Skocz do zawartości

Wzmacniacz Nuprime ida8


Atlas1304

Recommended Posts

Musisz koniecznie posłuchać.

Tego modelu nie słuchałem ale to podstawowy impulsowy wzmacniacz. Jeśli gra tak jak piszą w kierunku ciepła to model CXA80 będzie ttuaj lepszy.

Jeśli jednak gra jak typowa klasa D to może się okazać być tutaj dobrem pomysłem. Jest kilka salonów które Ci go pożyczą.  Obok niego sprawdź NADa 368 i wspomnianego CXA81 nawet. Zobaczysz.

W razie pytań lub wycen zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rms.pl napisał:

Testowałem u siebie IDA8 porównując bezpośrednio z NAD C356. Z NADa nie było co zbierać, tyle powiem. 

Ok.A powiedział byś coś więcej?jakieś argumenty swojej opini?wiem że cena urządzenia też o czymś świadczy ale nie zawsze urządzenia droższe są lepsze.Właściwie to spodziewałem się odpowiedzi że wszyscy staną murem za klasycznym tranzystorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgodziłbym się, ponieważ wiele tutaj do powiedzenia mają preferencje. NAD C356bee to brzmienie dostojne z dobra podstawą basową i łagodniejszym charakterem brzmienia. Niewątpliwie stawia na naturalny przekaz i ciepłą średnicę. Nuprime ida8 to bardzo dynamiczne brzmienie z rewelacyjną szczegółowością i punktowym, dobrze kontrolowanym dołem. Uważam, że obie propozycje są bardzo ciekawe do Heco Aurora 700 ale skierowane dla 2 różnych grup odbiorców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę po stronie jak koledzy.

Niestety nie znam tego wzmacniacza NuPrime. Ale nie spodziewam się aż takiego pogromu.

14 godzin temu, Atlas1304 napisał:

wszyscy staną murem za klasycznym tranzystorem.

Stane, bo nie znam NuPrime. Najlepiej by było gdybyś sam sprawdził. I akurat ceną się nie sugeruj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Atlas1304 napisał:

Ok.A powiedział byś coś więcej?jakieś argumenty swojej opini?wiem że cena urządzenia też o czymś świadczy ale nie zawsze urządzenia droższe są lepsze.Właściwie to spodziewałem się odpowiedzi że wszyscy staną murem za klasycznym tranzystorem.

Miałem C356 przez kilka lat, jako integrę, a potem końcówkę mocy do dużych 3-drożnych monitorów. Przesiadkę na IDA8 pod kątem dynamiki, barwy i szczegółów to po prostu przepaść. Patrzenie na technologię, w której coś zostało wykonane nie do końca zda egzamin. Po prostu trzeba posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ale właśnie kiedy ten Cyrus ONe ma jedno z najlepszych zasilań wśród wzmacniaczy w klasie D !

U niego te 110W przy 6 omach to bankowa sprawa. Podłączaliśmy wiele kolumn i nie miał z nimi problemu. Serio spróbujcie.

Nic dodać nic ująć. Cyrus ONE to Jensen z najlepszych mini wzmacniaczy. Heed Elixir jest także świetną propozycją ale w tym przypadku rosną wydatki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest od niego praktycznie o 2k droższy. Ale też ma klasyczne zasilanie.

Nie wiem skąd pojawił się ten pomysł o braku wydajności.

Wyższe Cyrusy także są w klasie D a ich końcówkami zasilaliśmy potężne Magnat Quantum Signature.

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Otwieram popcorn :)

Co człowiek to zdanie, także wśród branży. Kłótni nie będzie :) Otwieraj piwko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...