Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Po okresie apatii, rezygnacji, rozczarowania, zdezorientowania, zniechęcenia i zwątpienia (*niepotrzebne skreślić), wracam do gry z planem odsłuchów kolejnych kolumn. Ponieważ założyłem sobie, że nie naciągam sklepów na odsłuchy testowe nowych egzemplarzy, to rozmowy na temat kolejnych wypożyczeń nieco się przeciągają. Widać jednak światełko w tunelu (a nawet kilka światełek), więc niedługo chyba założę kolejny wątek z cyklu Kraftest.

Na razie odsłuchałem u siebie pięć fajnych konstrukcji. Planuję drugie tyle. Jeśli uda mi się doprowadzić plan do końca, to zakup następców Pylonów będzie chyba najbardziej rozkminionym i osłuchanym we własnej akustyce zakupem jaki opisywano w necie;). No chyba, że @Bogusław Kożyczkowski mnie pobije, bo ma ku temu niewątpliwe ciągoty;)

Oprócz kolumn z zakresu mojej finansowej wyobraźni, staram się też o jeden odsłuch ekstra, kolumn z jeszcze wyższej półki, tak dla zorientowania się do jakiego pułapu cenowego warto to hobby ciągnąć.

Zapowiada się gorący koniec lata!

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Oprócz kolumn z zakresu mojej finansowej wyobraźni, staram się też o jeden odsłuch ekstra, kolumn z jeszcze wyższej półki, tak dla zorientowania się do jakiego pułapu cenowego warto to hobby ciągnąć

A mógłbyś chociaz podac nazwe firmy...? Modelu nie trzeba :)

by jeszcze bardziej rozgrzać atmosferę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

I masz rzeczywiście spokój? Wydawało mi się, że coś tam jeszcze kombinujesz. Może mam nieaktualne dane

oj ! Wyczuwam złośliwość :) No dobra kombinuję ale ...... wrócił mój gramiak w nowej szacie i znów jestem zafascynowany dźwiękiem , więc temat kolumn nieco przycichł . Po za tym jeszcze mam w planach DAC-a ...... A niestety nie nazywam się Rockefeller , choć kurczę muszę sprawdzić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

A mógłbyś chociaz podac nazwe firmy...? Modelu nie trzeba :)

Ekstrasy będą może nawet dwa - duży i mały. Duży będzie z półki 20k, a mały tańszy, ale za to z włoskim rodowodem.

26 minut temu, tomek4446 napisał:

oj ! Wyczuwam złośliwość :)

Co najwyżej uszczypliwość;)

Możliwy scenariusz jest taki, że jak już pozmieniasz te wszystkie peryferia, to i tak dojdziesz do wniosku, że czas szukać nowych kolumn. Czy to zresztą zły scenariusz? Kolejny pretekst do "ahoj przygodo!";).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Duży będzie z półki 20k,

No mówiłem przecież , Dali Grandy !!! :) 

http://www.soundstagenetwork.com/revequip/ken01.htm

z wytłuszczeniem 

Measuring 16 1/4"Dx11"Wx46 1/2"H with spikes, the Dali Grands weigh in at a beefy 99 pounds each and cost $4522 USD per pair. 

czyli 4522 x 3,73 = 16 867 w 1998 roku to teraz ..... :) 

Jasne , że masz rację , przyjdzie czas i na kolumny.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kraft napisał:

Na razie odsłuchałem u siebie pięć fajnych konstrukcji. Planuję drugie tyle. Jeśli uda mi się doprowadzić plan do końca, to zakup następców Pylonów będzie chyba najbardziej rozkminionym i osłuchanym we własnej akustyce zakupem jaki opisywano w necie;). No chyba, że @Bogusław Kożyczkowski mnie pobije, bo ma ku temu niewątpliwe ciągoty;)

Gratuluje dotychczasowej walki logistycznej, sam wiem że łatwo nie jest z tym pożyczaniem. Doświadczenie nabyte przez te odsłuchy... są bezcenne i pozwalają na bardziej obiektywny kolejny odsłuch, a nie tylko efekt Wow.... - kupuje! (Yamaha 803+Bowers serii 6..) po czasie jest zakłopotanie, a później rozczarowanie. (a może odwrotnie?)  No nic.... inny temat to kolejne pisane strony na forum, tak jak u mnie ..... 2/3 to śmieci, jakieś dziwne pytania, wątpliwości, udowadniania ze inny (z reguły własny) sprzęt zagra lepiej + propozycje osób które sprzęt  proponują po przeczytanych testach w necie lub czerpią z własnej listy marzeń nie do spełnienia. 

W pełni Ciebie popieram i 3mam 👍 nad właściwym wyborem, to on daje późniejszą satysfakcje.  

PS. Pobieranie

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

propozycje osób które [...] czerpią z własnej listy marzeń nie do spełnienia. 

O to, to. Ale nie miejmy pretensji. Trudno czasem utrzymać emocje na wodzy. Też się muszę gryźć w język, by nie polecać czegoś, o czym sam marzę;)

PS A tak w ogóle Boguś, to dzięki za wszystko;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~20tysi za parę to może być coś ciekawego , może jakiś audiovector chociaż obawiam się ,że znów będzie coś z kefa czy może dynaudio

A tu pyk zaskoczenie i klipsch forte III :D 

Kraft&Boguś to utrapienie salonów , moglibyście od czasu do czasu kupić tam jakiś gadżet za 100zł by salon coś zarobił :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kraft napisał:

Ekstrasy będą może nawet dwa - duży i mały. Duży będzie z półki 20k, a mały tańszy, ale za to z włoskim rodowodem.

Jeszcze tylko zakładów brakuje, ale przynajmniej coś się dzieje. Mały i tańszy (choć nie tani) to stawiam na Sonus.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lysyrafal napisał:

Mały i tańszy to stawiam na Sonus.

Pisząc "mały" odnosiłem się do zróżnicowania ekstrasów. "Mały" oznacza tylko, że to propozycja mniej szalona od ekstrasa "dużego". Gabarytowo wcale taka mała nie jest, a układowo, to nawet sporawa, bo ma cztery przetworniki; (więcej niż ekstras "duży", choć jest jednak od niego mniejsza). Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sprawę;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wybór następców Diamondów przypomina coraz bardziej "Ahoj, przygodo!", niż zaplanowaną podróż do celu. Na horyzoncie odsłuchowym pojawiają się ostatnio konstrukcje, o których jeszcze jakiś czas temu nawet bym nie pomyślał. Niedawno mocno zainspirował mnie kolega @tomek4446. Otóż w wątku "Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki" wspomniałem o mało znanej polskiej firmie Tatami Audio Glasba. Kolega Tomek napisał w komentarzu, że o firmie pierwszy raz słyszy, ale ponieważ znajduje się ona niedaleko jego miejsca zamieszkania, to "jutro dzwoni tam i postara się jakoś umówić na odsłuch". Jak napisał, tak zrobił (chociaż z nieznanym mi efektem, bo nie chce się podzielić wrażeniami z odsłuchu). Postanowiłem i ja popisać się podobną spontanicznością. Niedaleko mnie znajduje się inna kolumnowa manufaktura, więc powtórzyłem manewr Tomka. Od dawna wiele osób namawia na spróbowanie produktów małych producentów, to poszedłem w końcu za ich głosem. Zresztą jest to działanie z duchem czasu i godne pochwały, bo ekologiczne. Po co ciągnąć kolumny z Chin, jak produkują je pod naszymi nosami. Pierwszy kontakt z firmą pozytywny. Trwają ustalenia, co do wyboru konkretnego modelu na testy. Jeśli uda mi się je sfinalizować, to spodziewajcie się kolejnego (niespodziewanego;) Kraftestu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...