Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA80 prośba o dorade.


mafialoso

Recommended Posts

Witam. Posiadam wzmacniacz Cambridge Audio CXA80 wraz z kolumnami Dali blue 8008. Pokoj wielkość 22m2 w kwadracie. Muzyki jakiej slucham to głównie HH POP TECHNO, ogolnie każdego gatunku po trochę. Oprócz tego co slucham to zestaw jest podłączony do Tv (wejscie optyczne) do tego jest też przystawka Android TV i z tego mam caly streeming + filmy. Moj problem jest taki że,  brakuje mi niskich tonów, i niskiego zejscia. Musze wiecznie regulować bass w zmacniaczu. Kolumny posiadaja z przodu i tyłu bass reflex i w obydwu kolumnach z tyłu jest on zatkany ponieważ kolumny stają przy samej ścianie. Prosze powiedzieć czego moze być to wina? Wzmacniacza? Kolumn? Czytalem sporo na temat NAD c368 i podobno ten wzmacniacz nadawał by sie bardziej to mojego zapotrzebowania. Proszę o wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam akurat tych Dali jak i cxa80.Mam za to cxa60 i wcześniej Zensor 7.

Po jakimś czasie miałem takie same "braki" jak opisujesz.Na pierwszy ruch proponuje wyciągnięcie/zmiana zatyczek BR przód/tył,nie patrz na to że kolumny stoją blisko ściany.Pomanewruj nimi po pomieszczeniu, zobacz jakie zmiany będą i ile jesteś w stanie z nich wyciągnąć przy obecnym zestawie.

Następnie poszukałbym innego źródła,bo te z których korzystasz są słabe.

Zdalnie jednak obstawiam,że największym winowajcą będą kolumny.Nie słyszałem wielu zestawów Dali,ale jeżeli w tych blue jest zachowany ogólny charakter firmowy jak w zensor 7,to nie czarujmy,ale niskiego zejścia nie będzie.Oczarują średnicą, przestrzenią,wysokimi,i na tym tyle

Wzmacniacz bym zostawił, dobierając do niego w pierwszej kolejności kolumny,a następnie źródło.Najwięcej jednak wniesie inny zestaw kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Źródło musi zostać bo innego nie mam do filmów i nie będzie, jedynie jeszcze czasem Xbox one. Zatkanie tylnych br dalo wiecej niskich tonów niż bylo wczesniej. Kolumny wydają się potężne (2 niskie tony 1 sredni 1 wysoki) zastanawialem sie jeszcze nad dokupieniem subwoofera i zostawieniem kolumn ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent z podwójnym BR.Popròbowałbym  różnych ustawień z tym BR.Odsuń kolumny od ściany,daj im przestrzeni jak możesz.

Źródło do filmów ok, jednak do muzyki można na pewno lepiej.I tutaj warto pomyśleć nad czymś lepszym.

Sub do filmu jak najbardziej,jednak do muzyki jakoś nie mam przekonania.Samo dobre stereo powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem.Na jednym z odsłuchów miałem podpięte monitor audio b6 chyba,mi to granie nie podeszło.

Masz dobry wzmacniacz, posłuchaj kilka zestawów, najlepiej w domu.Sam ocenisz.

Każdy z tych zestawów zagra na pewno inaczej.Jak dobrze pamiętam to każdy miał wykop już z cxa60, więc ze starszym bratem będzie tylko lepiej.

Budżet przekroczysz troszkę,ale dali możesz spróbować sprzedać,może wystarczy,a może dołożysz kilka stówek.Każdy z w/w możesz śmiało targować poniżej 5k.Jak nie w tym sklepie to w innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Blue 8008 mają bardzo dużo niskich tonów, wręcz potężnych. Temat może być złożony. Zakładając , że kolumny są sprawne to winny może być wzmacniacz, albo akustyka pomieszczenia czym bardziej , że to kwadrat, który jest strasznie niekorzystnym ukształtowaniem dla dźwięku, a szczególnie niskich tonów. Kolejna sprawa to kolumny mogą też się dusić w tym pomieszczeniu i bas być u sąsiada, albo w przedpokoju...

Kombinowałeś coś z ustawieniem kolumn, zmieniałeś ich lokalizację? Dobrze by było jakbyś zrobił rysunek swojego pomieszczenia z układem mebli i wymiarami, albo zdjęcie.

Miałeś wcześniej jakieś inne kolumny gdzie basu Ci nie brakowało?

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jurek5551 napisał:

Tam jest pusto! Wszystkie ściany takie gołe? Nie masz pogłosu?

Zaraz się dowiesz, że nie... 😁😁😁

A tak na serio, w czymś takim jak na zdjęciu, tym bardziej w takim ustawieniu to sprzęty można wymieniać w nieskończoność i zawsze będzie coś nie halo.

Może by tak jakiś niedrogi dywan, jakieś panele na ścianę, może by tak kolumny ustawić jak należy? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mafialoso napisał:

Nie inwestuje w mieszkanie wynajmowane. Poglosu rownież nie ma bo i nisko jest ok 2.30m co ma panel i dywan do brzmienia? Jak by mialo to znaczenie to by ludzie kupowali dywany a nie sprzęt wymieniali. Glosniki sa oddalone od sciany 25cm i skierowane w strone centralną tak jak siedzę na kanapie.

Hahahahahaha.

Niewielkie masz pojęcie, nawet o tym o czym piszesz.

Właśnie tak się składa, że ludzie, którzy mają pojęcie najpierw zadbają o akustykę, a później czesto okazuje się, że sprzętu nie trzeba zmieniać.

Dywan to nie inwestycja w czyjeś mieszkanie, bo ten zawsze możesz zabrać na następne jakie wynajmiesz lub kupisz, panele również.

Kolumny to powinny być oddalone minimum 50-70cm, a lepiej było by dobry 1m, stosunek szerokości bazy do miejsca odsłuchu też jest ważny w sensie odległość słuchacza do linii kolumn.

Najpierw poczytaj o podstawach ustawienia systemu audio i o podstawach akustyki pomieszczeń, a później wyrażaj opinie czy ma sens adaptacja prostymi sposobami.

Poglos sobie obadaj też prostym domowym sposobem, stań na środku i klaśnij w dłonie z pewnością usłyszysz krótkie charakterystyczne opóźnienie echo/pogłos. 

Nie mam tu na myśli bynajmniej takiego jak usłyszysz na hali, lub w budynkach sakralnych.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Zobaczyleś zdj jednej sciany i od razu sie przyczepiles ze w pokoju nic nie ma. Jestes w błędzie i tyle. Również nie znasz mojej sytuacji dlaczego nie ma dywanu czy glupiego panela na ścianie. Nie prosilem o zdanie dekoratora wnętrz co jest a czego nie ma. Masz racje ze się nie znam dlatego tu pisze i pytam co moze byc nie tak. Kolumny bardziej nie mogą być od sciany odsuniete z powodu dzieci. Juz by dawno z nich nic nie bylo jak by tyle od sciany odstawały. Brak mi takowej wiedzy dlatego przeczytam podstawy i zobacze czy pisza cos o panelach i dywanach... Poglosu rownież nie ma i moze dla Ciebie wiedzy nie posiadam ale to akurat sprawdzić potrafię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj rad doswiadczonych kolegow jesli naprawde chcesz poprawic cokolwiek.W takim pomieszczeniu nic nie zabrzmi dobrze.Dywan to jedna z podstaw.Od podlogi jest wiele odbic i dywany pieknie takie zjawisko niweluja.Sciany takie jak u ciebie pogarszaja warunki akustyczne.W swiecie stereo niestety jest czasem tak ze jesli chcesz miec nowoczesny wystroj wnetrza to nalezy sie pogodzic z tym ze wplynie to negatywnie na brzmienie muzyki.Ale montaz ustrojow akustycznych moze tez poprawic oprocz aspektow dzwiekowych tez i te wizualne.Sa na rynku rozne rodzaje ustrojow.Niektore wygladaja wrecz elegancko.Kiedys tez nie wierzylem ze to moze pomoc.Okazalo sie ze po adaptacji akustycznej moj sprzet ktory juz chcialem wymienic na inny zabrzmial fantastycznie.Poczytaj o akustyce.Tu na forum jest sporo materialu o tym.Potem cos zadzialaj-na poczatek wlasnie z dywanem a potem powoli cala reszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mafialoso

Jednej z wazniejszych ścian. 

Nazywasz rzeczy głupimi o których nie masz pojęcia,  to typowe dla poczatkujacych,  jak dla mnie możesz sobie w nieskończoność zmieniać urządzenia, widać nie obchodzi ciebie zdanie innych zwłaszcza jeśli nie jest zgodne z twoimi "przemyśleniami", widocznie nie masz co z pieniędzmi robić.

Kupisz nowe kolumny i założysz kolejny wątek,  typowe....

Taka rada,  jak już masz obrane typy kolumn to zamiast pisać,  zacznij coś robić Q21 już rzucilo propozycje, skorzystaj i wypożycz, a jak masz możliwość to zrób to samo z MonitorAudio.

Nikt Ci nie powie jak zagra u Ciebie, bo niby jak ma to wiedzieć jeden z drugim?

Jak zagrają kolumny w bardzo dużym stopniu zależy właśnie od pomieszczenia w którym je postawisz i jak je postawisz, to one najbardziej korelują z pomieszczeniem, a każde jest inne. 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz...

To ty je musisz porównać do siebie, każdy ma inne oczekiwania i jeszcze raz, każdy ma inne pomieszczenie oraz elektronikę.

Jak Q21 lub inny salon są w stanie Ci wysłać kolumny, to korzystaj z tego, albo pakuj swój wzmacniacz i źródło wybierając się do  nich. 

Masz tu trochę lektury:

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

https://www.stereolife.pl/archiwum/artykuly/poradniki/3816-wszystko-o-akustyce-pomieszczenia-odsluchowego

https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Temat jest złożony na wielu płaszczyznach. 

Po pierwsze koledzy mają rację i akustyka j ustawienie kolumn leży. I e takim pomieszczeniu żadne nie zagrają znacznie lepiej.

Druga sprawa to dobór sprzętu. Twoje dali grają dość twardo i Cambridge też. Przeczuwam że bas jest ale ty chcesz ten z rodziny miękkich. Bo takie są potrzebne do twojej muzyki 

I tutaj monitor audio bronze czy pylon to moim zdaniem przeciętny wybór. Seria rs już prędzej. Chodź obstawiam że bardzo by ci się spodobało brzmienie starszych wersji klipsch f3. Także na tej Kambodży. 

Na razie nie rób nic. Dopiero jak się przeprowadzisz to rób jakieś działania. Tutaj szkoda bo i tak musiał byś w domu testować kolejne kolumny które w kolejnym pomieszczeniu mogą nie wypaść tak dobrze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...