Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

15 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

O tą najniższą oktawe prawdopodobnie "zadba" układ aktywny - jesli kolega zdecyduje o tego typu "doposarzeniu" w niskie rejesry ;)

Coś tam ostatnio kolega wspominał że mysli nad tego typu rozwiazaniem w monitorach.

Myślę, że Kraft już jest na tyle doświadczony, że wie jakie problemy go spotkają w tego typu zestawieniu. I wie że odpowiedni sub może go kosztować tyle samo co monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamnl napisał:

Na szczęście nad tą „awanturą/bójką” stanął jeden z konstruktorów obu skrzynek. 
 

 

Mam takie małe marzenie, by kiedyś mieć możliwość „podpatrzenia” na „ręce” tego lub innego konstruktora. Jak się uczyć, to od najlepszych.

Chyba w ekran komputera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzą sobie i myślę, że odpowiednio zestawione wyprą Dali. Mogą być nawet monitorami docelowymi. To bardzo dobre połączenie szpilka + 15 rewelator. Dlaczego? Trzeba znać te przetworniki żeby wiedzieć jak dobrze się uzupełniają. Szpilka jest aksamitną i szczegółowa jednocześnie, a rewelator szybki i może być konturowy.

Już jakiś czas temu mówiłem Kraftowi żeby zamiast tych ( nawet nie pamiętam jak się nazywaja) yb dla ludu wymozyczyl właśnie te maleńkie monitorki, które są o niebo bardziej wyrafinowane. Czemu tego nie zrobił... pewnie z kilku powodów: )

Szkoda mi tylko niskich tonów, z którymi Kraft ma problem ( ale nie przyzna, bo musiałby mi przyznać rację ) , które są do uratowania przy dobraniu odpowiednich kolumn. Albo w obudowie zamkniętej, albo z większą, na sztywnym zawieszeniu membraną basową. Chodzi o to żeby bas nie snuł mu się, był konturowy.

Chyba Miro, chyba już każda firma używa komputera do projektowania zwrotnic. Dobrze jeśli naniesie poprawki po odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, soberowy napisał:

Skrzynki piękne, przetworniki top, jeśli poniżej 10k to cena niska.

Akurat Ty nie powinieneś zazdrościć :)  Perełki Xaviana nie bez powodu mają taką nazwę. Tak wykonanych paczek ze świecą szukać. 

 

7 minut temu, seba3002 napisał:

ATC SCM7 i mimo tego, że nie schodzą z basem do piekieł, niczego w ich graniu mi nie brakuje. 

One mają całkiem ładne zejście jak na rodzaj i wielkość skrzyneczki, do tego bez podbarwień. Może czasami na niskich  trochę brakuje "ataku", ale wystarczy dać im takiego Naima XS3 i jest OK. 

 

17 minut temu, seba3002 napisał:

Ale czy naprawdę te monitory YB nie poradzą sobie w pokoju Krafta

W 20m2 Kolegi dawały radę i się podobały ale jego monitorków jednak nie "pokonały". 

7 minut temu, audiowit napisał:

Poradzą sobie i myślę, że odpowiednio zestawione wyprą Dali.

Czemu nie wierzysz w Menuety? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że mogą oczarować. Nie wierzę w ich "referencyjność". O co chodzi? Kolumny o mocnym swoim charakterze nie pozwalają materiałowi muzycznemu na rozwinięcie skrzydeł. Brakuje różnicowania. Tzn nawet jeśli wydaje Ci się, że każda płyta brzmi inaczej to i tak jest to " interpretacja wlasna" kolumn. Nie wspomnę już, że w tego typu kolumnach podbity jest sztucznie wysoki bas, żeby kamuflować braki w niższym. To powszechny zabieg. Ale żebym był dobrze zrozumianym uważam, że mogą się podobać. 

Ta " swoboda" jak ja nazwaliście bierze się właśnie z podbić w wyższym basie i wyższej średnicy. Rozbudowana scena, wiadomo... cechą monitorów.... ale i dobrze zestrojonych podłogówek, a tych już mniej.

Jest jeden powazny minus takich monitorów. Szybko się nudzą. Po osluchaniu ich już nic Cię nie zaskakuje. Bo to nie gra płyta i emocje na niej zapisane, tylko monitor.

Kiedyś grałem na tabletkach proac 50th aniversary ( czy jakoś tak). Czarujące, ujmujące itd itp. Ale wystarczyło je porównać do kolumn z szerszym pasmem... I d..a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo.

Jeszcze po przemyśleniu.

Subiektywna, tak. Podzielę się tylko jeszcze jednym spostrzeżeniem. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że w końcu ktoś znalazł swój dźwięk. Raczej pada to z ust mniej osluchanych osób. Dlaczego? Bo przeważnie przez niewielkie doświadczenie ktoś żeczywiscie wskakuje na wyższy level i uznaje, że to jest to. Ale wielokrotnie byłem świadkiem jak ta sama osoba po usłyszeniu dźwięku innego o 180 stopni stwierdza po pewnym czasie, że jednak nie. To nie to? Więc ten subiektywizm jest podzielony jeszcze na. Świadomość i jej brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

Raczej pada to z ust mniej osluchanych osób. Dlaczego? Bo przeważnie przez niewielkie doświadczenie ktoś żeczywiscie wskakuje na wyższy level i uznaje, że to jest to.

To prawda, jednak dużo zależy tez od tego gdzie nabyty został "wzór" dzwieku. Jesli to wzorem jest instrument live i dążenie do poprawnego odtworzenia to moim zdaniem łatwiej jest obrać właściwy "kurs" w poszukiwaniach. Problem jest gdy ktoś za wzór obierze  dzwiek "przesadzony" np. Przebasowiony. Takie tam moje przemyślenia 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamnl napisał:

W punkt👍 To o mnie.  Wypisz, wymaluj. Dla dobra nauki, za rok w tym wątku skrobnę jak to się ma. 
...w dalszym ciągu łażę po salonach na odsłuchy ot tak z ciekawości. Fascynują mnie „różnice” w brzmieniu.
 

No tak Adam. U Ciebie nastąpił właśnie taki zwrot. Zresztą dość radykalny z klD na lampę i do tego triodę SE.

Jeszcze planuję u Ciebie jeden zwrot ;) odwiedź mnie. Czasem bywasz w Krk.

Na tym forum jest kilku fanów Gato więc raczej nie krytykowałem. Wiesz, pięknie prezentujący się system Gato na AVS... sprytnie dobrany repertuar :)

Chyba Miro, oby. Słyszałem już takie systemy gdzie wszystko przypominało mi nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Amarok napisał:

To jakieś zakłady robimy? 😉

Róbcie. Jak nic nie wybiorę, czyli jak padnie "0", to ja zgarniam całą kasę:)

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Było gdzieś pisane iż Kraft myśli o "mocarnym" subwooferze który zniknie dźwiękowo ;) 

Spokojnie. Jestem typem kontemplacyjnym. U mnie od pomysłu do czynu długa droga. Na razie zbieram dane. Mój komputer neuronowy zajmie się nimi dopiero zimą.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...