Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

3 godziny temu, Kraft napisał:

Jakby ktoś nie zauważył, to idą podwyżki cen prądu. O śladzie węglowym już nie wspomnę. Klasie A mówimy stanowcze nie.

To może Topping PA5. W rankingach SINAD jest tuż tuż za Benchmarkiem AHB2. Chętnie sam bym go przetestował na moich "nowych" kolumnach ale list do Mikołaja napisałem już jakiś czas temu, a to nowość z listopada jest ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Kraft zaczyna w końcu z sensem gadać. Zdecydowanie bardziej mi się podoba taka postawa. Żeby jeszcze bez tej kurtuazji mówił. Co mu się podobało u kolegów, a co nie. Nikt się obrażać nie będzie, a wyniosą coś z wizyty. Każdy głos się liczy.

W/g mnie na pylony szkoda czasu. One się nie budzą przy większym prądzie. Są nudne, zawsze grają tak samo.

To dobrze, że zmienił Ci się gust. Z tego co śledziłem, to zatrzymałbym się i przemyślał czy aby napewno. Czy może zafascynował Cię dźwięk bez dudnienia. Świadczy o tym sympatia do bw I menuetow. Warto, w Twoim przypadku z trudnym akustycznie pomieszczeniu ,zastanowić się nad niestandardowymi rozwiazaniami. Żaden br. To rozwiązanie ostatnich czasów. Najtańsze i ... sprawiające najwięcej problemów. No dobra, może nie ostatnich ale dziś najczęściej stosowane.

Jeszcze co do klasy A. Jak wiesz prawie cały system główny mam w klA ( nie tylko wzmacniacze). Nie zauważyłem znaczącego wzrostu na rachunkach za prąd. Z tym, że ja nie słucham całymi dniami. Nie mam na to czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

co to znaczy nowe kolumny ?

Znaczy, ze BMNy stoją pod ścianą na razie 😉

Była okazja to nabyłem DIY wynalazek. Bifrost się nazywa. Do wykończenia ale w stanie pozwalającym na słuchanie. Na razie meczę je z puszpulem moim i jestem pod wrażeniem bardzo pozytywnym. 

Gdybym miał coś o porównaniu z BMN napisać to niech ten widok poniżej będzie tymczasowym przesłaniem 😉

Resizer_16383033101340.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale co tu porównywać jeśli chodzi o głośniki masz tu Excel X2

Nie zrozum mojego przesłania źle. BMNy nie grają "gorzej". Jest inaczej. Bardziej detalicznie, z lepszym konturem i separacją. Blachy w końcu jakotako wybrzmiewają, a tego właśnie oczekiwałem. Teoretycznie są lepsze przetworniki ale to teoria. Z setem dla przykładu BMNy zgrywają się lepiej przy tych poziomach głośności na jakich słucham. 

Myślę, że pełnię możliwości te "nowe" kolumny pokażą z D klasą na jakichś wypasionych modułach Purifi. Kto wie? Może się skuszę za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Podejrzewam, że dysponują jeszcze potencjałem, którego w tej chwili nie wykorzystuję. Spróbuję, czy uda mi się go wydobyć.

Nie wierzę w to co czytam. Skąd taka przemiana nastąpiła? Dobra nie wnikam. Brawo Ty!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sposób na łatwe wzbogacenie się. Zaszantażuję Marantza. Była sobie szanowana firma, robiąca porządny sprzęt, aż tu przyszedł Kraft i kupił ich wzmacniacz. I się reputacja posypała. Spora część odium przynależnego (jakże słusznie!) Kraftowi spadła na głowę pracowitych i rzetelnych Japończyków. Stali się pośmiewiskiem audiofilskiej społeczności. Szacunek zamienił się w pogardę. Spadli na samo dno. I dobrze. Dziękuję Wam drodzy koledzy (koleżanka się nie przyczyniła, więc ją pomijam). Stworzyliście mi sposobność do życiowego dealu. Napiszę do Marantza, że jeśli przeleją mi na konto okrągłą sumkę, to pozbędę się wszystkich ich sprzętów i obiecam, że już nigdy nawet nie wspomnę, że ich używałem.  Ile to mówicie potrzeba na najlepszy na świecie sprzęt? 150 000 zł? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, misiek x napisał:

I nie róbmy też z tego marantza kozła ofiarnego, są lepsze i gorsze wzmacniacze. 

A może inaczej - w tym budżecie są po prostu inne. Kolejną kwestią jest fakt, że Jarek ma też źródło Marantza, gdzie zaimplementowany jest jakiś DAC (marantz pm8005 to czysty, analogowy wzmacniacz). Także jeśli już się tak rozdrabniamy to kolejnymi etapami będzie DAC, źródło a kto wie, może i kable 🙂. Ja oczywiście nie mam nic przeciwko takim testom, sam chciałbym posłuchać jeszcze kilku wzmacniaczy (mam zamiar nawet udać się do gościa w moim mieście, który ma sansuia), tylko tutaj rodzi się kolejny pytanie - czy Jarkowi uda się coś w końcu wybrać 😉

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Z ciekawości - jaki to model Marantza? Bo tyle już się o nim naczytałem, a wciąż nie wiem najważniejszego...

Pm 8005. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Wymyśliłem sposób na łatwe wzbogacenie się. Zaszantażuję Marantza. Była sobie szanowana firma, robiąca porządny sprzęt, aż tu przyszedł Kraft i kupił ich wzmacniacz. I się reputacja posypała. Spora część odium przynależnego (jakże słusznie!) Kraftowi spadła na głowę pracowitych i rzetelnych Japończyków. Stali się pośmiewiskiem audiofilskiej społeczności. Szacunek zamienił się w pogardę. Spadli na samo dno. I dobrze. Dziękuję Wam drodzy koledzy (koleżanka się nie przyczyniła, więc ją pomijam). Stworzyliście mi sposobność do życiowego dealu. Napiszę do Marantza, że jeśli przeleją mi na konto okrągłą sumkę, to pozbędę się wszystkich ich sprzętów i obiecam, że już nigdy nawet nie wspomnę, że ich używałem.  Ile to mówicie potrzeba na najlepszy na świecie sprzęt? 150 000 zł? 

Muszę Cię zmartwić. 150kzł to może gdybyś kupił mbl extreme ale na elektronikę by już zabrakło. Już nie mówiąc o Rockportach. No chyba, że podłączyłbym swojego marantza.

Hmmm jest to dobry trop.... :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...