Skocz do zawartości

pomoc przy doborze sprzętu do salonu


opik

Recommended Posts

Witam

chciałem poprosić Was o pomoc przy doborze sprzętu do salonu
Link

w sklepie polecono mi zestaw składający się z:

Rotel RA-06 + B&W CM1

plus ewentualnie tuner Rotel RT-06

Cena całości (razem z RT-06) ok 6 500.

Kolumny będą na pewno stały przy ścianie lub na niej wisiały.

Do wzmacniacza będą podłączone:
1. TV
2. DVD
3. Apple TV.
4. RCD-06?
5. RT-06?

Muzyka: typowo komercyjna, punk rock, pop, techniawki trochę też się znajdzie. Aczkolwiek będą na odsłuchu ww sprzętu włączono mi muzykę ambitniejszą (podejrzewam że był to jazz lub coś podobnego) i muszę powiedzieć że zrobiła na mnie miłe wrażenie.

Moje pytanie.
Czy w tej cenie polecacie coś innego. Czy zaproponowane kolumny nadają się do zawieszenia na ścianę? Czy połączenie Rotela z B&W jest dobrym rozwiązaniem, może coś innego.

Znajomy poleca mi zakup HK+JBL. Ale z tego co zdążyłem przeczytać to nie jest chyba dobry pomysł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opik

>Kolumny będą na pewno stały przy ścianie lub na niej wisiały.

nie jest to zbyt dobre , gdyz kolumny potrzebuja przestrzeni, pokazane przez ciebie b&w maja bs( bass reflex) z tylu , wiec bedzie on pierdzial w sciane, co jest naprawde nie pozadane !
minimalne odleglosci od scian to ok 50 cm od kazdej , tak, tej z tylu tez icon_smile.gif wiec musisz to troszke zmienic. moim zdaniem najlepiej bybylo ustawic je po prawej stronie kominka ( patrzac na wprost) , szersza sciana stwarza duzo wiecej mozliwosci

kolejna sprawa
>Muzyka: typowo komercyjna, punk rock, pop, techniawki trochę też się znajdzie. Aczkolwiek będą na odsłuchu ww sprzętu włączono mi muzykę ambitniejszą (podejrzewam że był to jazz lub >coś podobnego) i muszę powiedzieć że zrobiła na mnie miłe wrażenie.

w wiekszosci salonow muzycznych przewaznie wlacza sie taka muzyke jaka najlepiej spasuje sie z danym sprzetem. ktora najbardziej uwydatni najlepsze cechy calego zestawu.
nastepnym razem idac do salonu wez ze soba swoje plyty !! wtedy obiektywnie bedziesz mogl ocenic co najlepiej gra w Twoim gatunku muzycznym.

nie watpliwie ten zestaw co ci zaoferowal sprzedawca jest dobry, ale nie ograniczaj sie jedynie do tego.
w temacie poprzednim " B&W 603 S2 dobór wzmacniacza stereo" masz oferty innych wzmakow w podobnej cenie ..
a co kolumn to moze cos z paragdima albo jm lab.

posluchaj , poczytaj .. i najwazniejsze nie kupuj pochopnie icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...