Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

 Jest w nich spory potencjał, lecz mogą rozczarować z czymś co kiepsko oddaje barwę instrumentów.

Pytanie tylko, jak właściwie gra mój Marantz? Miałem już do niego podłączonych chyba z siedem par kolumn. Raz grał ciepło, raz zimno. Raz bas był kluchowaty, innym razem precyzyjny, a jeszcze innym... nie było go wcale. Było muzykalnie albo uszy krwawiły. Potrafił grać błyskawicznie, ale i przymulać itd. Co mogę o nim w takim razie powiedzieć? Jak to mówią: "gra się, jak przeciwnik pozwala";)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2020 o 22:42, MobyDick napisał:

Wydaje mi się ze te kolumny dość mocno odsłaniają sygnaturę dźwiękową tego co jest do nich podłączone.

Poszedł bym dalej , dobre kolumny ukazują jakość nagrania , fakt , że mamy jeszcze elektronikę ,ale wg. mnie to one mają najbardziej ukazywać czy jakość jest dobra czy ktoś poszedł na łatwiznę. Napisałem o elektronice, bo miałem takie CD / CD-S700/ , że kurna co bym nie puścił to brzmiało tak samo , a jak te same płyty przepuściłem przez Denona CDC-1500 II czy Yamahę CDX-1060, to nagle połowa nie nadawała się do słuchania, bo od razu było słychać cięcia na pasmach. Ale kolumny i tak odgrywają większą rolę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Napisałem o elektronice, bo miałem takie CD / CD-S700/ , że kurna co bym nie puścił to brzmiało tak samo , a jak te same płyty przepuściłem przez Denona CDC-1500 II czy Yamahę CDX-1060, to nagle połowa nie nadawała się do słuchania, bo od razu było słychać cięcia na pasmach. 

W audio fajne jest to, że te same cechy można różnie odbierać. Inny recenzent mógłby napisać tak:

"Yamaha ma zadziwiającą umiejętność wydobywania tego, co najlepsze, nawet ze słabych nagrań. Denon przeciwnie. Na połowie płyt zupełnie się wykładał. Dało się na nim słuchać jedynie dobrych realizacji..."

Co byście kupili?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

W audio fajne jest to, że te same cechy można różnie odbierać. Inny recenzent mógłby napisać tak:

"Yamaha ma zadziwiającą umiejętność wydobywania tego, co najlepsze, nawet ze słabych nagrań. Denon przeciwnie. Na połowie płyt zupełnie się wykładał. Dało się na nim słuchać jedynie dobrych realizacji...

Uderzyłeś w sedno. Zmienny punkt widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Yamaha ma zadziwiającą umiejętność wydobywania tego, co najlepsze, nawet ze słabych nagrań.

W sumie to masz rację , cholera nie pomyślałem , byłbym sporo $ do przodu na płytach gdybym ją zostawił :) 

W wątku :

kolega @Khedron pisze po odsłuchu Polk Audio RTiA9 , że kolumny niezależnie od wzmacniacza grają tak samo , co o tym myślicie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy upierają się przy jednym czy dwóch producentach i  tylko zmieniają  kolumny na  wyższy model , ale to tylko wyższa cen:15_yum:.

Może tak poszukać innych producentów i wtedy będzie widoczna różnica, a nie koniecznie wyższa cena.

To tylko moje przemyślenia z obserwacji tego forum:15_yum: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejni potencjalni następcy Diamondów zostali przetestowani i... wrócili do sklepu. KEF Q750, bo o nich mowa, to kolumny fajne, ambitne, lecz nie oferujące wszystkiego czego szukam. Wygląda na to, że w okolicach 6000 zł nie znajdę niczego, co dałoby mi znaczący przeskok na wyższy poziom. Ostatnie nadzieje to Audio Physic Classic 5 i - ewentualnie - wyprzedawane Dynaudio X34 lub KEF R500. Trzeba się chyba powoli godzić z koniecznością poszukiwań wśród kolumn za ok. 10 000 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem podłamany. Z jakichś względów nie potrafię już czerpać satysfakcji ze słuchania muzyki na głównym systemie. Od pewnego czasu ciągle mi tam czegoś brakuje. Zacząłem nawet podejrzewać, że cierpię na anhedonię. Żeby było dziwniej, na zestawie biurkowym słucha mi się całkiem dobrze. To wprawdzie słuchanie w tle, ale muzyczka płynie gładko, a ja nie mam problemu z docenieniem dobrych (muzycznie) płyt. To chyba wskazuje, że mam wobec głównego systemu zbyt wysokie oczekiwania. Tam każda pierdoła przeszkadza i psuje zabawę. W tanim zestawie biurkowym oczekiwania są zredukowane, a rzeczywistość nawet je przerasta. Zestaw gra dobrze, choć teoretycznie powinna być kicha (tragiczne źródło, szumiący wzmacniacz oraz tanie, i na dodatek kiepsko ustawione, kolumny). 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele cech mają lepszych, ale całościowo nie jest to przeskok, który powodowałby nieodpartą chęć wydania ładnych paru tysięcy. Za małe te przyrosty jakości, a nawet jak wystarczająco duże, to często połączone z pogorszeniem innych aspektów. Jakbym mógł z każdej odsłuchanej kolumny wziąć jedną najlepszą cechę, to myślę, że stworzyłbym z tego głośnik (dla mnie) doskonały. Nadzieja zatem jest;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie "lekko zniesmaczonych" ;D

Mam tak samo. Marzy mi sie lepsza kontrola niskich rejestrow. Sluchalem Roksan wzmacniacza i ma ta kontrole ale cierpi na aspekty zwane przestrzeń ktora idealnie funduje mi obecny Marantz. I jak to połączyć by byc w pełni zadowolony.... :/

Rozwazam powaznie dodanie subwoofera dobrej jakosci a najlepiej dwóch.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pomyśleć o jakimś lampowym wzmacniaczu pod heco aurory 700 ? ;)  myślę ,że w okolicach 6-8tyś znalazłbyś coś do wypożyczenia , np. Haiku Audio Origami EL34 SE - stwierdziłbyś czy Twoja bajka czy nie , jeśli byłaby to by się poleciło coś fajniejszego.

Zresztą niedługo @MariuszZ coś "przetestuje" ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze byłbym gotów uwierzyć, że lampa może być remedium, ale niestety mam w pamięci te tysiące postów typu: jakie lampy, czy pomierzone, czy sparowane, czy wygrzane, czy z pewnego źródła, czy podrobione, czy z właściwej serii, czy pasują to moich gatunków? Takie podchody, to absolutnie nie moja bajka (choć rozumiem, że może być to fajna zabawa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft a czy audio to nie swoista zabawa ? :) 

Testujesz kolejne kolumny szukając Swojego dźwięku / i jest to chwalebne /, a czy nie wygodniej wymienić lampy ? Są jednak trochę mniejsze :)

A wracając do zabawy , czy audio to nie takie puzzle ?  Mamy sporo elementów do poskładania ;

- akustyka pomieszczenia / każdy ma inną/

- kolumny

- ustawienie kolumn / odległości od ścian , kąt dogięcia/

- odległość punktu odsłuchu od ściany tylnej

- wzmacniacz

- przedwzmacniacz

- pre phono 

- źródła / cyfrowe  , analogowe/

- DAC

- jakość nagrań , mastering

- anty wibracja

dorzućmy jeszcze :

- kable IC

- kable głośnikowe

- kable zasilające

- listwy filtrujące

- bezpieczniki 

to robi się tego naprawdę sporo , nigdy nie ma gwarancji , że wymieniając jeden element nie powodujemy , że jakiś inny nie psuje nam referencyjnej sygnatury tego pierwszego , czyli po polsku , że mogłoby być lepiej gdyby nie on. Zasadnicze pytanie który to ?

Czy to nie zabawa ? Mało tego, tak można w nieskończoność :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie właśnie na dużym systemie "Night in Calisia" Pawlika i brzmi to wcale nieźle. Czy na pewno trzeba mi więcej? I tak mam najbardziej wypasiony sprzęt spośród z rodziny i przyjaciół (jak ci ludzie egzystują?;). W przyszłym tygodniu popracuję jeszcze nad akustyką i opcjami Diraca. Przytacham też Aurory 700. Zobaczymy jak się spiszą w nowych warunkach akustycznych i z DSP. Przepękam jakoś tydzień. Może w tym czasie spadną z ciężarówki jakieś Sonus faber Guarneri i problem sam się rozwiąże;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...