Skocz do zawartości

Poprawne podłączenie Tv do systemu audio ?


Damian Wojciechowski

Recommended Posts

Witam

Na początku witam serdecznie wszystkich użytkowników . 

Mam takie pytanko . Jak poprawnie podłączyć Tv ze smartem do systemu stereo ?

Chodzi mi o wykorzystanie tv jak  źródła  yootuba czy Spotify .  Teraz mam tv podłączony z wyjścia optycznego przez takie pudełeczko które konwertuje  dźwięk  z formy optycznej do analogowej ( taki DAC za 46 zł ) . Posiadam zestaw Rotela przedwzmacniacz RC-1070 Końcówkę RB-1080 i DVD też Rotela z tej samej serii.  Kolumny  na Sasach made in home 😉 . Całość gra bardzo przyzwoicie z dobrej płyty CD dobrze zrealizowanej.  Jednak z Yotuba gra znacznie ciszej . Spotyify  lepiej ale nie tak jak CD. CO mogę poprawić aby strumieniowanie było na lepszym poziomie. 

I jeszcze jedno pytanko Jak to wszystko zgrać aby wykorzystać laptopa do magazynowania plików np.192 i przesyłanie ich bez kabla do DAC przez WI-FI czy Bluetooth ?

 

Pozdrawiam Damian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian Wojciechowski napisał:

CO mogę poprawić aby strumieniowanie było na lepszym poziomie. 

I jeszcze jedno pytanko Jak to wszystko zgrać aby wykorzystać laptopa do magazynowania plików np.192 i przesyłanie ich bez kabla do DAC przez WI-FI czy Bluetooth ?

Te problemy rozwiązuje odtwarzacz sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na yamaha wxad10, który powinien poprawić jakość brzmienia. Alternatywą może być Klipsch gate, który charakteryzuje się większą szczegółowością dźwięku i czystością. Oba urządzenia mam na stanie i możesz wziąć je na przetestowanie w swoim systemie.

Zapraszam do kontaktu w celu wyceny bądź ustalenia warunków wypożyczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Zwróć uwagę na yamaha wxad10, który powinien poprawić jakość brzmienia. Alternatywą może być Klipsch gate, który charakteryzuje się większą szczegółowością dźwięku i czystością. Oba urządzenia mam na stanie i możesz wziąć je na przetestowanie w swoim systemie.

Zapraszam do kontaktu w celu wyceny bądź ustalenia warunków wypożyczenia.

 

O jak dobrze czasem się doszkolić 😉 Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Czy to jest coś podobnego do Google Chromecast Audio ? Jakie są różnice i czym się różni od DAC-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć, że są to podobne urządzenia. Niemniej jednak zdecydowanie lepszą jakość uzyskasz na tych co Ci podałem. Można powiedzieć, że streamer taki jak wxad10 czy Klipsch Gate to DAC z opcjami sieciowymi. Masz dostęp do Spotify, tidal czy radia internetowego, a wszystkim sterujesz z telefonu czy tabletu za pomocą dedykowanej aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga  , a już myślałem że sobie kupie taki jak proponował kolega Q21  ale własnie niestety one nie mają wejścia optycznego.  A oprócz tego , że chce mieć możliwość wysyłania materiału z laptopa to tv też powinien być do niego podłączony a wyjście ma tylko optyczne.  Może macie jakieś polecone konstrukcje ? Tylko w budżecie tak powiedzmy około 1K.  Chyba że tv będzie się komunikował z nimi po wi-fi ?

 

Edytowano przez Damian Wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2020 o 07:47, S4Home napisał:

Ewentualnie do dobrego systemu jaki masz dozbieraj, poczekaj i kup uzywany Cambrdige CXN. Tu masz wszystko.

 

Ok coś się zaczyna rysować . Przyznam szczerze , że nawet nie wiedziałem o istnieniu takich konstrukcji ;-).  Aby nie narobić niepotrzebnego bałaganu i nie poczynić błędnych wyborów mam dalsze pytania. 

1 to czym się różni CXN od  Cambridge Audio Stream Magic 6 ?  cena x2 to już wiem ;-). ( trochę poczekam i  CXN jest do ogarnięcia ) .

2 to jeśli już się  bawimy to dojdzie następna zmienna 😉   Jak to wszystko zrobić biorąc pod uwagę, że ja mam w salonie mojego w/w Rotela , a syn w swoim pokoju posiada

Pionieera A 676  z kolumnami na czeskich ARN i Visatonie  ( defakto pierwsza moja konstrukcja DIY 😉 całkiem przyjemnie to gra )  .  Też nie posiada żadnego normalnego źródła  smartfon spotyify i kabel jack.  Doczytałem coś o  multirom cz  jakoś tak.

Co byśmy potrzebowali aby zrobić użytek z tego CXN czy  Cambridge Audio Stream Magic 6 na dwa pokoje ? I czy w ogóle  jest to możliwe ?

Chęć odtwarzania z tv spotify czy yotube  do tej pory powodowane było wygodą  i przyjemną obsługą.

Wybaczcie nawał pytań ale chciałbym poniekąd skorzystać z waszej wiedzy i nie nakupować niepotrzebnych rzeczy.

Pozdrawiam Damian

Edytowano przez Damian Wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Damian Wojciechowski napisał:

czym się różni CXN od  Cambridge Audio Stream Magic 6

SM6 jest w dwóch wersjach: v1 i v2. Wersja 1 odtwarza w sieci pliki do 24/96 oraz Spotify. Pliki 24/192 odtwarza tylko jako DAC przez wejście USB.
SM6 v2 odtwarza w sieci pliki do 24/192 i chyba DSD64 (tego nie jestem pewien) oraz Spotiy i Tidal.
CXN to w środku SM6 v2, różni się obudową i ma kolorowy wyświetlacz.
Jeśli planujesz multiroom, to nie z tymi urządzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc. Pożyczyłem od kolegi tą magiczną skrzyneczkę Yamahy i niestety  za dużo nie wniosła do poprawy brzmienia w porównaniu z wyjściem optycznym z pre amp z telewizora.  Jedynie wyższy poziom sygnału porównywalny z CD. Źródłem był TIDAL HIFI, spotyfi i youtube.   Żeby było śmieszniej najlepszą jakość i dynamikę mieliśmy na YouTube na kawalkach tak zwanych hq audio. Podłączałem nawet różne kolumny.  I tu pytanie kolejne. Czy ten Cambrige Audio CXN. Zrobi robotę czy też nie wniesie sobą rewolucji? 

IMG_20200202_201344.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damian Wojciechowski napisał:

 Żeby było śmieszniej najlepszą jakość i dynamikę mieliśmy na YouTube na kawalkach tak zwanych hq audio

To akurat nie jest śmieszne. Te kawałki są podrasowane dlatego brzmią lepiej :):)

9 godzin temu, Damian Wojciechowski napisał:

Czy ten Cambrige Audio CXN. Zrobi robotę czy też nie wniesie sobą rewolucji? 

No gra lepiej od WXAD10. Pytanie czy dla Ciebie. Też wypożycz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę i myślę i nic nie wymyślę jak nie posłucham.   No to jeśli jest możliwość wypożyczenia  to się skusze  . Cambridge audio CXN v2  . Myślę że 3850 zł będzie uczciwie ale to już sami ocenicie .JEŚLI TO MI ZAGRA  TO ZOSTANIE  . Srebrny  , czarny nie ma różnicy  mam Rotela  czarno srebrnego.   Tak dla uczciwości  mam źródło yotuba  spotyfi i tidala  z tv optycznym puszczone przez taką kosteczkę  za kilkadziesiąt zł do pre ampa idzie z tej kostki rca . ( tv dość drogi  samsung seria q ) 

Yamaha wxad10 nie wniosła nic do systemu  oprócz  mocniejszego sygnału 

Jeśli uważacie że AXN coś wniesie to wypożyczę ale jeśli nie to szkoda czasu i pieniędzy na wysyłki. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...