Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Życie jest zupełnie nieprzewidywalne. Podpuszczony przez kolegę @Tomasz Kluczynski, postanowiłem zainteresować się kolejnym produktem polskiej manufaktury - Kultura Dźwięku Brooklyn. Tomasz słyszał, że grają bardzo ciekawie. Właściwie to nie słyszał, ale słyszał, że mówią, że tak grają. Według sprzedanej mi story, te w miarę niedrogie kolumny brzmią tak dobrze, że ludzie sprzedają swoje dużo droższe paczki, żeby je podmienić Brooklynami. No to fajnie. Lubię okazje. Zainteresowałem się więc.

Nawet bez tej historii kolumny i tak ciekawe. I to co najmniej z dwóch względów. Spodziewajcie się wkrótce kolejnego Kraftestu.

157891330_3026782657556937_4954901904137033883_n.thumb.jpg.dba20d27786b990fd40576daa6d5c2ab.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi.

Takie stwierdzenie sprawia że wezmę je w końcu na odsłuchy. Jakoś uprzedzony zawsze byłem do tej marki za bezczelny marketing i pisanie w każdej recenzji że kolumny grają jak 2 razy droższe. Nakręcony kiedyś w salonie słuchałem Sapphire i pamiętam tylko dudniący bulowaty bas. Potem miałem nawet w domu Diamond Monitor 2 tygodnie i też bez żalu odwiozłem. Po tych doświadczeniach uznałem że te recenzje to fake i jakoś zraziłem się do marki. Ale sporo osób jednak chwali D25. Że niby dynamiczne, trochę nawet V-ką, co akurat mi się podoba. Tylko jak z tą ich "osłodzoną górą"? Rzeczywiście taka nudna i bez pazura?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A ja myślę, że Jarkowi po prostu sprawia przyjemność słuchanie nowych kolumn 😉.

Na to wychodzi.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Że niby dynamiczne, trochę nawet V-ką, co akurat mi się podoba. Tylko jak z tą ich "osłodzoną górą"? Rzeczywiście taka nudna i bez pazura?

Dobrej mikrodynamiki nie mają. V-ką nie grają. Góra bez pazura. Coś jeszcze?

Ale, jak się je dobrze ustawi (znaczy, daleko od ściany), to grają bardzo ładnie. Słucha się ich z przyjemnością. Moim zdaniem faktycznie grają "drożej" niż kosztują. Ale dwa razy, to raczej nie (ale w sumie, to nie wiem, bo słuchałem u siebie tylko dwóch modeli kolumn kosztujących ok. 12 000 zł - za mało, żeby wyciągać daleko idące wnioski).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że po prostu odpowiadają Ci jak grają i w podobnej cenie trudno znaleźć coś podobnego co by odpowiadało znacznie bardziej. Nie muszą się podobać wszystkim. Tylko tym którzy chcą je używać. Kolumny takie które będą podobać się wszystkim pod każdym względem nie istnieją. To co podoba się jednemu, komuś innemu może nie przypaść do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Wygląda na to, że zbliżamy się do końca zabawy. Właśnie rozpakowałem kolejnego kandydata do zastąpienia Diamondów - śliczne YB Audio M1 (w nowym, poprawionym wydaniu). Przymierzałem się do ich pożyczenia od wielu miesięcy, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Raz miałem je już nawet w rekach, lecz ktoś mi je wyrwał w ostatniej chwili. Może jednak dobrze się stało. Zamiast starszej, białej wersji o prostych kształtach, mam ładnie zaokrągloną skrzyneczkę w ulubionym dębowych fornirze. 

1246496344_M101.thumb.png.4efaaa263955d6d229a4d594a3dedd13.png

A dlaczego to pewnie ostatni kandydat? A dlatego, że na górze mają Scan-Speaka Illuminatora, a na dole Scan-Speaka Revelatora, a to przetworniki już naprawdę z wysokiej półki. Na tyle wysokiej, że wyżej nie zamierzam się wdrapywać. To sufit moich marzeń.  

Do zobaczenia w Krafteście.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Nie mogę nigdzie ceny znaleźć ! Pzdr

Podawanie cen nie ma obecnie racji bytu. Wczoraj dostałem wycenę usługi przemysłowej. Termin ważności - 3 dni! Wcześniej było zawsze dwa tygodnie. 

14 minut temu, seba3002 napisał:

Ale zdaje się, że to już jakiś hi-end 🙂.

Nie są to najdroższe kolumny, jakie testowałem. Nawet nie najdroższe monitory. Ciągle (przynajmniej w tym tygodniu;) jesteśmy jeszcze po tej właściwej stronie 10 000 zł.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki i srednioniski, a przede wszystkim strojenie. Kolumna głośnikowa to nie zbiór przetworników tylko konstrukcja jako całość. Rozbieranie jej na czynniki pierwsze NICZEGO nam nie mówi o kolumnie.

 

Kraft, a nie za małe te monitorki? Są fajne nie przeczę ale Ty masz 20 kilka metrów. Jeśli masz problem ze wzbudzaniem się basu, to może kolumny zamknięte lub na sztywnym zawieszeniu przetwornika niskotonowego. Szkoda, że w tak dużym pomieszczeniu nie będziesz mógł się cieszyć najniższą oktawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...