Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

  • 1 month later...

Test Audio Physic Classic 5 skończony, czyli kolejny rozdział poszukiwań zamknięty. Świetne kolumny. W swojej cenie (obecnie 6000 zł) silny kandydat do odsłuchania.

Czas napisać kolejny rozdział mojej epopei "W 80 dni dokoła świata audio". Ponieważ odsłuch każdych kolejnych kolumn skłania do refleksji, a często do przewartościowania dotychczasowych ustaleń, to nie sposób przewidzieć, gdzie mnie te poszukiwania zaprowadzą i jakimi drogami będą przebiegać. Po ostatnich odsłuchach zrodził się w mojej głowie nowy pomysł. Skonstatowałem, że dotychczas nie odsłuchiwałem w domu żadnych kolumn z najwyższej półki*. Co najwyżej ze środka oferty producentów. KEF R3 czy B&W 706 to wprawdzie oferty powyżej średniej rynkowej, ale jeszcze nie top. Inne: B&W 603, AP Classic 5, czy Opera Grand Mezza to wręcz początek cennika ich producentów. Przydałby mi się punkt odniesienia, co oferują kolumny z samej góry portfolio. Łatwo powiedzieć, ale ceny odstraszają. Na topy mnie nie stać. Tak myślałem, ale zdaje się, że znalazłem rozwiązanie. A gdyby tak spróbować monitora (mało materiałów - niższa cena), który wykorzystuje technikę najwyższych modeli, a nie kosztuje jeszcze majątku. Znalazłem fajną możliwość. Na pewno znacie imponujące topowe model Quadrala z serii Aurum: TITAN, VULKAN, MONTAN. Ich ceny to już 60 000-40 000 zł za parę, czyli poziom najwyższych serii KEF-a czy Bowersa (Reference i 800). Za drogo. Ale za 10 000 zł można dostać monitor SEDAN, który wydaje się być MONTANEM, tylko pozbawionym sekcji niskotonowej i komory kompresyjnej. I własnie SEDANA postanowiłem wypróbować. Zobaczymy, jak tam sobie słuchają muzyki bogacze;). Wkrótce kolejny KRAFTEST.

lautsprecher_stereo_quadral_aurum_montan_9_bild_1584705674.thumb.jpg.d6a7489ddbb43849dace0654f0990990.jpg2017-6-Quadral_Sedan9_Aufmacher.thumb.jpg.6718eb7fd6f9410f6812d9b604d0fe03.jpg* W sumie moje obecne Pylon Audio Diamond były z najwyższej półki, gdy je kupowałem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woow.... bedzie sie działo. 

A może by tak zagadać o koniecznie w tym wypadku dwa subwoofery np. Rel stojące przed standami monitorow. Słuch niesie ze dwa dobre subwoofery w stereo z monitorami "kasuja" dzwiekiem ich wiekszego brata w wersji pełnopasmowej przez wzglad na chociazby lepsza kontrole. Pod warunkiem ze sa oczywiscie perfekcyjnie zgrane fazowo (nie wszyscy sa tego swiadomi) z monitorami bo to właśnie owe rozfazowanie delikatne sprawia ze niewielu popiera tego typu rozwiazanie

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore zespoły głośnikowe które były na AVS to właśnie odseparowane subwoofery ze swoimi wzmakami + reszta ;)
Kiedyś s4home proponowało monitor audio gold 100 monitory , może też warto by było sprawdzić o ile jeszcze mają do wypożyczenia ?

Spojrzałem na focala ale tam kanta ~22tyś , a sopra ~34tyś za monitory ... także drogo :D
btw. a może klipsch heresy Kraft by kiedyś przetestował ?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze Twoje poglądy na temat audio ewoluują.

Mam lekkie obawy co do Topu i wyboru Quadrala. Sugeruję, ze kiedyś Quadral był znakomitą marką ( i stosunkowo niedrogą) teraz... Już chyba mniej.

Polecam Proac, to może być Twój dźwięk. I monitor z 18cm wooferem wcale nie musi być za mały do Twojego pokoju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 14:23, Kraft napisał:

Quadral

Jakiś rok z hakiem jak byłem początkującym audio hobbystą 😉 to właśnie ta marka mnie kusiła, a właściwie artykuły prasowe 🤣

Quadral Amun  do dziś za wielu uważany za fajne paki, ale trudne, nie dla lampiaka mojego. Były jeszcze fajnie opisane Aurum vintage jakieś ale to tylko prasa. Mimo to ciekawy jestem jak pójdzie testowanie 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem sobie KEF-y LS50.

Dlaczego o tym piszę w tym temacie? Dlatego, że fakt ten wyklucza z kręgu ewentualnych następców Diamondów takie konstrukcje KEF-a, jak R3 i R5. Chcę dywersyfikować doznania, więc wykluczam sytuację, że w obu moich systemach będą grały kolumny oparte o te same pryncypia.

LS50 niby kupione do systemu biurkowego, ale na razie podłączyłem je w salonie i powiem Wam, że w sumie, to mogłyby w nim już zostać. Nawet na 25m2 prezentują dojrzałe, pełne brzmienie z całkiem solidnym basem. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja się na razie nie trafiła. Ale i tak wszystkiego posłuchać się nie da. Na razie cieszę się, że małe KEF-y z nawiązką spełniają oczekiwania. Nie sądziłem, że tak dobrze zabrzmią w 25 m2. Wiara w solidną inżynierię przywrócona;). Kurde, naprawdę myślę, żeby je już zostawić w salonie i dać sobie spokój z dalszymi poszukiwaniami. No, ale przesłuchałem na razie trzy płyty na krzyż. Zobaczymy, co będzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Stream napisał:

Będzie oficjalny Kraftest?

Chyba nie. Być może tak fajnie brzmią, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu nie testuję tylko sobie słucham;)

13 minut temu, Wito76 napisał:

A tak w ogóle to skąd te poszukiwania i Kraftesty? Doprecyzuję, rozumiem teorię Darwina, ewolucję i permanentny rozwój. Bardziej mi chodzi o to, co Ci tak nie pasuje w Diamond 25, co jest ich najsłabszym punktem w Twojej ocenie, czego im brak na tle porównywalnej cenowo konkurencji?

Nie podoba mi się już ich balans tonalny. Jak je kupowałem nie miałem jeszcze żadnej aranżacji akustycznej. Teraz, po jej zastosowaniu, grają, jak dla mnie, zbyt basowo i ze zbyt małym blaskiem w wysokich tonach. Może mi się też gust zmienił (i słuch).

6 minut temu, Stream napisał:

Kraft po prostu wierzy, że w podobnej cenie może być lepiej/inaczej. Stąd te poszukiwania.

Już nie;) Jak coś ma być lepsze od Diamondów, to musi być też sporo droższe. Takie wnioski z dotychczasowych testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

Jak je kupowałem nie miałem jeszcze żadnej aranżacji akustycznej. Teraz, po jej zastosowaniu, grają, jak dla mnie, zbyt basowo i ze zbyt małym blaskiem w wysokich tonach.

Podpowiadam rozwiązanie: zlikwidować aranżację akustyczną🙂A tak poważnie, u mnie poprawa akustyki pomieszczenia bardzo korzystnie wpłynęła na brzmienie Diamondów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...