Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

6 minut temu, Kamill00 napisał:

@Chyba Miro 84 to projekt YB zrobiony przez inną polską manufaktury. Całe 1700zł za obudowy..... a człowiek robi też takie cacka:

Cos pieknego. Nie wiem co napisac po prostu...

Tak wogole to juz czytam na forum diyaudio.pl o tym zephyr le.... dzieki za cynk

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to pisz do mnie na priv..... Dam Ci kontakt do tego człowieka, ponieważ moim zdaniem tu nie wystarczy stolarz. Ja słuchałem półtorej godziny o możliwości zastosowania różnych głośników - aż mi zaczął się mózg gotować 😂

Gwarantuje Ci, że w wymarzone obudowy jeśli nie boisz się mieć kolumn bez logo, dobierze Ci taki zestaw, który już składał nie raz, że za 5000zł.....az mi się chce śmiać, bo w salonie nie wiem czy by Ci 15000zl starczyło. 

Żeby nie być gołosłownym w sprawie powiązania z YB:

IMG_20200428_001752.jpg

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

od początku robili Chińczycy

Z tego co wiem NAD - powstał w Wielkiej Brytanii.

8 godzin temu, Kraft napisał:

Dużo Ci z tego przyjdzie

Oj , zdziwiłbyś się , ponieważ mam PIERWSZY egzemplarz  monobloków WBA jaki powstał z serii Ironbird , właściciel w rozmowie ze mną sam poprosił bym z nimi przyjechał ,to poprawi jeszcze to i owo / gratis - choć działają i wg. mnie nic im nie dolega :) /.

Kraft ,a dzwonili do Ciebie z Marantza ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Z tego co wiem NAD - powstał w Wielkiej Brytanii.

NAD może i powstał w UK, ale NAD-y powstawały już gdzie indziej. Zobacz na tabliczkę mojego NAD-a pochodzącego z pierwszych lat istnienia firmy. A na marginesie, mimo ponad czterdziestki na karku i chińskiej produkcji, NADal działa.

1303792796_NADM.thumb.jpg.59514738d1b86d476851c23fb31be023.jpg

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kraft ,a dzwonili do Ciebie z Marantza ? :) 

A po co, jak wszystko działało od początku tak, jak należy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamill00 napisał:

Wszystko Panowie drożeje.... 

Kolejne pytanie: co się stało, że kabelki pewnej polskiej manufaktury zdrożały nagle o 150zł za metr? 

Co się stało, że flagowe wzmacniacze lampowe kolejnej polskiej manufaktury zdrozały o..... 2000zł? 

Masakra jakaś..... 

Obydwie sytuację zaobserwowałem w ostatnim czasie. Chyba nikt nie powie, że przez wirusa koszt zrobienia wzmacniacza podskoczył o 2000zł! 

Daj info na priv co to  za firmy to się sprawdzi bo być może weszły produkty do dystrybucji , ew. "prestiż" firm wzrósł tak więc wiadomo ;) 

@MariuszZ  co do BMN to cóż , trochę śmiesznie wyszło tam , ale widać producent www poprawił , niedługo poleci z cenami tak jak Kamil zauważył ;) 
"dział reklamy" dobrze się sprawuje i prestiż rośnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to znaczy że "działają bez zarzutu"? ;) 

A jako przykład, o co mi chodzi, podam zaledwie kilkunastoletnią końcówkę mocy, która po zakupie też działała jak się wydawało bez zarzutu. Później okazało się, że jednak nie tak do końca bez zarzutu. Dało się wycisnąć z niej o wiele więcej i zapewne tak właśnie grała, gdy była nowa. I mam tu na myśli tylko wymianę zużytych elektrolitów i regulację prądu spoczynkowego do wartości przewidzianej przez jej faktycznego konstruktora. Nie biorę pod uwagę żadnych własnych dodatków :) 

Myślę, że znalazłoby się całkiem sporo takiego starego sprzętu, który po wykonaniu teoretycznie niepotrzebnego serwisu, dopiero pokazałby swoje rzeczywiste walory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, nowy78 napisał:

Tylko co to znaczy że "działają bez zarzutu"? ;) 

"Bez zarzutu" dotyczyło mojego Marantza, który jest nowy. O starym NADzie napisałem tylko "działa";)

Edit; Nie zauważyłem, że Tomek też użył tego zwrotu, więc to pewnie nie było do mnie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 09:39, Kubakk napisał:

 

@MariuszZ  co do BMN to cóż , trochę śmiesznie wyszło tam , ale widać producent www poprawił , niedługo poleci z cenami tak jak Kamil zauważył ;) 
"dział reklamy" dobrze się sprawuje i prestiż rośnie :P

Ale jak z brzmieniem BMN ów? Jest nie adekwatne do cen? bo to by mnie bardziej interesowało, bo są firmy które w środku też kosmiczych technologii nie mają i wykonanie mogłoby być na dużo wyższym poziomie. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Tomek, skoro to wiesz, to co miałeś na myśli pisząc, że masz pretensje do NAD? O co?

O jakość dźwięku CD , i awaryjność wzmacniaczy . Mam to potwierdzone przez serwis , stare modele trafiają sporadycznie i zresztą po 30 latach mają prawo, natomiast 4-5 latki nagminnie. Jaka jest skala globalna oczywiście nie wiem , ale z mojego podwórka nie wygląda to różowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

stare modele trafiają sporadycznie i zresztą po 30 latach mają prawo, natomiast 4-5 latki nagminnie. 

No nie wiem, czy to miarodajne informacje. Raz, że tych 30-letnich pewnie nie ma już dużo w obiegu. Dwa, że nawet jak się popsują, to ludzie raczej je wyrzucą niż zaniosą do serwisu, bo naprawa może przewyższyć wartość sprzętu (mój NAD kosztował mnie np. 250 zł). Nowszych egzemplarzy jest pewnie zatrzęsienie, to i ruch w interesie większy. Tak więc, możesz mieć rację, ale niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Dedal75 napisał:

Ale jak z brzmieniem BMN ów? Jest nie adekwatne do cen?

Brzmienie było i jest wg moich oczekiwań dobre. Poprawiłem tłumienie wysokotonowca prostym zabiegiem i jest lepiej. Wahałem się ale nic nie popsułem. Uświadomiłem sobie, że producent strojąc "na ucho" ten ZG zrobił to na "swoje" ucho i w swoich warunkach (wzmacniacz Yamaha). Ja zrobiłem pod swoje oczekiwania i temat kolumn na razie zamykam. 

Ceny jak Kuba zauważył już odleciały w kosmos trochę. Nie ma co ukrywać ale w tym budżecie można lepiej celować, DIY jest alternatywą jeszcze trochę tańszą ale jak ktoś ma kupić z manufaktury za 5 tys. to czy ta oszczędność 1,5 tys warta jest tej pracy i niepewności jak wyjdzie? Oczywiście satysfakcja składania po swojemu jest bezcenna i przekłada się to na to co słyszymy i jak słyszymy. Oczywiście z czysto psychologicznego punktu widzenia, a nie akustyki pisanej prawami fizyki. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to BMN okazuje się zaprzeczeniem teorii, że manufaktura robi taniej niż duży producent. Sprawdźmy dwa  porównywalne modele: BMN S1 II i Pylon Audio Diamond Monitor. Oba mają tweetery Scan-Speaka (różne) i identyczne woofery Seasa. BMN ma trochę droższy wysokotonowiec (580 zł w detalu, wobec 380 zł w Pylonach). Konstrukcje mają zbliżone wymiary i są wykończone naturalnym fornirem (Pylon ma trochę bardziej skomplikowany kształt obudowy). Cena? W najtańszym wykończeniu (dąb czarny) BMN kosztuje 4500 zł (w najdroższym 5500 zł), a Diamonody 3600 zł (w najdroższym 4000 zł) A w cenie Diamondów mamy przecież jeszcze koszty administracyjne, dystrybucję, promocję, marże sklepów, czy koszty budowy komory bezechowej do pomiarów. I gdzie ta cenowa przewaga manufaktury?

e0782f6d45ceb900c7a6f168fc33.thumb.jpg.550605a0580fef23afb5918689e02b6d.jpg

pylon-audio-diamond-monitor.thumb.jpg.65c48ffac0d4543ed5a8fc15a3e062b5.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

BMN ma trochę droższy wysokotonowiec (580 zł w detalu, wobec 380 zł w Pylonach).

Nie pytajmy o roznice wizualne ale dzwiekowe. Aplikacja drozszego wysokotonowego moze calkowicie zmienic odbiór muzyki i podniesc klase sprzetu o 1 lub 2 klasy a wtedy takie monitorki to by byla okazja w tej cenie. Mam na mysli bmn

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi - a jedynie fragment, do którego się odnosisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porównanie PA Diamonda monitora do BMN :)  Pylon więcej kolumn sprzedaje , ma mniejsze koszta obudów , podzespołów , nie wiadomo jaka różnica w zwrotnicach.

Jak zostało udowodnione (także przez Krafta) jest wiele sprzętów na tych samych przetwornikach , lampach , kościach dac , a jednak są różnice w brzmieniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Miro. W dyskusji chodziło o koszty produkcji, dystrybucji, marże i inne, O to, że u dużych producentów przepłacamy za te koszty nie związane bezpośrednio z samą budową kolumn. Że w manufakturze wiemy za co płacimy. A tu taka niespodzianka. Duży producent robi to samo znacznie taniej. 

Odbioru dźwięku do tego nie mieszajmy, bo będzie tyle zdań, co piszących;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Oj Miro. W dyskusji chodziło o koszty produkcji, dystrybucji, marże i inne, O to, że u dużych producentów przepłacamy za te koszty nie związane bezpośrednio z samą budową kolumn. A tu taka niespodzianka. Duży producent robi to samo znacznie taniej. 

Odbioru dźwięku do tego nie mieszajmy, bo będzie tyle zdań, co piszących;)

No tak tu sie zgodze... Chociaz Jasper od Pylon-a to juz troche wylamuje sie z tych schematów.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Chociaz Jasper od Pylon-a to juz troche wylamuje sie z tych schematów.

To jest pewnie budowanie wizerunku. Tu ekonomia ma mniejsze zastosowanie. Szanująca się firma musi mieć coś odjechanego, co rozbudzi wyobraźnię fanów. Ceny nie grają roli, a nawet im drożej, tym lepiej;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

w cenie Diamondów mamy przecież jeszcze koszty administracyjne, dystrybucję, promocję, marże sklepów, czy koszty budowy komory bezechowej do pomiarów. I gdzie ta cenowa przewaga manufaktury?

Ukryta. BMN ma droższe podzespoły tych prostych zwrotnic. Kondensatory Silver Z-Cap vs Cross-Cap, cewki taśmowe vs zwykłe no i wysokotonowiec jak zauważyłeś D2905 (1160 pln/kpl) vs D2010 (760 pln/kpl). Brzmieniowo pewnie podobnie jest ale ostatecznie zależy od wielu innych czynników. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...