Skocz do zawartości

Pioneer VSX 521 + MAGNAT SUPREME 202 - słaby dźwięk


rafrog

Recommended Posts

Kochani,

to mój pierwszy post na tym forum, więc na początku chciałbym się przywitać  - Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym Was prosić o poradę. Kilka dni temu zakupiłem zestaw stereo. Niestety zakup nie do końca przemyślany i zbyt późno trafiłem na to forum. 

Zestaw Pioneer VSX 521 + MAGNAT SUPREME 202 podłączony optykiem do TV. Sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki i sporadycznie do filmu. Muzyka z TV ze Spotify (premium). NIestety jakoś dźwięku pozostawia sporo do życzenia. Kolumny grają takim dźwiękiem, nie wiem jak to określić "plastikowym", jak z wieży za 300 zł :).  Niby jest ok, ale mam wrażenie jakby głośniki były przykryte kartonem. 

Proszę doradźcie czy z tego sprzętu można coś więcej wycisnąć lub co w pierwszej kolejności sprzedać na allegro i na co wymienić :)

Z góry dziękuje!   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozumiem, że dokonałeś zakupu w ciemno i niestety nie trafiłeś z brzmieniem? Jeśli tak to będziesz zmuszony do wymiany systemu. W Twoim przypadku winny jest poniekąd i amplituner i głośniki. Napisz proszę jakiej wielkości posiadasz pomieszczenie, jaką muzykę słuchasz, jakie brzmienie preferujesz i jaki masz zakładany budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest dokładnie tak jak piszesz. Kupiłem w ciemno. Magnaty kupiłem z założeniem, że dokupię do nich sub, a Pioneera wziąłem po prostu pierwszego w mojej okolicy, którego znalazłem z wejściem optycznym. Byłem przekonany, że trochę lepiej to zagra. 

Słucham prawie każdego rodzaju muzyki w szczególności jazz, rock, pop. Brzmienie lubię raczej ciepłe.  To mój pierwszy zestaw audio więc zakładając zakup sub'a budżetowo celowałem w przedział 1500 - 2000 zł.

Sprzęt stoi w salonie ok 30 m2.

 

 

 Rafal.thumb.jpg.8db51d2bd3bcd0d9574800f17fef1e61.jpgIMG_4135.thumb.jpeg.aa02e75b93799154649e6fdb5f06c553.jpeg

IMG_4138.thumb.jpeg.781b447472126fbe7b284e3f589e2750.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do takiego zestawu sugerowałbyś zakup subwoofer'a? Pytam dlatego że lubię głęboki bas, a często słucham muzyki nowa niezbyt głośno. Czy ten zestaw przy cichym słuchaniu zagra przyzwoicie dołem?

Czy są znaczące różnice w brzmieniu między Onkyo TX-8250, a np. TX-8220 lub TX-8020?

Jaka jest różnica w brzmieniu między tym Pionrerem co mam, a sugerowanym Onkyo?

 

Wiem,. zasypuję pytaniami, ale jestem laikiem głodnym wiedzy :)

  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że kupiłeś amplituner kina do stereo. Podstawowy błąd.

Najpierw sprawdź ustawienia jak mówi kolega wyżej. Nawet jak masz monitory a nie masz suba to w ustawieniach powinieneś zmienić na large.

Druga sprawa to czy możesz oddać?

Trzecia jeśli budżet jest do 2k to zdecydowanie idż w sprzet używany. Następny jaki kupisz w ciemno w tej kwocie bedzie taki sam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subwooferem bym się tak nie rozpędzał, ponieważ jest to element, który zawsze możesz dokupić z czasem jeśli uznasz, że brakuje Ci basu. Onkyo 8250 to optymalny wybór, ponieważ masz już tutaj wszystko co potrzeba, czyli wejścia cyfrowe m.in optyczne do podłączenia tv, opcje sieciowe do odtwarzania muzyki z serwisów takich jak tidal czy Spotify oraz wydajny wzmacniacz, który spokojnie poradzi sobie z kolumnami, które zaproponowałem. Pioneer, który posiadasz to amplituner kina domowego i tutaj tak na prawdę nie ma co porównywać. Zdecydowanie lepiej w stereo sprawdzi się onkyo, który zagra łagodniej i lepiej będzie kontrolował dół pasma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DEMOLKA napisał:

Tak z ciekawosci zapytam, w ampli przestawione fronty ze Small na Large a x.over na full?

Tez bylem kiedys rozczarowany swoim pierwszym zestawem kd  bo mialem wlasnie ustawione glosniki na Small i nie mialem suba ;)

Wszystko ustawione tak jak kolega pisze. 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Wygląda na to że kupiłeś amplituner kina do stereo. Podstawowy błąd.

Najpierw sprawdź ustawienia jak mówi kolega wyżej. Nawet jak masz monitory a nie masz suba to w ustawieniach powinieneś zmienić na large.

Druga sprawa to czy możesz oddać?

Trzecia jeśli budżet jest do 2k to zdecydowanie idż w sprzet używany. Następny jaki kupisz w ciemno w tej kwocie bedzie taki sam.

 

Kolumny kupiłem nowe przez allegro, więc zakładam, że mogę oddać. 

Budżet 2 tys zł nie jest sztywny. Jak będzie trzeba to rozszerzymy do 3 - 3,5 tys. :)

Co poleciłbyś ze kupić jako nowy sprzęt, a jaki używany?

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Z subwooferem bym się tak nie rozpędzał, ponieważ jest to element, który zawsze możesz dokupić z czasem jeśli uznasz, że brakuje Ci basu. Onkyo 8250 to optymalny wybór, ponieważ masz już tutaj wszystko co potrzeba, czyli wejścia cyfrowe m.in optyczne do podłączenia tv, opcje sieciowe do odtwarzania muzyki z serwisów takich jak tidal czy Spotify oraz wydajny wzmacniacz, który spokojnie poradzi sobie z kolumnami, które zaproponowałem. Pioneer, który posiadasz to amplituner kina domowego i tutaj tak na prawdę nie ma co porównywać. Zdecydowanie lepiej w stereo sprawdzi się onkyo, który zagra łagodniej i lepiej będzie kontrolował dół pasma. 

Czy są znaczące różnice w brzmieniu między Onkyo TX-8250, a np. TX-8220 lub TX-8020?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 8020, a 8220 nie jest duża natomiast 8250 słychać, że mamy lepszą kontrolę dołu i lepszą prezentację sceny dźwiękowej. Największa różnica jest jednak w funkcjonalności tego sprzętu.  W rozszerzonym budżecie możesz rozważyć do tego amplitunera wyższy model Pylonów, a mianowicie Sapphire 25 lub Heco Aurora 700.  Czy byłaby możliwość umówienia odsłuchu w naszym salonie? Mamy na stanie duży wybór i na pewno będzie łatwiej dokonać właściwego wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli masz 3,5 to kupisz fajny sprzet nowy. Albo inaczej znacznie lepszy niż masz teraz.

Jak będziesz miał 2k to tylko używany.

Daj znać jak będzie po zwrocie i będziemy działać.

Ale amplituner też koniecznie do zwrotu.

W stereo to gorszy wybór niż te Magnaty.

 

Ok. Jakie zestawy w takim razie mógłbyś polecić zarówno nowe jak i używane?

Edytowano przez rafrog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siecią, nowe:

Pioneer SXN30Ae albo Onkyo 8250 z Melodika BL40MKIII

Yamaha RN602 z ELAC b6.2 albo Magnat Tempus 77

bez sieci:

NAD 356BEE albo Xindak 06 z Tannoy 7.4

z używanych coraz słabszy dostep. na allegro gdzie wyszukiwarka działa dobrze coraz mniej ofert, z wiadomego powodu. Na OLX gdzie ofert masa nie ma dobrej wyszukiwarki. Trzeba poświecić czas którego nie mam i nie śledzę już długo. Możesz poszukać i wklejać mi linki.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2020 o 12:01, S4Home napisał:

Z siecią, nowe:

Pioneer SXN30Ae albo Onkyo 8250 z Melodika BL40MKIII

Yamaha RN602 z ELAC b6.2 albo Magnat Tempus 77

bez sieci:

NAD 356BEE albo Xindak 06 z Tannoy 7.4

z używanych coraz słabszy dostep. na allegro gdzie wyszukiwarka działa dobrze coraz mniej ofert, z wiadomego powodu. Na OLX gdzie ofert masa nie ma dobrej wyszukiwarki. Trzeba poświecić czas którego nie mam i nie śledzę już długo. Możesz poszukać i wklejać mi linki.

Pozdrawiam

Piotrek

 

Super. Dzięki. To już jest jakiś konkret :)  

Sprzęt, który kupiłem udało mi się już zwrócić, więc zaczynam zakupy od nowa :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 @1Ender

Słuchaliśmy wszystkich kolumn na wzmacniaczu Marantz PM6004. Źródłem było naprzemiennie CD oraz Spotify (premium) z Macbooka przez DAC ifi.

Przez 4 godziny sporo tego przesłuchaliśmy :) Od Dali przez Jamo i Mission. Moją uwagę przykuły JBL e80 i wspomnienie B&W DM604.  

 

Edytowano przez rafrog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...