnik od strony półki na pewno będzie wysunięty.

No to teraz dorzuciłeś mi kilka kolejnych bardzo interesujących kolumn, MAS100 i QA530 do jakiego amplitunera byś polecił? Ciągle Onkyo?

WIELKIE DZIĘKI

Tak, ale one już zasługują na 8390.

 

15 godzin temu, gitarnik7 napisał:

a macie jakieś doświadczenia z CYRUS ONE HD? cena zaczęła spadać, interesująca rzecz

Proste. Bo był nieproporcjonalnie droższy od klasycznej wersji Cyrus ONE. Cena musi wzrosnąć tylko o DAC + to że masz to w jednej obudowie (prowizja wyglądowa). Dlatego spada.

12 godzin temu, gitarnik7 napisał:

Wybór padnie raczej na coś z: Denon DRA800H, Onkyo 8390 i Yamaha RN803d. Tylko z tymi kolumnami będę miał nie lada wybór :)

Polecałeś początkowo wzmacniacz, masz jakieś zdanie o Cyrus One Hd?

800tka jest w tym przypadku najsłabsza ale i ma inny dzwięk, tak dla porównania mozna ją zestawić.

Ale najpierw wybierz kolumny a potem elektornike.

Co Ci w końcu pożyczyć do domu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak, ale one już zasługują na 8390.

 

Proste. Bo był nieproporcjonalnie droższy od klasycznej wersji Cyrus ONE. Cena musi wzrosnąć tylko o DAC + to że masz to w jednej obudowie (prowizja wyglądowa). Dlatego spada.

800tka jest w tym przypadku najsłabsza ale i ma inny dzwięk, tak dla porównania mozna ją zestawić.

Ale najpierw wybierz kolumny a potem elektornike.

Co Ci w końcu pożyczyć do domu?

 

Onkyo 8390 wyrasta na faworyta.

Cyrus One był moim pierwszym wyszukaniem, ale z tego, co czytałem, to w sumie warto mieć urządzenie z DAC.

Jeszcze jestem przed pierwszym odsłuchem, ale wiem już co nieco o tym, co jest na rynku w miarę w dobrej cenie.

Dzięki, chętnie w domu przetestowałbym każdą konfigurację :) tylko do Oświecimia nie bardzo mam po drodze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

No ale do Cyrus ONE dobierzesz Cambridge DAC 100 albo dorzuce Ci go gratis i masz wzmak z DAC :)

A jednak gra bardzo dobrze, lepiej. Moim zdaniem jesli nie potrzebujesz sieci to właśnie on jest faworytem.

Pozdrawiam

To do tego sprzętu jakie kolumny byś dobrał? :)

Nie potrzebując sieci - co masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, S4Home napisał:

Tak bo cyrus to stosunkowo uniwersalne brzmienie. Co prawda cyfrowa końcówka ale z potęznym układem zasilającym o stosunkowo ciepłym brzmieniu.

Więc kilka propozycji było by jak znalazł. Rozumiem że chciałbyś od razu wypożyczyć całość?

 

Na spokojnie, zobaczę jakie są opcje cenowe. Nie mam ciśnienia na kupowanie nowego sprzętu. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że pojawią się na forum bezpośrednio oferty, co naprawdę doceniam! :)Na razie wszystkie propozycje rozpatruję na papierze, tzn. kombinacja i jego cena. Jeszcze jestem przed odsłuchem...

Na razie wygląda to tak:

Onkyo 8390/Yamaha RN803d/Denon DRA800H - Focal Aria 906/Monitor Audio Bronze 6/Monitor Audio Silver 100/Tannoy Xt6F/ELAC Debut 2.0 B6.2/Dynaudio Emit M20

Cyrus One HD - bądź Cyrus One+ Cambridge DAC100 - i jakaś para kolumn

Edytowano przez gitarnik7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym minusem w przypadku Cyrus ONE HD jest brak pilota (opcja dodatkowo płatna), masz jedynie sterowanie za pomocą aplikacji. Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest Cyrus ONE + zewnętrzny DAC taki jak wspomniany cambridge Audio DAC Magic 100 czy ifi Audio Zen DAC.  Zen DAC to lepsza dynamika i brak delikatnego kocyka jaki ma DAC Magic 100. Poproś jak będziesz na odsłuchu o porównanie Onkyo 8390, Yamahy rn803d,Denona dra800h z Cyrusem. Pomimo klasy D brzmi ciepło i jest wiele możliwości dobrania kolumn. Bardzo fajnie zgrywa się z Monitor Audio Bronze 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gitarnik7 napisał:

a razie wygląda to tak:

Onkyo 8390/Yamaha RN803d/Denon DRA800H - Focal Aria 906/Monitor Audio Bronze 6/Monitor Audio Silver 100/Tannoy Xt6F/ELAC Debut 2.0 B6.2/Dynaudio Emit M20

Cyrus One HD - bądź Cyrus One+ Cambridge DAC100 - i jakaś para kolumn

Tu masz taką listę do odsłuchu że na pewno coś wybierzesz. Różne brzmienia. Inny styl. Poświęć tym odsłuchom więcej czasu niż czytaniu.

A będzie dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tu masz taką listę do odsłuchu że na pewno coś wybierzesz. Różne brzmienia. Inny styl. Poświęć tym odsłuchom więcej czasu niż czytaniu.

A będzie dobrze.

 

Dzięki! Jasne! setlista we FLACach już gotowa, w następnym tygodniu umawiam się na pierwszy odsłuch, chociaż może być ciężko każdy sprzęt zgromadzić na jedno posiedzenie. Trochę tego jest :) 

A jeszcze zapytam, bo wiem, że są kontrowersje na ten temat - jakieś przewody głośnikowe szczególnie polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz się. Jak sie nie uda za pierwszym razem to nic.

Pomału.

1 godzinę temu, gitarnik7 napisał:

A jeszcze zapytam, bo wiem, że są kontrowersje na ten temat - jakieś przewody głośnikowe szczególnie polecacie?

To na końcu. Nie daj się omamić. Kable są ważne ale nie wybieraj ich kosztem na przykład wyższej klasy kolumn. Zmienią brzmienie w 5 % maks. To szlif. Na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie spiesz się. Jak sie nie uda za pierwszym razem to nic.

Pomału.

To na końcu. Nie daj się omamić. Kable są ważne ale nie wybieraj ich kosztem na przykład wyższej klasy kolumn. Zmienią brzmienie w 5 % maks. To szlif. Na końcu.

Nie dałem się omamić drogim przewodom gitarowym, tu będzie podobnie :)

Wpadłby mi w oko kolumny Triangle Borea BR03, warte rozważenia? Są dość mało dostępne u nas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...