Skocz do zawartości

Akustyka w salonie w nowym domu.


ratajo

Recommended Posts

Hej, wiem że było juz bardzo dużo rozmów na temat akustyki w pomieszczeniach ale na aktualne pytanie odnośnie aktualnych możliwości się nie natknąłem, a mianowicie chodzi mi o:

Właśnie wykańczam swój dom i jestem na etapie podwieszania sufitów. W salonie o czym mowa będę miał jedynie ok 5cm niżej sufit niż jest w naturze. czy myślicie aby wypełnić tą przestrzeń jakim wygłuszeniem? 

Pokój ma długość 7m na 4m szerokości czyli 28m2. połączony jest z kuchnią oraz przedpokojem aczkolwiek każde pomieszczenie jest oddzielone belką (beton uzbrojony).

Sprzęt jakim aktualnie dysponuje to kolumny Infinity kappa 8.2 oraz wzmacniacz denona psa 1500ae (wzmacniacz chciałbym kiedyś zmienić natomiast w kolumnach jestem zakochany)

Czy jesteście mi w stanie coś doradzić ? Czy w sumie ma sens wygłuszenie przestrzeni pomiędzy sufitem a płytą karton-gips?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak jak Bartek... napisał , wełna będzie doskonała , i pomyśl o zmianie napędu . Co prawda 8.2 ki nie są tak bardzo trudne do napędzenia jak seria np. 8 , ale jednak Denon którego używasz nie odda w pełni ich możliwości , tym bardziej ,że pomieszczenie nie jest małe , pozdrawiam:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...