Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Myślałem, że Was zaskoczę czymś nieznanym, ale widzę, że jesteście obcykani w temacie;) Tak to Impuls Audio Lagune. Może trochę za małe do 25m2, ale zobaczymy. Horizon o kilka tysięcy droższy i do tego w tej chwili producent nie ma na stanie egzemplarza testowego, więc padło na mniejszy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 11:31, Kraft napisał:

Impuls Audio, Fyne Audio i Pylon Audio. Fotka pamiątkowa.

1376248105__DSC4668pop.thumb.png.c49eef8b86ab1eb64572265d0266021b.png

To wybarwienie może powodować, że masz taką opinię. Mam D28 w Chocolat i wyglądają wprost mistrzowsko. Szczerze, to ciężko dla mnie o ładniejszą kolumnę.

A Lagune, wyglądają trochę jak przedłużenie kredensu z dużego pokoju u babci imo. I ten samotny BR na dolnej ściance... Totalnie nie moja estetyka :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie w pylonach drazni od strony wizualnej ten fornir w sensie ze jest na bocznych sciankach położony w poprzek.

Jak prawidłowo dogniesz kolumny względem miejsca odsłuchu, to bocznych ścianek nie widać;)

21 minut temu, kacper.kaps napisał:

To wybarwienie może powodować, że masz taką opinię. Mam D28 w Chocolat i wyglądają wprost mistrzowsko. Szczerze, to ciężko dla mnie o ładniejszą kolumnę.

A Lagune, wyglądają trochę jak przedłużenie kredensu z dużego pokoju u babci imo. I ten samotny BR na dolnej ściance... Totalnie nie moja estetyka :)

 

Mi wybarwienie Pylonów w naturalnym dębie bardzo się podoba (co oczywiste, bo inaczej kupiłbym inny kolor;). Kształt, proporcje i wykończenie również uważam za bardzo udane. Jeśli się z nimi rozstanę, to ich świetnej prezencji będzie mi na pewno brakowało.

Co do Lagune, to na zdjęciach wyglądają dużo gorzej niż w naturze. Z fotek też mi się za bardzo nie podobały, ale po ustawieniu w pokoju zmieniłem zdanie. To smukłe i bardzo zgrabne kolumny, a przełamanie ścianki i asymetryczne umiejscowienie przetworników dodaje im audiofilskiej rasowości.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie w pylonach drazni od strony wizualnej ten fornir w sensie ze jest na bocznych sciankach położony w poprzek. Dobrze jest gdy słoje ukladaja sie na wszystkich sciankach np. Z gory na dół

Niby szczegół ale "bije" po oczach

No i widzisz, Tobie to przeszkadza, ja uważam, że poziomo położone słoje z boku nadają im agresywniejszego charakteru. Każdy lubi coś innego :)

 

18 godzin temu, Kraft napisał:

Mi wybarwienie Pylonów w naturalnym dębie bardzo się podoba (co oczywiste, bo inaczej kupiłbym inny kolor;). Kształt, proporcje i wykończenie również uważam za bardzo udane. Jeśli się z nimi rozstanę, to ich świetnej prezencji będzie mi na pewno brakowało.

Co do Lagune, to na zdjęciach wyglądają dużo gorzej niż w naturze. Z fotek też mi się za bardzo nie podobały, ale po ustawieniu w pokoju zmieniłem zdanie. To smukłe i bardzo zgrabne kolumny, a przełamanie ścianki i asymetryczne umiejscowienie przetworników dodaje im audiofilskiej rasowości.  

Ja nie wątpię, że w Lagunach to może się podobać. Do mnie jednak to kompletnie nie przemawia i po zdjęciu patrząc, raczej nie mógłbym postawić tej kolumny u siebie, ale możliwe, że faktycznie na żywo prezentują się dużo lepiej, tak jak mówisz.

A co do Diamondów to powiem Ci szczerze, że patrząc na nie pomyślałem, że nawet gdybym miał w dalekiej przyszłości zrobić wymianę na inne kolumny, to nie wiem, czy nie zostawiłbym sobie Pylonów tak po prostu - do patrzenia na nie :)  jestem ogromnym fanem tego designu (brzmienia także) i już teraz wiem, że ciężko byłoby mi się z nimi rozstać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...