Skocz do zawartości

Stereo do salonu 36m2 + wzmacniacz


LukiQ

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukam zestawu stereo + wzmacniacz do kwoty około 4.000. Kolumny podłogowe w kolorze drewna, najlepiej naturalny fornir. Głównie do odsłuchu muzyki ale zestaw chciałbym również podłączyć do projektora. Muzyka jakiej słucham to spokojny pop i rock.

Salon znajduje się na poddaszu ze skosami do wysokości 4,5 m. 

Sprzęt oczywiście używany.

Z góry dziękuję za wszystkie porady

Łukasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miras23 napisał:

a dlaczego w grę wchodzi tylko używany sprzęt? Nie boisz się używek?

Używany sprzęt można lepiej skonfigurować, przecież chyba nie wszystko co używane to od razu zużyte.

Jeżeli znajdzie się coś godnego w okolicy, zawsze można odebrać osobiście i przy okazji sprawdzić...

No chyba że odradzacie sprzęt używany i mam skupić swoją uwagę wyłącznie na nowym..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci odradzać takiego ruchu ale:

"Używany sprzęt można lepiej skonfigurować, przecież chyba nie wszystko co używane to od razu zużyte." -

-a dlaczego z nowym miało by się nie udać? - Niestety dużo używek (szczególnie kolumn) już swoje przegrało, więc później możesz mieć problem z np. wymianą przetworników.

-"Jeżeli znajdzie się coś godnego w okolicy, zawsze można odebrać osobiście i przy okazji sprawdzić..."

-a jak nie? To będziesz jechał 100 czy 200 km żeby zobacz okazję, a potem się rozczarować?

 

-Sorry, ale ja jednak jestem zwolennikiem nowych urządzeń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo polecam szukać używanych sprzętów

Dostaniesz o wiele wyższe modele w tych pieniądzach 

Sam złożyłem zestaw z klocków używanych. Na nowe takie nie było by mnie stać nawet gdybym odkladal kolejny rok.

A jechanie gdzieś 100 czy 200 km w dzisiejszych czasach? To chyba najmniejsze zmartwienie

Osobiście po kolumny zrobiłem blisko 700 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LukiQ napisał:

Szukam zestawu stereo + wzmacniacz

Co ma być źródłem ?

5 godzin temu, LukiQ napisał:

W takim razie nowy sprzęt również wchodzi w grę, tylko te 4.000 budżetu może raczej nie wystarczyć?

Wystarczy, ale będzie słabo , rozważałbym sprzęt używany . Masz dużą powierzchnie i polecam kolumny podłogowe, które w największej mierze wpływają na dźwięk a to już kosztuje. 

5 godzin temu, Miras23 napisał:

Niestety dużo używek (szczególnie kolumn) już swoje przegrało, więc później możesz mieć problem z np. wymianą przetworników.

Co to znaczy swoje przegrało ? Jakie masz doświadczenia z wymiana przetworników w kolumnach? Słucham co tydzień kolumn z których większość ma 30-45 lat i nie wymagają nawet wymiany zawieszeń , moje mają 21 lat i gwarantuje , że za kolejne 20 będą grały tak samo.

5 godzin temu, Miras23 napisał:

To będziesz jechał 100 czy 200 km żeby zobacz okazję, a potem się rozczarować?

Nie znam Twoich doświadczeń ze sprzętem, ale wolę jechać kilka razy na drugi koniec Polski i mieć w domu coś co mi odpowiada, niż iść do sklepu i kupić coś tylko dlatego , że mieści się w budżecie.

5 godzin temu, Miras23 napisał:

Prawda jest taka, że każde 1000 zł powinno już podnieść zauważalnie efekt.

To prawda tylko ....... tak można w nieskończoność , a i tak różnice w dźwięku będą zawsze bardziej zauważalne w przypadku sprzętu używanego.

6 godzin temu, LukiQ napisał:

Salon znajduje się na poddaszu ze skosami do wysokości 4,5 m. 

Mógłbyś wrzucić jakiś szkic pomieszczenia lub zdjęcia.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś naturalny fornir to polecam Pylon Audio Sapphire 31 w połączeniu ze wzmacniaczem Yamaha as701. Uzyskasz brzmienie dynamiczne z bardzo dobra podstawą basową. Warto pamiętać aby odsunąć kolumny od ściany ~40-50cm,ponieważ mogą się wzbudzić i wiele zależy od akustyki. Jeśli chodzi o sprzęt używany to pamiętaj o jednym aby nie kupować w ciemno. Ja ostatnio po mój wzmacniacz zrobiłem prawie 3000km ale przynajmniej jestem zadowolony z efektu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Co ma być źródłem ?

Wystarczy, ale będzie słabo , rozważałbym sprzęt używany . Masz dużą powierzchnie i polecam kolumny podłogowe, które w największej mierze wpływają na dźwięk a to już kosztuje. 

Co to znaczy swoje przegrało ? Jakie masz doświadczenia z wymiana przetworników w kolumnach? Słucham co tydzień kolumn z których większość ma 30-45 lat i nie wymagają nawet wymiany zawieszeń , moje mają 21 lat i gwarantuje , że za kolejne 20 będą grały tak samo.

Nie znam Twoich doświadczeń ze sprzętem, ale wolę jechać kilka razy na drugi koniec Polski i mieć w domu coś co mi odpowiada, niż iść do sklepu i kupić coś tylko dlatego , że mieści się w budżecie.

To prawda tylko ....... tak można w nieskończoność , a i tak różnice w dźwięku będą zawsze bardziej zauważalne w przypadku sprzętu używanego.

Mógłbyś wrzucić jakiś szkic pomieszczenia lub zdjęcia.

 

1579593091219722672371.jpg

Przed chwilą, LukiQ napisał:

 

1579593091219722672371.jpg

Wygląda to mniej więcej tak jak na rysunku.

Wracając do budżetu jestem w stanie wydać max do 6.000 zl.

Kolumny będę musiał odsunąć od ściany z racji wysokości ścianki kolankowej ale nie jest to problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jeśli chodzi o sprzęt nowy to Heco Aurora 700 +Yamaha RN803 albo wzmacniacz NAD356BEE

To świetnie wyceniony zestaw.

Co do sprzetu używanego to w tym budżecie to wybór teoretycznie będzie szerszy. Ale musisz taki sprzęt oglądnąć i dokładnie odsłuchać. Masz jakiś komis pod ręką?

Najbliżej to chyba Wrocław. Nie mam problemu żeby przymierzyć jakieś dalsze odległości w poszukiwaniu sprzętu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Ja ostatnio po mój wzmacniacz zrobiłem prawie 3000km ale przynajmniej jestem zadowolony z efektu. 

Nie mogło mnie to ominąć.

Co to za cudo?

3 godziny temu, LukiQ napisał:

 

1579593091219722672371.jpg

Wygląda to mniej więcej tak jak na rysunku.

Wracając do budżetu jestem w stanie wydać max do 6.000 zl.

Kolumny będę musiał odsunąć od ściany z racji wysokości ścianki kolankowej ale nie jest to problem.

Koniecznie kolumny do domu. Przez ten skos akustyka wniesie Ci więcej niż kolumny.

Ja stawiam na KEF Q750 albo ELAC Uni FS.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie mogło mnie to ominąć.

Co to za cudo?

Szukałem bardzo długo alternatywy dla mojego ukraińskiego Petrusa na diabełkach po wielkich modyfikacjach. Jeździłem i słuchałem praktycznie po całej Polsce aż w końcu natrafiłem na OTL Pana Bogusława Dubiela i zakochałem się w tym brzmieniu. Na wystawie AVS odbierałem swój egzemplarz, który raczej zagości na dłużej :)
Wracając do tematu, zważywszy na warunki odsłuchowe raczej nie obędzie się bez odsłuchu, a później wypożyczenia kolumn do domu. Kef Q750 mogą być bardzo dobrą opcją, tak samo Pylon Audio Sapphire 31. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

http://dubieltubeamps.pl/index.html

Te cudeńka? Nie kojarzę tego z Audioshow :(:( szkoda

 

Właśnie te. W tej chwili mam otl'a 6as7g do stereo i od jakiś 5 lat otl'a Pana Dubiela do słuchawek Skorpion hv-1. Na AVS niestety się nie wystawiał, natomiast znajomy z okolic Opola przywiózł mi ten wzmacniacz abym specjalnie po niego nie jechał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nowy czy używany... takie pytanie to spore uproszczenie. 

Jeśli nasz kolega poczuje "żyłkę" audiofila to będzie stale poszukiwał Świętego Graala i na pierwszym systemie nie poprzestanie, wtedy będzie sprzedawał i kupował, sprzedawał i kupował... praktycznie bez końca. Taniej wyjdzie wówczas "obracanie" używanym sprzętem, na nowym traci 50% po zakupie!

Jeśli nie, to ma szczęście bycia melomanem i nie ma znaczenia co kupi... zazdroszczę ;)

A tak na poważnie, to warto wg. mnie kupić używane głośniki, wzmacniacz, kable, gramofon lub CD po sprawdzeniu ich stanu. Nowy zawsze lepiej mieć Dac/streamer, bo tu technika zasuwa do przodu a niekiedy gwarancja ma znaczenie gdy coś nie hula.

Niestety polecanie marek używanego sprzętu to koszmar, wybór 1000 razy większy a jak coś polecić to od razu drożeje... i bądź tu chłopie mądry :(

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Właśnie te. W tej chwili mam otl'a 6as7g do stereo i od jakiś 5 lat otl'a Pana Dubiela do słuchawek Skorpion hv-1. Na AVS niestety się nie wystawiał, natomiast znajomy z okolic Opola przywiózł mi ten wzmacniacz abym specjalnie po niego nie jechał.

Ubolewam bo nie znam :(

Andy, do tej pory nie wiem kto jest podatny na baksyl audio a kto nie.

nie rozumiem profilu takich ludzi. 😛

takze wśród znajomych. Jednego zaraziłem zmienia , drugi dużo słucha ale jak mu mówię żeby coś zmieniło to nie on jest zadowolony na amplitunerze Onkyo. 

jedne do czego obecnie doszedłem to ci co mają bakcyl audiofila to ci moja czas na..... I to robią..... Mianowicie o audio czytają! Serio! 

to jedyny wzór który obecnie opracowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras23 tu nie chodzi o to co ja chcę, a o to na co mnie stać. Jeśli świadomie kupujesz kable głośnikowe o wartości 10k za połowę... to masz 5 tysi na inne zakupy. Używaną listwę Acoustic Revive kupiłem za 1/3 ceny sklepowej bo nie było mnie stać na wydatek 25 tysięcy! Takich przykładów mogę mnożyć, "bawię "się tak od 10 lat. Powtórzę, wiedziałem co chcę i wiedziałem, że nie mam takiej kasy... co mi pozostało jak nie szukać na rynku wtórnym? Oczywiście 10 lat temu zaczynałem z budżetem podobnym do kolegi LukiQ. Nie mam nic do nowego sprzętu, zwłaszcza gdy ktoś mi doradza w wyborze jak koledzy na forum. Tak jak wspomniałem, kupuję i nowe sprzęty, jeśli uznaję to za rozsądniejsze rozwiązanie i mnie na nie stać.

S4Home mnie również dopisz do Swojego wzorca :)

Ja też czytam o audio, w sumie to trochę rada dla kolegi LukiQ. Czytanie recenzji a teraz także oglądanie i słuchanie na youtube nic nie kosztuje... a czasem pomaga zrozumieć jak to działa! 

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...