Skocz do zawartości

Gdzie można kupić DVD / Bluray z FLAC


Recommended Posts

Czy jest możliwy zakup DVD-ROM lub Bluray z FLAC w dzisiejszych czasach? Szukałem w google, ale znalazłem tylko linki do sklepów z dystrybucją stricte cyfrową. Mimo to wydaje mi się, że lossless na DVD / Bluray powinien być dzisiaj takim standardem jakim są filmy FullHD / 4K na Bluray. Tym bardziej, że wypalane fabrycznie płyty kompaktowe biją na głowe wszystkie inne rozwiązania jeśli chodzi o trwałość nośnika w stosunku do jego ceny. Czy są jakieś sklepy ( mogą być nawet zagraniczne,  jeśli są w Europie ) które oferują względnie szeroki wybór muzyki lossless w dystrybucji fizycznej?

Edytowano przez MrMP3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MariuszZ napisał:

Wypalają je chyba tylko "piraci" 😉

Albo osoby które szukają względnie trwałego nośnika zapasowego dla ich FLAC-ów, które kupili legalnie w sieci ( Może wtedy nie wypalają na zwykłych Bluray-ach ale na M-Discach ). Nie jest to fabrycznie "tłoczone" ale zawsze lepsze niż HDD

Edytowano przez MrMP3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czytniki Bluray czytają FLAC, ale z nośnika USB. Bynajmniej tak jest w moim Yamaha BD-S681. Ten odtwarzacz odczytuje też płyty SACD, na których zapisane są pliki muzyczne w wysokiej rozdzielczości. W jakim formacie czy też jakie rozszerzenie mają pliki na takiej płycie SACD to nie wiem, bo takie płyty kosztują więcej niż CD i jest ich nie wiele w sprzedaży. Poza tym o wiele łatwiej jest kupić plik FLAC z zawartością w wysokiej rodzielczości niż płytę SACD. O wiele łatwiej i szybciej jest też zapisać pliki FLAC na USB niż "wypalać" płytę.

Pomijam fakt, że na ponad 100 plików w formacie FLAC, które dotychczas kupiłem, chyba tylko 1 lub 2 były w lepszej jakości niż 44.1kHz/16 bit, czyli większość mogłem równie dobrze ściągnąć w formacie WAV i wypalić zwykłą płytę CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki ze jeśli chcesz mieć taką płytę, to trzeba sobie ją samemu nagrać :) . Jednak wygodniejsze są i przez to bardziej popularne: dyski twarde, SSD lub pamięci flash. Był nawet kiedyś pomysł wydawania płyt na nośnikach w postaci kart pamięci. Wygląda na to ze się nie przyjął. Widziałem kiedyś w sprzedaży w kraju poza UE płyty CD-ROM z całymi dyskografiami, w postaci plików .mp3 . Obawiam się że tylko dla piratów taki format mógł  być opłacalny. Aby wypełnić pojemność takiej płyty DVD lub BD  plikami w postaci popularnych plików .flac było by ich tyle że nośnik zawierał by wile płyt i jego koszt były zbyt wysoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy serwer NAS z DLNA 2xHDD RAID na dyskach serwerowych nie będzie lepszym rozwiązaniem? Niby koszt 2 tys. Ale aby zapełnić taki 4GB potrzebne jest ponad 700 płyt DVD. Trwałość dobrych kilka lat. Szybkość i wygoda ogromne. Filmy zdjęcia muzyka dokumenty...

Wypalane płyty CD czy DVD nie są tak trwałe jak się wydaje. Trwałość nagrywarek też ma granice. Przkonalem się o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na postawione przez autora pytanie: mój Sony BDP 6700 za 400 zł czyta pliki FLAC z płyty dvd nagranej na komputerze. Ba, nawet ładnie prezentuje 24 bity i milion Hz. Niestety nie wypuszcza takiego sygnału 😁.

Coaxial ma tylko 16 bit i 48kHz. HDMI nie wiem nie mam ampli kina. Wniosek z tego taki, że trzeba przeanalizować możliwość urządzeń, ścieżkę sygnału. Tylko dedykowany odtwarzacz czy DAC przetworzy taki plik w audio o adekwatnej jakości. Zapis FLAC na DVD ma sens dla kopii zapasowej.

Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.

 

 

IMG_20200226_221021.jpg

IMG_20200226_221100.jpg

Edytowano przez tomigr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...