Skocz do zawartości

Bieda atmos na 30 metrach do 5-7k


preclowski

Recommended Posts

Witajcie. Po walce z sony udało mi się odzyskać pieniądze i czas kupić porządniejszy dźwięk. Po bardzo nieudanym romansie z soundbarem ZF9 celuję w pełnowymiarowe kino domowe 5.0.2 lub 5.1.2.

Pokój to kwadrat 30m2. Na jednej ścianie tv, na drugiej kanapa. Jest bardzo ciasno, więc szukam zestawu minimalistycznego ale bez kompromisów. Sprzęt ma służyć głównie do filmu i rocka/punkrocka. Konsola też jest. Po zabawach z sony zależy mi na bezobsługowym setupie. Musi być earc, airplay 2 i bezproblemowa praca z tv lg. Budżet to 5-7k pln. Kocham wygląd kolumn klipscha. Podsłuchiwałem też w jednym sklepie jak ktoś robił odsłuch i było mmmm 😂 Ale jestem otwarty. Bardzo zależy mi na nasadkach atmosowych. Głośnik na suficie nie wchodzi w grę jeśli nie da się go przykleić bez podwieszanego sufitu. Docelowo chcę mieć bardzo przestrzenny dźwięk więc jestem gotów doinwestować zestaw w ciągu 2-3 miesięcy o jakieś 2k. Chcę słuchać muzyki i filmów raczej cicho, ale chcę czuć pod tyłkiem że sprzęt jest wart kasy. O moim guście muzycznym mogę powiedzieć tylko że aurpodsy pro to najlepszy dźwięk z jakim miałem okazję obcować. Jestem aplowcem więc mile widziane udogodnienia do jabłuszka.

 

edit: taniej = lepiej 😁

Edytowano przez preclowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nasadki do Atmosa to musisz mieć idealnie płaski sufit, i dokładne kąty odbicia czyli kanapa będzie ustawiana.

Jeśli strikte KD ma być 5.1.2 czy 5.1.4 to idź w te kolumny Klipsch jeśli się podobały, kup same małe podstawkowe z serii RP, central RP 440cc lub 450cc i suba 115 lub 2*112. Denon avr-x3600h proponuję, ma najnowsze wodotryski tj. eARC, 2.3Hdmi , D.Vision jak i D.Atmos,0ed5ccf85e49729c1a48629f3b803b1d.jpg&key=6100a0ff6973780933b53a75cb24285699a89c31966f45e9c82348b497b47262

 

5752bf071f45eb8f89c21c4de5ff660f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi żaden soundbar nie zagra tak jak KD, efektu Atmosa przestrzeni nie usłyszysz z bata tak jak z kolumn.
Czemu 3600 a nie 1600 bo od modelu 3xxx to już są dość dobre Amp AV, reszta poniżej między innymi 1600 słabe są.
Możesz też spojrzeć na Onkyo696
Gdybym miał 7tyś to udał bym się do salonu audio na testy a potem podzwonil po sklepach i negocjował s4hmome lub Q21 czy Top HiFi.
Monitor Audio Bronze lub Silver, Heco Aurora czy wspomniane Klipsch ale sreia RP, to chyba najbardziej budżetowe i sprawdzone marki kolumn do KD jak i stereo.
Nie bać się też używanych kolumn, Dali ma 5lat gw, Monitor Audio 3lata o ile dobrze pamiętam. Ostatnio widziałem fajny set Onkyo RZ900+5.1 Dali Zensor za śmieszne pieniądze ktoś sprzedawał niecałe 7tys zł
Ludzie kupują to co przeczytają a potem w domu po jakimś czasie stwierdzają że to nie jest to i sprzedaż

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchać będę we Wrocławiu lub 3mieście, ale muszę wiedzieć czego :) sprzedawcy w salonach które odwiedzałem we Wro traktowali mnie jak biedaka który traci ich czas na zestaw za marne 7k. ten ampli zjada połowę budżetu. Jeśli klipsch to myślałem o 625fa bo ma wbudowane nakładki atmosowe i do tego dobierać resztę, ale denon i 2 kolumny to prawie budżet. Subwoofera nie wiem czy bym potrzebował mając kolumny, nasadek bym nie musiał kupować, oszczędzam też cenne miejsce. Tak kombinuję. Ty polecasz mniejsze głośniki i 2 suby. Co mi dadzą takie różne podejścia? Zaraz zbadam onkyo. Używek się nie boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja powiem tak bardzo polecam sklep S4home z Oświęcimia. Tam sprzedawcy szanują klienta i nie ma że droższe czy tańsze bo to zawsze kasa dla nich, generalnie wiedzą co z czym się je tak że napisz lub zadzwoń do nich.
Tam gdzie byłeś w salonie i tak Ciebie potraktowali to omijać szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mogę się odnieść to airpodsy pro. Od kiedy je kupiłem duużo częściej słucham muzyki. Są żwawe, analityczne i ostre. Ale to słuchawki z anc więc pewnie do głośników nie da się tego odnieść. Miałem edifiery r2600 i również podobało mi się jak ostro grały, ale nie mogłem wyłapać wszystkich niuansów z muzyki. Brakowało im wszystkiego, ale dawały też namiastkę wszystkiego. Nosowska, pidżama, muzyka dęta, jazz. Lubię słyszeć niuanse, szczegóły. Nie lubię głośnej muzyki, ale bardzo cichej też nie. Zestaw jednak głównie do filmów. Tutaj szukam wczucia się w scenę, efekciarstwa. Chcę słyszeć za plecamimże zaraz w kadrze pojawi się nowa postać. Ale nie pozabijać sąsiadów podczas nocnych nasiadów. Za to w dzień chciał bym poczuć w jelitach ten charakterystyczny, basowy dźwięk budujący napięcie w horrorach. Dla gier liczy się realizm. Ale gry się w sumie nie liczą.

 

bardzo bym chciał żeby utwór sexual healing w wykonaniu hot 8 brass band spowodował opad szczęki. Muzyki będę słuchał z apple music/spotify przez airplay 2.

Edytowano przez preclowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego skoro masz takie wymagania co do muzyki i jak to ma fajnie grać to 7k będzie za mało niestety. Musi być dobry map AV to teraz i musi być sub aby budował napięcie w filmie.
A tak szczerze proponuje coś innego, kup Amp AV plus tylko same fronty, z czasem dokup suba a potem central i resztę kolumn, chyba że możesz raty mieć, tak na fajnie grający sprzęt to z 12tys trzeba wydać, niestety zabawa w kd nie jest tania.
Tak jak mówiłeś nie boisz się używek proszę pierwsze lepsze ogłoszenia
https://www.olx.pl/oferta/klipsch-reference-premiere-rp-450c-onkyo-tx-rz-810-idealne-CID99-IDDhztz.html
Do tego
https://www.olx.pl/oferta/klipsch-rp280f-para-CID99-IDCHpg4.html
Czyli masz Onkyo710 trochę słabe niestety + RP280+ 450cc=4700zl
Lub
https://www.olx.pl/oferta/najnowszy-denon-avr-x2600h-dali-zensor-7-1-v-kable-dostawa-CID99-IDCUiCF.html tylko suba brakuje
Lub
https://www.olx.pl/oferta/heco-aurora-1000-300-center-30-sub-30a-CID99-IDpHiRj.html i tu na bank byś jeszcze Amp AV wyszarpał haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotówka jest, po prostu muszę się kontrolować z zakupami. Czyli mówisz że jeśli rozbudowywać zestaw to zacząć od kolumn i suba? Potem centra i satelity? Atmos bez satelit nie ma sensu, więc efektowe na końcu albo te 625fa. Jest to ciekawa propozycja :) tylko czy jak wydam w pierwszej transzy jakieś 7k nie będę zawiedzony dźwiękiem w filmach? Teraz oglądam na soundbarze i cenię sobie te pierdziawki tylne. Tutaj budował bym zestaw stereo a muzyka jest drugorzędna. Mam baardzo małe doświadczenie w odsłuchu, ale niezły słuch. Po prostu nie mam odniesienia do niczego. Nigdy nie miałem ampli, dopiero w zeszłym roku pierwsze 5.1 kupiłem i się zawiodłem :) na pohybel sony. W przypadku klipscha kierować się tylko serią? Bo na mój metraż to wydaje mi się żeby brać najmniejsze warianty. Czyli base czy premiere? Denon 2600H zasili bez problemu ten zestaw? Nie chcę przesadzić z ampli.

a budżetu muszę pilnowaćbo jeszcze lg b9 65 musi dojechać. Tutaj przynajmniej wiem co chcę kupić.

Edytowano przez preclowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, preclowski napisał:

Od kiedy je kupiłem duużo częściej słucham muzyki. Są żwawe, analityczne i ostre. Ale to słuchawki z anc więc pewnie do głośników nie da się tego odnieść. Miałem edifiery r2600 i również podobało mi się jak ostro grały,

Patrząc na twoje upodobania,to Klipsch+Onkyo  jest jedną z propozycji którą powinieneś sprawdzić. Dokładnych modeli Ci nie podam, jutro zapewne odezwie się branża i zaproponuję pewne rozwiązania w danej kwocie lub z dopłatą z tego co czytam twoje wpisy to odsłuch obowiązkowy, nie kupuj nic w ciemno byś później nie żałował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie popełnię błędu. Telewizor też idę oglądać ze swoim sprzętem. Nic w ciemno. Ale pewnie czeka mnie podróż pociągiem do Oświęcimia z tego co wypisują tutaj ludzie, we Wrocławiu ciężko czegoś posłuchać. A znacie Panowie godne polecenia miejsca w 3mieście lub Poznaniu? Wybieram się niedługo i mogę wykorzystać okazję. Muszę stwierdzić że branża audio jest trochę patologiczna. Pierwszy próg jakościowy to 1000zł, drugi 10000 a powyżej tego to już chyba sky is the limit :) trzeba sobie stawiać silne granice żeby nie wpaść w wir wydawania kasy. Kiedy kupowałem tv 2000zł było granicą, po pół roku rozmawiamy o 12k.

Edytowano przez preclowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, preclowski napisał:

ale nie mogłem wyłapać wszystkich niuansów z muzyki

W tym przypadku to amplituner kina domowego nie jest do końca idealnym urządzeniem,tu warto w przyszłości pomyśleć o wzmacniaczu stereo, dlatego taki aplituner kina z wyjściem pre-out na fronty np.Onkyo 696 będzie bardziej przyszłościowy jak zapragniesz czegoś więcej i nagle się okaże że więcej słuchasz muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, preclowski napisał:

Ale pewnie czeka mnie podróż pociągiem do Oświęcimia

Nie do końca, branża za kaucją wypożycza sprzęt na testy do domu i to bardzo dobre rozwiązanie,sprawdzasz u siebie na miejscu tam gdzie sprzęt ma docelowo grać, pamiętaj o akustyce pomieszczenia,co w salonie audio może pięknie zagrać u ciebie w domu nie musi.

Przed chwilą, preclowski napisał:

Onkyo brzmi super poza brakiem earc

Tak,tu dopiero wyższe modele to mają np.rz830/40,masz jeszcze Yamahę 685,ma pre-out i earc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon2600 ma eArc ale brak pre out, 3600ma już parę out. Marantz 5014 ma wszytko co chcesz.
Im mocniejszy tym lepszy nie ma że za duży Amp AV, tu się nie mogę zgodzić, im więcej mocy tym łatwiej wysterować kolumny a samo urządzenie nie męczy się. Jeśli chodzi eARC to hmmm...to tak do końca nie wiem czy wykorzystasz, prędzej aktualizacje dostaniesz penie na Amp AV , ja mam Denona 4400h i dostał aktualizacje.
W 3miescie jest parę salonów audio.
Premium Sound - Salon Audio-Video, Hi-Fi, High End Sopot
Kezard - Domowe Systemy Audio w Gdyni
Top Hi-Fi & Video Design - Sopot
Denon Store - Salon Audio - High end- Gdańsk
Cinematech Salon Audio-Video,Hi-Fi,High End- Gdańsk
BARIERA DŹWIĘKU Salon Bose Gdańsk
Trochę jest ich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie aktualizacja dla Yamahy. Onkyo nie.

To jedna sprawa ale zacznijmy od podstaw. Widze że Atmos ludziom tak namieszał w głowie i ta cała propaganda że Atmos ponad wszystko.

5.0.2????? Co to jest? Serio? Kolego w tej cenie kup solidny system 5.1 z którego będziesz sto krotnie bardziej zadowolony od Atmosu udawanego i to bez suba! Kolumny odbijające do tej pory są drogie jak na możliwości. Dają miernej różnicy jakość dźwięku. Na plus pod warunkiem że system 5.1 jest kompletny.

Do tej pory chyba nic w pełni nie wykorzystuje eARC więc nie róbmy z tego kluczowego punktu.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...