Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Tylko trzeba sobie zadać pytanie, czy zmiana wzmacniacza da większa poprawę jakości dźwięku niż wymiana kolumn z tym wzmacniaczem który jest ? Wydaje się że kolumny mogą tu więcej zmienić. Zawsze ostatecznie można pozostać przy kolumnach które są i wtedy spróbować z innym wzmacniaczem. Jednak chyba kolumny z czasem będą inne. Zawsze potem może się okazać że i na wzmacniacz przyjdzie pora. Wtedy lepiej dobrać wzmacniacz do kolumn które będą niż do tych które są teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stream napisał:

Nie musi być po bożemu. Chodzi o proste sprawdzenie czy lepszy wzmacniacz wydobędzie coś więcej z Diamondów.

Ale czemu nie zacząć sprawdzania od jakiegoś elementu znajdującego się przed wzmacniaczem? Może to któryś z nich stanowi ograniczenie? Dlaczego stawiasz akurat na wzmacniacz? Nie widzę tu konsekwencji. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... jest atak to jest i kontratak...

Troche w tym racji bo dążymy do jak najlepszego dzwieku a po chwili sie okazuje ze dzwiek leci ze streamu..... w porownaniu do cd czy winyla to.... 

11 minut temu, Kraft napisał:

Ale czemu nie zacząć sprawdzania od jakiegoś elementu znajdującego się przed wzmacniaczem? Może to któryś z nich stanowi ograniczenie? 

Tamten tekst tyczyl sie tego wpisu :P

8 minut temu, misiek x napisał:

Jeżeli bedzięsz przypadkiem w Holandii to ja zapraszam na odsłuch i gwarantuje opad szczęki.

Pozdrawiam.

A Czym mnie "ugoscisz"??? Ja juz podałem co u mnie gra....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Dlaczego stawiasz akurat na wzmacniacz?

Może dlatego, że w swoim systemie z Diamondami wymieniłem wzmacniacz i efekt był zaskakująco dobry. Generalnie chodzi o to, żeby spróbować wykorzystać cały potencjał kolumn bez względu na to, czy dokona się tego wymieniając wzmacniacz czy źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

Ale system YPAO nie ogranicza się tylko do skorygowania odległości od głośników. Może też pomóc na rezonanse na basie spowodowane interakcją głośników ze sobą i z pomieszczeniem. Niekoniecznie rezultat musi być zadowalający, ale warto spróbować skoro i tak ma się to już na pokładzie.

Tak wiem, testowałem różne "kombinacje". Akurat korektor w moim pokoju zmienił bardzo niewiele. Subiektywnie w mojej ocenie brzmiało to "gorzej". Dlatego korzystam tylko z YPAO volume.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tu męczę, a rozwiązanie moich problemów można znaleźć w marcowym numerze Hi-Fi Choice. Jest w nim porównanie kilku modeli kolumn których zakup rozważam: Amphiona, Dynaudio, Spendora i KEF-a. O włos wygrywa KEF, więc sprawa wydaje się jasna;).

PS Redakcja podkreśla, że podczas testu dopasowuje poziomy głośności kolumn, więc mają u mnie +1 do wiarygodności wniosków.

2095149085_HFC2020.thumb.jpg.826d3ed1ff77642d5c4a5b9f476825e7.jpg

 

Żeby nie było za łatwo, recenzja R5 w What HI-FI nie jest już taka entuzjastyczna, bo redakcja poleca zamiast nich zakup R3 (albo rozważenie nabycia Spendorów A4), ale i tak chyba warto te R5 pożyczyć i posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Ja się tu męczę, a rozwiązanie moich problemów można znaleźć w marcowym numerze Hi-Fi Choice. Jest w nim porównanie kilku modeli kolumn których zakup rozważam: Amphiona, Dynaudio, Spendora i KEF-a. O włos wygrywa KEF, więc sprawa wydaje się jasna;).

PS Redakcja podkreśla, że podczas testu dopasowuje poziomy głośności kolumn, więc mają u mnie +1 do wiarygodności wniosków.

2095149085_HFC2020.thumb.jpg.826d3ed1ff77642d5c4a5b9f476825e7.jpg

 

Żeby nie było za łatwo, recenzja R5 w What HI-FI nie jest już taka entuzjastyczna, bo redakcja poleca zamiast nich zakup R3 (albo rozważenie nabycia Spendorów A4), ale i tak chyba warto te R5 pożyczyć i posłuchać.

W Hi-fi Choice zdarza się im pisać różne historie.Przykładem był Audiolab 8200,w jednym numerze piali z zachwytu a w innym numerze,stwierdzili,że jest przeciętny.Tak że nie bardzo wierzyłbym temu czasopismu.A wypożyczyć i posłuchać zawsze warto.R3 miałem i bas jest naprawdę super,reszta pasma równie dobra,koniecznie posłuchaj,bo i cena po targowaniu,też bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izapat napisał:

W Hi-fi Choice zdarza się im pisać różne historie.

Piszesz o angielskim HFC, czy o polskim, bo to zupełnie inne historie?

2 minuty temu, izapat napisał:

A wypożyczyć i posłuchać zawsze warto.R3 miałem i bas jest naprawdę super,reszta pasma równie dobra,koniecznie posłuchaj,bo i cena po targowaniu,też bardzo dobra.

R3 miałem na odsłuchach i było nieźle. Teraz sprawdzam, czy nie można jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Piszesz o angielskim HFC, czy o polskim, bo to zupełnie inne historie?

R3 miałem na odsłuchach i było nieźle. Teraz sprawdzam, czy nie można jeszcze lepiej.

Jasne,że można,dlatego sprzedałem i kupiłem Dynaudio.Zobaczymy na jak długo🙂

O polskim.

Edytowano przez izapat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 12.07.2020 o 15:34, izapat napisał:

R3 miałem i bas jest naprawdę super,reszta pasma równie dobra,koniecznie posłuchaj,bo i cena po targowaniu,też bardzo dobra.

Dnia 12.07.2020 o 15:39, Kraft napisał:

R3 miałem na odsłuchach i było nieźle. Teraz sprawdzam, czy nie można jeszcze lepiej.

Coraz częściej patrzę w stronę tych KEFów. Piękne wykonanie (wiadomo, kwestia gustu), dobre parametry, co w dodatku potwierdzają pomiary, które można znaleźć na forum ASR. Polecam zagłębić się także w recenzje innych kolumn. Wiele dużo droższych konstrukcji jak ATC SCM19 czy Harbeth Monitor 30 wypada gorzej. Wiadomo, że finalny zakup to mikstura własnych preferencji, przywiązania do marki, recenzji w prasie/na forach, itp. Niemniej jednak myślę, że cała seria R to może być dobry kierunek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kukocz napisał:

Coraz częściej patrzę w stronę tych KEFów. Piękne wykonanie (wiadomo, kwestia gustu), dobre parametry, co w dodatku potwierdzają pomiary, które można znaleźć na forum ASR. Polecam zagłębić się także w recenzje innych kolumn. Wiele dużo droższych konstrukcji jak ATC SCM19 czy Harbeth Monitor 30 wypada gorzej. Wiadomo, że finalny zakup to mikstura własnych preferencji, przywiązania do marki, recenzji w prasie/na forach, itp. Niemniej jednak myślę, że cała seria R to może być dobry kierunek.

 

Nie porównujmy Kef do Harbeth czy Atc,bo to trzy różne światy.Miałem r3 , 30.1 i scm 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mam pytanko. Jak czesto zmieniacie sprzety? I czym jest to podyktowane? Zmiena preferencji brzmieniowych, czy też chybionym wyborem poprzednich zestawów? A pogon za królikiem trwa....

U mnie jest tak,że lubię najzwyczajniej zmieniać sprzęt a w szczególności kolumny ,chęcią poznawania nowych brzmień.To nie znaczy ,że któreś głośniki były złe a miałem naprawdę sporo,Monitor audio,Dynaudio,kef,Atc,Harbeth,Chario,Audiovector i inne...W każdych było coś ciekawego.Na obecną chwilę wiem,że jak znudzi mi się ta zabawa,zostanę przy Harbeth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, izapat napisał:

Nie porównujmy Kef do Harbeth czy Atc,bo to trzy różne światy.Miałem r3 , 30.1 i scm 11

Mógłbyś rozwinąć co Twoim zdaniem znaczy, że są to trzy różne światy i w jaki sposób to ogranicza możliwości ich porównywania? Wady konstrukcyjne czy też po prostu przeciętny projekt nieadekwatnie wyceniony to chyba coś co może wystąpić w każdym z tych światów. Im droższy, bardziej renomowany produkt zawodzi, tym większy wstyd dla producenta.

Zauważ, że często gdy mówi się o produktach z niższej półki, to jak coś jest źle skonstruowane to nikt nie ma oporów powiedzieć, że "za tą kasę nie ma się czego więcej spodziewać" i wszystko jest ok. Czasami zdarzą się perełki, które są dobrze wycenione względem wykonania oraz możliwości.
Zauważyłem natomiast, że w świecie audio, tam gdzie dany producent ma wyrobioną silną pozycję wśród audiofilów, tego typu wpadki są wybielane przez zwolenników marki (że taki był zamysł, to nadaje charakterystycznego brzmienia producentowi, itp...).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

@izapat a czy jak zmieniasz to nie masz wrażenia ze cos zyskales ale jednoczesnie cos utraciles, bo wiadomo ze to sa rozne brzmienia? Nie przeszkadza Ci to?

Oczywiście że tak.Najchętniej zebrałbym z trzy modele i sklecił w jeden.Np. wysokie tony bardzo mi się podobają w Dynaudioi lub Pmc,średnie ,Harbeth a bas z Kef..Ale ideału nie ma.Bawiłem się w DIY i nie jest to takie proste.W każdym razie poszukiwania trwają🙂

59 minut temu, kukocz napisał:

Mógłbyś rozwinąć co Twoim zdaniem znaczy, że są to trzy różne światy i w jaki sposób to ogranicza możliwości ich porównywania? Wady konstrukcyjne czy też po prostu przeciętny projekt nieadekwatnie wyceniony to chyba coś co może wystąpić w każdym z tych światów. Im droższy, bardziej renomowany produkt zawodzi, tym większy wstyd dla producenta.

Zauważ, że często gdy mówi się o produktach z niższej półki, to jak coś jest źle skonstruowane to nikt nie ma oporów powiedzieć, że "za tą kasę nie ma się czego więcej spodziewać" i wszystko jest ok. Czasami zdarzą się perełki, które są dobrze wycenione względem wykonania oraz możliwości.
Zauważyłem natomiast, że w świecie audio, tam gdzie dany producent ma wyrobioną silną pozycję wśród audiofilów, tego typu wpadki są wybielane przez zwolenników marki (że taki był zamysł, to nadaje charakterystycznego brzmienia producentowi, itp...).

 

Różne światy,różne brzmienia.O wadach konstrukcyjnych wolę się nie wypowiadać,bo nie jestem konstruktorem.Moim zdaniem Kef r3 i Atc scm są bardzo dobrze wycenione,szczególnie Atc scm 7 i 11 a różnice między tymi trzema ,czyli Kef r3 ,Harbeth 30,1 i Atc scm11 są bardzo duże, jeśli chodzi o brzmienie.Im więcej płacimy,to więcej oczekujemy,tak już jest.Są ludzie,którzy uwielbiają daną markę,przykładem jest Harbeth czy Dynaudio a nie są to głośniki idealne,jak dla mnie,Chętnie wypróbowałbym wyrobów małych manufaktur,ale ciężko z wypożyczeniem.Dobrze by też było ,gdyby była możliwość udzielenia małej wskazówki konstruktorowi np. Dynaudio,w którym kierunku dostroić zwrotnice.(oczywiście indywidualnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...