Skocz do zawartości

Nowe stereo...Będzie dużo czytania i prośba o poradę


Przemek1979

Recommended Posts

Witajcie,

Wstęp: Po 2 miesiącach czytania tego forum, jak i 2 zagranicznych. Przerobienia stron branżowych (średnio 3 lata wstecz do 2017). Chodzenia po znajomych i odsłuchiwaniu ich sprzętu i opinii. Po 3 odsłuchach w 3 różnych salonach. Postanowiłem napisać. Podzielić się spostrzeżeniami (może komuś się przyda). I poprosić o opinie/sugestie/pomoc.

Historia: od 2010 gram na kinie domowym Yamaha 2067 w zestawie B&W 602 s2. Źródłem cd: Sony cdp-xb930 QS. Źródło winylowe: Project Carbon Essential ortofon 2M Blue.

Jest rok 2020. Idę w stereo.

Muzyka: JA: Depeche Mode, Daft Punk, Royksopp, JayZ, , Massive Atack, Parov Stelar, Vangelis. ŻONA: Metallica, The Police, Sting, Phil Collins. Razem słuchamy. 

Cel: wzmacniacz + głośniki/kolumny/monitory Finanse: 12 tyś PLN. Ani grosza więcej.

Pokój: nasz pokój dzienny o wymiarach 3.60 x 6.70. Sprzęt ustawiony na dłuższej ścianie. Na prawej, krótszej, duże okno balkonowe uzbrojone w grube zasłony. Na dłuższej, przeciwległej ścianie, wypukła cegiełka. Na lewej, krótszej, schody prowadzące na antresolę. Co oznacza, że pokój jest otwarty i ma sufit ( z prawej srony na wysokosci 3m a z lewej na 7m, kaskadowy z 2 załamaniami). Koszmar. Pojawiły już się duże obrazy. Stół. Kanapa typu narożnik. 

Wizja: to jeden z 3 wzmacniaczy; Yamaha as1100, hegel h90, nad c368. Wizja: to jeden z 2 monitorów; Tannoy Rev xt6, Kef r3.  Taką miałem wizję. Tak to sobie ułożyłem. KEFy wydawały się za drogie, ale CAŁY INTERNET za nimi szaleje, ciężko znaleźć negatywne opinie. 

1 odsłuch ( firma numer 1) bo chciałem odsłuchać Yamahę! Na tapetę idzie Yamaha as2100, bo 1100 nie było, wpierw z Mission zx-2 ( zagrało to fajnie, miło, basik fajny, troszkę plastikowo). Potem z B&W 706 s2 ( dużo muzyczniej, dużo lepszy bas, ciekawiej....i jak "w domu", hehe). Wrócę tam jeszcze na odsłuch Nada c368! Było miło, uprzejmie. 

2 odsłuch ( firma nr 2) bo chciałem odsłuchać KEF r3. Nie mają Yamahy ani Nada wcale. Szkoda. Ale mają Hegel. Niestety, słyszę, że to nie zagra! Nie ma sensu! Szkoda czasu! /Dziwne, bo to JA wydaje pieniążki i wiem czego chce posłuchać. Dajcie mi szanse tego posłuchać a ewentualnie potem pokażcie mi inne opcje/. Przechodzimy do odsłuchu. Miły Pan doradza KEFy r3 z NuPrime ida-8; bo to świetnie zagra i mój budżet. I co? Rozczarowanie. Mój ukochany Royksopp płaski, bez żadnych basów, góra piszczy. Jezu. Moja płyta. Na szczęście, idzie Vangelis i Blade Runner...ok. Jest bardzo fajnie, muzycznie, dokładnie i "miło". Ale wciąż mam w głowie Royksopp. Daję Nas, w produkcji Timbaland. I znowu: bas ledwie zauważalny, a to przecież hiphop! A tak chciałem mieć te KEFy. Ok. Zmiana wzmacniacza na lepszy, NuPrime ida16 /chociaż to już dużo ponad mój budżet, i nie wiem czemu go mi pokazano. Faktycznie, BAS się pojawił, ale wciąż jakoś tak mało go było, a to zestaw za 16 tyś PLN. Jezu. Wrócę tam, posłuchać sugerowanych podłogówek. Ale wiem, że klasa D, nie dla mnie.

3 odsłuch (firma nr 3) bo myślałem że zaoferują coś ciekawego, bo mają KEFy i inne wzmacniacze. Na wejściu autentycznie wyśmiano mnie, że wogóle Yamaha mi się marzy, i że słabo zrobiłem że nie kupiłem gramofonu u nich! Szlak mnie trafił. Nie wyglądam jak łachman, powiedziałem że ma konkretny budżet, a przywitano mnie ironicznymi komentarzami i uśmieszkami. Fak. Ale ok. Dam szanse. Jestem otwarty. Usłyszałem, że tylko Cambridge Audio. Nic innego. Nie mogłem nic odsłuchać tak z ulicy. Ale ok. Umówiłem się. Pójdę. Posłucham. A może mnie przekonają.

Stan na dzisiaj: Wiem, że monitory się chyba nie sprawdzą. Trzeba będzie iść w podłogówki.

A. Yamaha i B&W zagrały bardzo fajnie.

B. KEFy rozczarowały wyobrażenie jakie o nich miałem po forach i magazynach i expertach na youtube.

C. Wszyscy wszędzie odradzają Yamahę. Na tym forum, na YouTubach, w salonach które są poza oficjalnym kanałem. Ok. I zawsze, ale to zawsze doradzają produkty z Wielkiej Brytanii. Czytając to forum, to chyba tylko Maranz jest akceptowany ( z firm Japońskich).

D. Musze posłuchać NADa. Nie odpuszczę.

A więc, Macie jakieś sugestie?

Chętnie poczytam. Polubiłem Was przez te ostatnie miesiące. Chętnie  rozszerze swoje notatki.

PS

Przepraszam, że tyle tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przemek. 

Słuchałeś czegoś u siebie w domu? Przede wszystkim powinieneś zadbać o akustykę. Część budżetu zainwestowalbym w aranżację akustyczną, powiedzmy 2k-3k. Później rozpoczął odsłuchy w domu. Zestaw kupił tańszy, który ma szansę zagrać bardzo dobrze, ale po adaptacji akustycznej. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podążasz złą drogą, KEF R3 są wychwalane za ich dojrzałe granie, świetną holografię i wierność. Natomiast jeśli ty szukasz basu i rozrywkowej muzyki to nie tędy droga, audiofile szukają wierności przekazu, a ty szukasz rozrywki w muzyce. Sam mam KEF R300, słuchałem też R3 i z pewnością oba zestawy maja dużo basu, nawet więcej niż niektóre podłogówki.
Czy na wcześniejszym zestawie używałeś subwoofera? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 1Ender napisał:

Cześć Przemek. 

Słuchałeś czegoś u siebie w domu? Przede wszystkim powinieneś zadbać o akustykę. Część budżetu zainwestowalbym w aranżację akustyczną, powiedzmy 2k-3k. Później rozpoczął odsłuchy w domu. Zestaw kupił tańszy, który ma szansę zagrać bardzo dobrze, ale po adaptacji akustycznej. 

Pozdrawiam 

 

Cześć 1Ender, dzięki za odpowiedź.

A. Jeszcze nie. Jestem na etapie pierwszym, odsłuchu różnych zestawów w salonach. Ale tak, jeżeli już coś mocno mi podejdzie, na pewno nie kupię tego bez wcześniejszego odsłuch tego "na swoim". Myślałem, że jeśli kupię wmacniacz, to kilka kolumn na pewno wypożyczę. Chociaż, ciężko mi wyobrazić sobie przyniesienie do domu 40kg podłogowców (wnieść na 2gie piętro, rozpakować, słuchać, pakować, odwozić) tonbrzmi jak dużo roboty, hehe. 

B. Tak. Od może 4 dni czytam o akustyce i ustrojstwach wszelakich. I, tak, wiem już że będę musiał "coś zrobić". Nawet moja małżonka bierzę w tym udział, wiedząc że jest to potrzebne i akceptując potrzebę przyklejenia "stalaktytów" do sufitu. @1Ender, jeśli masz jakieś sugestie albo pomysły, z góry dziekuję, z checią poczytam.

7 godzin temu, ald890 napisał:

Myślę, że podążasz złą drogą, KEF R3 są wychwalane za ich dojrzałe granie, świetną holografię i wierność. Natomiast jeśli ty szukasz basu i rozrywkowej muzyki to nie tędy droga, audiofile szukają wierności przekazu, a ty szukasz rozrywki w muzyce. Sam mam KEF R300, słuchałem też R3 i z pewnością oba zestawy maja dużo basu, nawet więcej niż niektóre podłogówki.
Czy na wcześniejszym zestawie używałeś subwoofera? 

Cześć ald890, dzięki za odpowiedź.

Tak, już wiem. R3 zagrały wybornie na Vangelisie. Ale to nie dla mnie głośniki. To już wiem. Tak, tam był bas, ale ledwie zauważalny. I nie jestem wcale miłośnikiem tub basowych w baażnikach aut. Po prostu, Royksopp z utworem "Save Me" oraz "Running to the sea" były tak płaskie, że nie jestem w stanie napisać co tam się stało.

Nie. Moje B&W 602 s2 nie grają z subem. Mam takowy, Yamahy, ale załączony jest tylko do kina domowego z BluRay. Z muzyką, nigdy.

Edytowano przez Przemek1979
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek1979

Zacząłbym od akustyki. Bo odsłuchy, odsłuchami, a i tak może być słabo w Twoim pomieszczeniu. Nie zależnie od budżetu. Więc szkoda wydawać na sprzęt kupe kasy. Takie jest moje zdanie. Aranżacja akustyczna najpierw. A później cała reszta. 

Mógłbyś spróbować zlecić to jakiejś firmie specjalizującej się w tego typu projektach. Jaki byłby koszt? Nie wiem. 

Zapytaj @Bartek z Mega-Acoustic

Kolega specjalista mógłby więcej wnieść w temat akustyki. 😉

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 602 s2 - a te monitory mają dobry bas, lepszy niż R3? (Ja mam KEF R300 i szczerze to basu momentami aż za dużo :D )
A nie myślałeś o ulepszeniu B&W do podłogówek B&W np. 703? Jeśli pasuje Ci sygnatura dźwięku to chyba będzie dobry krok.
Co do R3 jeszcze, to one potrzebują potężnego wzmacniacza, jak słuchałem ich w salonie to zagrały dobrze dopiero z Primare i25

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, za dźwiek odpowiadają po pierwsze kolumny. Jak już je wybierzesz, kup przez internet nawet w sklepie ulice dalej. Wtedy masz 2 tyg. na zwrot bez podawania przyczyny w razie czego. Do tego wnętrza podłogówki, do nich już latwiej sobie dobierzesz wzmacniacz. Dla muzyki jaką podałeś Yamaha i B&W to może być to. Też dobrze Ci mówia uszy że klasa D to nie to, c368 sobie daruj, on jest właśnie D. Akustyką tak bardzo się na początek nie przejmujcie, dzisiejszy sprzęt jest strojony z myślą o przecietnych wnętrzach mieszkalnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przemku, na samym początku warto zauważyć, że pomieszczenie, w którym planujesz umieścić system jest wystarczające aby zastosować kolumny podłogowe. Po drugie, na pewno nie obejdzie się bez odsłuchu, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie najlepiej dopasować brzmienie Pod Twoje preferencje. 

Akustyka to kolejny element i tutaj także  polecam Bartka z mega acoustic, który dojeżdża do klienta i dokonuje profesjonalne pomiary. Dostajesz gotowy plan działania. 

Kwestia wzmacniacza, Nad c368 nie jest złym rozwiązaniem ale zważywszy na Twoje oczekiwania odłożyłbym na bok wzmacniacze pracujące w klasie D. Dobrym rozwiązaniem może się okazać Vincent 237, Marantz pm8006 czy Roksan Kandy k3. 

Kolumny jeśli lubisz mocniej zaakcentowany dół to polecam zwrócić uwagę na polską firmę Pylon Audio Diamond 25 lub nawet 28. Audio Academy Hyperion IV plus także mogą się okazać ciekawą propozycją. Fyne Audio f501 także mogą przypaść Ci do gustu jeśli cenisz sobie dynamikę oraz dobrą kontrolę. 

Zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. Mamy ogromny asortyment więc z wybraniem nie powinno być problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzięs Ty trafiał na te odsłuchy! Dramat.

Dnia 18.01.2020 o 23:25, ald890 napisał:

Myślę, że podążasz złą drogą, KEF R3 są wychwalane za ich dojrzałe granie, świetną holografię i wierność. Natomiast jeśli ty szukasz basu i rozrywkowej muzyki to nie tędy droga, audiofile szukają wierności przekazu, a ty szukasz rozrywki w muzyce. Sam mam KEF R300, słuchałem też R3 i z pewnością oba zestawy maja dużo basu, nawet więcej niż niektóre podłogówki.
Czy na wcześniejszym zestawie używałeś subwoofera? 

Dokładnie. To kolumny które grają wikeszym basem niż niektóre podłogówki.

Ja Ci polecam posłuchać starsze ELACI BS403. REWELACJA.

PMC 22 https://s4home.pl/produkt/pmc-twenty-22/

KOSMOS w tej cenie!

Albo wspomniane GOLD 100.

Zapraszam po wypożyczenie do domu kolumn.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2020 o 22:52, Przemek1979 napisał:

3 odsłuch (firma nr 3) bo myślałem że zaoferują coś ciekawego, bo mają KEFy i inne wzmacniacze. Na wejściu autentycznie wyśmiano mnie, że wogóle Yamaha mi się marzy, i że słabo zrobiłem że nie kupiłem gramofonu u nich! Szlak mnie trafił. Nie wyglądam jak łachman, powiedziałem że ma konkretny budżet, a przywitano mnie ironicznymi komentarzami i uśmieszkami. Fak. Ale ok. Dam szanse. Jestem otwarty. Usłyszałem, że tylko Cambridge Audio. Nic innego. Nie mogłem nic odsłuchać tak z ulicy. Ale ok. Umówiłem się. Pójdę. Posłucham. A może mnie przekonają.

 

Juz bym tam nie szedl na odsluch czyste "BURAKI" i ciekawe czy w innych dziedzinach zycia sa tacy madrzy. To tylko swiadczy o ich poziomie kultury osobistej "Mniej niz Zero", ale wiem ze takie sytuacje sie zdarzaja bo moj kolega tak mial. Daj namiary co to za firma?

Co do kolumn podstawkowych jesli takie maja byc to:

Elac BS 244.3, Elac Vela BS403.

Wzmacniacze ktore warto odsluchac nie w klasie D to starsze Nad-y C356BEE lub C375BEE.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2020 o 11:04, ald890 napisał:

B&W 602 s2 - a te monitory mają dobry bas, lepszy niż R3? (Ja mam KEF R300 i szczerze to basu momentami aż za dużo :D )
A nie myślałeś o ulepszeniu B&W do podłogówek B&W np. 703? Jeśli pasuje Ci sygnatura dźwięku to chyba będzie dobry krok.
Co do R3 jeszcze, to one potrzebują potężnego wzmacniacza, jak słuchałem ich w salonie to zagrały dobrze dopiero z Primare i25

Cześć,

Nie wiem czy mają dobry bas ale grając utwory Timbalanda albo Roksopp, jest go sporo. Te same utwory na R3 nie dały takich wrażeń.

Na pewno rozważe podłogówki B&W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ponownie,

W dniu wczorajszym wróciłem do Sklepu nr2, tam gdzie Nuprime z Kef r3 tak bardzo mnie dziwiło, aby dać szanse innym zestawom.

Szalenie pomocny Pan wysłuchał moich wynurzeń, po czym zaproponował odsłuch 3 zestawów podłogowych: Pylon Audio Ruby 25 / Tannoy Rev xt8f / Quadral Platinum + Seven. 

A ponieważ właśnie przyszło do salonu nowe - Maranz PM7000n...to właśnie to zostało podpięte; (tutaj zaznaczę, ze będę raczej szedł we wzmacniacz typowo analogowy, bez streamerów, a potem dokupie chyba Blusound czy jakoś tam) chociaż, kto wie.

Zagrało Royksopp "save me", Metallica "when a blind man cries", Depeche Mode "walking in my shoes" i na koniec AIR "All I need".

Fajnie. Bardzo fajnie. Wyszedłem mocno podbudowany, bo zestawy te zagrały dla mnie dużo lepiej niż Mission Zx2, B&W 706 s2, kef r3. Może taka specyfika mojej muzyki. 

Wpierw Quadrale wraz z potęgą basu i mocą, o jej jak to zagrało, mocno i szybko ALE bardzo muzycznie.  Pylon 25 - słowami mojej żony, przy Metalice - "Jest stopa" hehe, ale we mnie nie wzbudziły żadnych emocji. Na koniec Tannoy, bardzo fajnie, czysto i przejżyście, ale chyba najmniej basu, mimo że głos wokalistki Royksopp bardzo detalicznie, a i gitary lepiej niż w Pylonach. Chociaż Quadrale miały go chyba za dużo. Szkoda ze nie mogłem tego zestawu posłuchać z Yamahą 1100.

 

Panowie, bardzo dziekuję za wszelakie sugestie i opinie. Wszystko notuje, robię zapiski. Chętnie poczytam wasze dalsze przemyślenia. Pamiętam. Będą odsłuchy w domu. Będzie też badanie akustyki pomieszczenia, mam namiary na firmę w Szczecinie.

Edytowano przez Przemek1979
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoe odczucia są bliskie do moich.

Pylon robi kolumny poprawne ale nie wciągające.

Quadral przykuł uwagę energią. Tou konstrukcji niemieckich norma.

Z kolei Tannoy średnica za którą słynie.

ALE ALE model XT8F ma sporo basu. Zwalał bym na to że model PM7000N był nie wygrzany albo akustyka pomieszczenia poległa.

Ewentualnie sprawdź konkurencję FYNE F502. To izynieriowie Tannoya którzy opracowali swoją konstrukcje z nieco droższymi materiałami.

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zniesiemy Tannoy xt8f do naszej mniejszej salki to faktycznie będzie można odnieść wrażenie, że basu jest dużo. W pomieszczeniach 25m2 i więcej tego problemu w większości przypadków nie powinno być. Fyne Audio F502 także dobra propozycja o cieplejszym charakterze brzmienia ale może być problem z zakładanym budżetem. Posłuchaj także mniejszego modeli f501, ponieważ basu ma zdecydowanie więcej niz porównywalne gabarytowo Tannoy xt6f i są od nich łagodniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Twoe odczucia są bliskie do moich.

Pylon robi kolumny poprawne ale nie wciągające.

Quadral przykuł uwagę energią. Tou konstrukcji niemieckich norma.

Z kolei Tannoy średnica za którą słynie.

ALE ALE model XT8F ma sporo basu. Zwalał bym na to że model PM7000N był nie wygrzany albo akustyka pomieszczenia poległa.

Ewentualnie sprawdź konkurencję FYNE F502. To izynieriowie Tannoya którzy opracowali swoją konstrukcje z nieco droższymi materiałami.

Pozdrawiam i zapraszam

Cześć, 

Tak. Marantz był wyjęty prosto z kartonu. Po drugie, nie wiem jak gra Marantz, ma bas czy nie. Nie spodobał mi się, dlatego że miał wyświetlacz i bardzo dużo pokręteł i przełączników. Oczy grają rolę, nie podobał mi się. Ale fakt faktów grał ładnie, może nawet lepiej niż Nuprime Ida8. Przynajmniej dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo był nowy to grał twardo.

Ma dużo pokręteł bo jest wzmacniaczem z wbudowanym strimerem. Musi mieć.

1 godzinę temu, Przemek1979 napisał:

Ale fakt faktów grał ładnie, może nawet lepiej niż Nuprime Ida8

O widzisz i to ważna informacja.

W takim razie w podobnej cenie masz PM8006 bez pokrętełek.

A gra jeszcze lepiej.

No i fyne do sprawdzenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A.N. napisał:

To może różnica między podstawkowymi a podłogowymi, nie skreślałbym tych firm

Absolutnie ich nie skreślam. Za tydzień idę odsłuchać Mission zx5. Bardzo czekam na te giganty. Jestem ciekaw jak zagrają? Chociaż, nie wiem czy lepiej od xt8f.A jak już tam będę to i B&W podłogowych posłucham.

Edytowano przez Przemek1979
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Takie zestawienie powoduje olbrzymie problemy z ustawieniem tych kolumn.

Masz na to kolego miejsce?

Audio Physic to kolumny o jednej z najlepszych rozdzielczości na rynku. Ale właśnie nie sa tak często wybierane ze względu na układ przetworników. Takie konstrukcję trzeba umiejętnie rozkładać.

Cześć,

To było do mnie? Ja nie pisałem nic o Audio Physic. Ale miejsca mogę nie mieć, faktycznie.

Napisałem, że chce iść posłuchać Mission ZX5, z ciekawośći. Kolega @lysyrafal zasugerował QX5, i może też się uda.

Tannoye xt8f to na razie moi faworyci, jak na tym etapie. Ale będe musiał posłuchać ich w domu (wynająć). Chciałbym i może odsłuchać w domu tych ZX5 od Mission, ale nie wyobrażam sobie targania kolumn po 40kg, hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Felix1 napisał:

Myślę, że S4Home chodziło właśnie o QX-5, a Audio Physic było tylko przykładem podobnego układu głośników.

Dokładnie tak. Myślałem że jasno to napisałem, jeśli nie to my bad.

5 minut temu, Felix1 napisał:

I w pełni się z tym zgadzam. Miałem przez długi czas kolumny z wooferem z boku i byłem bardzo zadowolony. Ale potem zrobiłem remont, przeorganizowałem salon i... kolumny musiały iść w odstawkę, bo nie dało się ich sensownie ustawić ze względu na woofer. Jednak klasyczny układ jest bardziej uniwersalny.

Dlatego m.in. teraz mam MA Gold 100, które jeszcze raz polecam Ci odsłuchać ;) Bardzo fajne granie.

WYDAJE MI SIĘ, że u ciebie jednak lepiej mogą się sprawdzić monitory przy takim ustawieniu sprzętu. Skoro sprzęt stoi na dłuższej ścianie, to będziesz po prostu siedział dość blisko głośników.

A ja się z kolei z tym zgadzam.

Chodź 24 metry to i na monitory i na kolumny podłogowe. Stąd też moje i takie i takie propozycje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Felix1 napisał:

Myślę, że S4Home chodziło właśnie o QX-5, a Audio Physic było tylko przykładem podobnego układu głośników.

I w pełni się z tym zgadzam. Miałem przez długi czas kolumny z wooferem z boku i byłem bardzo zadowolony. Ale potem zrobiłem remont, przeorganizowałem salon i... kolumny musiały iść w odstawkę, bo nie dało się ich sensownie ustawić ze względu na woofer. Jednak klasyczny układ jest bardziej uniwersalny.

Dlatego m.in. teraz mam MA Gold 100, które jeszcze raz polecam Ci odsłuchać ;) Bardzo fajne granie.

WYDAJE MI SIĘ, że u ciebie jednak lepiej mogą się sprawdzić monitory przy takim ustawieniu sprzętu. Skoro sprzęt stoi na dłuższej ścianie, to będziesz po prostu siedział dość blisko głośników.

Aaaaaaa, ok ok.

No tak. Miejsca dużo nie mam. 

Tutaj raczej będę szukał podłogówek z basem/basrefleksem/basportem z przodu. 

Odległość prawego głośnika od ściany to raptem 35cm, a od tylnej max 45 cm.

I pierwotnie szukałem monitorów. Ale wszyscy mi wszędzie mówią i piszą, że to za duży pokój i powinienem iść w podłogówki.

Tak. Mam zamiar odsłuchać MA gold 100 i 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...