Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

więcej jest obecnie kombinacji pod zdjęcia w folderach reklamowych jakie to genialne dwa frezy dołożono w skrzynce niż realne zajęcie się dźwiękiem.

Zgadzam się. Do wielu deklaracji (wręcz przechwałek) producentów należy podchodzić z dystansem. To jednak nie znaczy, że realnego postępu nie ma, a poważni ludzie nie starają się tego wózka popchnąć jednak dalej. Choćby nasz kolega Bartek będzie niedługo rozpoczynał badania nad przesunięciem przecinka o kolejne zero.

Ceny, ich uzasadnienie lub jego brak, to jeszcze inny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaczadupa napisał:

Limitem dla wybitnych monitorków Dali Menuet jest tylko ich fizyczność i jakość reszty toru.

 

3 godziny temu, dorsz napisał:

Poszukaj Yamahy A-S1100 do porównania ze swoim Marantzem.

No dobra. Nie chciałem, ale napiszę. Wiecie z jakim torem Jones zabrzmiał mi tak, że ciarki przeszły?

FLAC > Foobar2000 (sterowniki standardowe) > Realtek HD Audio (karta wbudowana w płytę PC-ta) > kabel mini jack-RCA Cabletecha > 50-letni, nieserwisowany wzmacniacz NAD-a 2x30 W (8 omów) > Melodika PR 2,5 m2 > Dali Mentor Menuet.

Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Twoje uszy tak wybrały i nikt tego nie neguje.

U mnie gdybym poszedł w Menuety to pewnie kupiłbym Trigona Exxceed, nowego :)

A już do ATC 7 wolałbym naima xs3, dla mnie idealna synergia. Soczystość, gęstość, płynność ale zarazem otwarcie na górze i rytmiczny, żywy dół. I wokale, które mają to coś co porusza. Moja definicja muzykalności, na dzień dzisiejszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

 

No dobra. Nie chciałem, ale napiszę. Wiecie z jakim torem Jones zabrzmiał mi tak, że ciarki przeszły?

FLAC > Foobar2000 (sterowniki standardowe) > Realtek HD Audio (karta wbudowana w płytę PC-ta) > kabel mini jack-RCA Cabletecha > 50-letni, nieserwisowany wzmacniacz NAD-a 2x30 W (8 omów) > Melodika PR 2,5 m2 > Dali Mentor Menuet.

Dziękuję za uwagę.

No to fajnie masz. Możesz się przerzucić na zbieranie znaczków 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaczadupa napisał:

Twoje uszy tak wybrały i nikt tego nie neguje.

Niczego nie wybierały. Poza Menuetami, standami do nich i odrobiną wytłumienia reszta toru jest mniej lub bardziej przypadkowa. I nie jestem do niej przywiązany. Wręcz przeciwnie. Zamierzam wymienić na coś bardziej audiofilskiego. Tylko jakoś nie mogę się za to zabrać, więc na razie gra, co gra. A że gra całkiem nieźle. Co poradzę:)

Kolumny, akustyka*... .................................................................................................................. a potem reszta.

* oczywiście liczy się też jakość realizacji nagrania, ale na to mamy mały wpływ

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

No dobra. Nie chciałem, ale napiszę. Wiecie z jakim torem Jones zabrzmiał mi tak, że ciarki przeszły?

 

34 minuty temu, kaczadupa napisał:

Super. Twoje uszy tak wybrały i nikt tego nie neguje.

 

13 minut temu, Kraft napisał:

Niczego nie wybierały. 

To przeszły Cię ciary bo pięknie to razem gra czy że może Kobita Cię posmyrała? Dla mnie to już za dużo filozofowania...  Ja wysiadam Kraft ale trzymam kciuki za  odnalezienie/wybranie czy jak to nazwiesz Twojego naj. brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kaczadupa napisał:

To przeszły Cię ciary bo pięknie to razem gra...?

Pięknie to razem gra, na co największy wpływ mają kolumny i ich ustawienie, a niewielki cała reszta.

PS Akurat ktoś na OLX sprzedaje Sonusy Cremona. Zestaw głośników w modelu Auditor M jest bardzo podobny do tego YB M1, choć tweeter prostszy i tańszy. Kilkanaście lat temu kosztowały 13 000 zł. Na tym tle  M1 wychodzą tanio.

2460535-24f5e0b8-sonus-faber-cremona-auditor).thumb.jpg.bed9fd3ed87e58cb6c898b5bffb18d53.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

A może nie dudni bo kolumny wpasowały się w Twoją akustykę

 

2 godziny temu, Kraft napisał:

Kolumny, akustyka*... .................................................................................................................. a potem reszta.

Tak , przyznam , że wpasowały się z pewnością jeżeli bierzemy pod uwagę bas. Więc przynajmniej dla mnie sprawa jest oczywista , że można. Jarek robisz testy kolumn i chwała Ci za to. tak się zastanawiam , czy różnice w dźwięku wynikają z samych przetworników czy z wpasowaniu lub nie kolumny jako całość w pomieszczenie.

Dzisiaj byłem na spotkaniu Audio Muzo Fans , był odsłuch kilku kolumn. Zauważyłem to samo co się zadziało na naszym warszawskim zlocie , jedne kolumny grały przyzwoicie, inne tragicznie. Zaznaczę , że nie były to paczki z MediaMarkt :) Mało tego , było spore zróżnicowanie brzmienia w zależności od źródła ,czy elektroniki . Z jedną te same paczki grały na niezłym poziomie , a za moment po zmianie źródła była tragedia. Mimo , że to źródło / gramofon/ jeszcze piętnaście minut wcześniej z innymi kolumnami grał świetnie. A więc zmiennych jest od cholery. Z każdego spotkania coś " wynoszę " , z dzisiejszego między innymi , że te wszystkie technologiczne nowinki , spektakularne komory bezechowe, w których producenci testują kolumny , wymyślna  budowa przetworników i skrzynek ma się nijak dźwiękowo, do odpalenia ich w zwykłym pomieszczeniu ok. 40 m2.  Jedne grają , drugie , nie :) Wg. mnie nie ma innej drogi weryfikacji jak odsłuch we własnej chałupie , po prostu nie ma. Nie ma znaczenia cena kolumn , użyta technologia, marka i ...... kolor :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Jarek robisz testy kolumn i chwała Ci za to. tak się zastanawiam , czy różnice w dźwięku wynikają z samych przetworników czy z wpasowaniu lub nie kolumny jako całość w pomieszczenie.

Staram się przy każdej okazji zaznaczać, że moje wnioski dotyczące brzmienia kolumn "na basie" są najbardziej ze wszystkich spostrzeżeń wątpliwe (co jednak nie znaczy automatycznie, że zupełnie bezużyteczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

że moje wnioski dotyczące brzmienia kolumn "na basie" są najbardziej ze wszystkich spostrzeżeń wątpliwe (co jednak nie znaczy automatycznie, że zupełnie bezużyteczne).

Nie to miałem na myśli , każda opinia jest cenna / co nie znaczy , że nie podlega weryfikacji :) /. Delikatnie tylko zaakcentowałem , że jak wpadniemy na pomysł wzięcia kredytu i zakupu drogich paczek, to cena nie daje gwarancji dobrego brzmienia w naszym pokoju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że @Kraftzbliża się ku końcowi, chyba :) Też jestem na etapie zmian, ale nie z aż takim rozmachem. Jeżeli decyzja o M1 jeszcze nie zapadanie to ponownie polecę do sprawdzenia Audiowave 141SE, naprawdę potrafią zaskoczyć mimo swoich rozmiarów. W ostatnich tygodniach pojawił się też nowy model "Optima" ( jeszcze niedostępny w oficjalnej sprzedaży i 2k poza budżetem), który daje czadu - przede wszystkim szerokość sceny i ta Twoja "namacalność" była na wyciągnięcie ręki. Ok - streamer i wzmacniacz też swoje kosztowały, ale jednak. 

IMG_20211009_135423.jpg

Jeszcze podrzucę jeden pomysł ponieważ nie spotkałem się na forum z tą marką i też chyba spróbuję litewską markę Audiosolutions: Overture O302B mk III i Figaro B. 

Edytowano przez prezes83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prezes83 napisał:

A coś więcej... ? 

Juz parę lat minęło . 

Ale muzykalnie , i z naprawdę fajną średnicą . Model S był trochę przy duży do pomieszczenia w którym słuchałem bo to kolega je wszystkie wypożyczał.

Odsłuchiwane na zestawie Atolla , więc jak bym nawet potrafił kwieciście opisywać to czy jest sens , te 2 cechy zapamiętałem najbardziej . Pzdr

 

8 godzin temu, prezes83 napisał:

IMG_20211009_135423.jpg

 

Przepraszam te standy są kartonowe 🤭?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaczadupa napisał:

Panie Prezesie a można je gdzieś wypożyczyć? 

W Gliwicach w sklepie Media-Hit, na allegro też mają swoje konto. 

 

9 godzin temu, Dedal75 napisał:

Przepraszam te standy są kartonowe 🤭?

Nie przepraszaj, oczy Cię nie mylą ;) Konstruktor ten sam, jednak wymagają równej podłogi, bo inaczej się gibają. 

 

9 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ale muzykalnie , i z naprawdę fajną średnicą . Model S był trochę przy duży do pomieszczenia w którym słuchałem bo to kolega je wszystkie wypożyczał.

Figaro B warte takich pieniędzy? 

Edytowano przez prezes83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis, jak zrobić sobie monitor.

Kupić podłogówkę i zatkać jej porty BR.

Zapalony iskierką geniuszu zrobiłem dzisiaj następujący eksperyment. Za pomocą piankowych walców, jak za dotknięciem magicznej różdżki, zamieniłem moje Diamondy 25 w kolumny w obudowie zamkniętej.

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, powiadają. Chyba faktycznie. Dwa lata temu po takim zabiegu nie byłem w stanie słuchać. Wydawało mi się, że wycięło mi cały bas. Ale obecnie, po roku spędzonym na odsłuchiwaniu przeróżnych monitorów, taki pozbawiony basowej superaty dźwięk wydaje mi się całkiem normalny. I tak zamknięte Diamondy mają go trochę więcej niż wiele monitorów, które odsłuchiwałem. No całkiem ładnie brzmią. Zniknęła "buła", pozostała reszta: świetne wokale, delikatna szczegółowość i bardzo dobra stereofonia. Normalnie rasowy monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...