Skocz do zawartości
Kraft

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy

Recommended Posts

Wybór następców Diamondów przypomina coraz bardziej "Ahoj, przygodo!", niż zaplanowaną podróż do celu. Na horyzoncie odsłuchowym pojawiają się ostatnio konstrukcje, o których jeszcze jakiś czas temu nawet bym nie pomyślał. Niedawno mocno zainspirował mnie kolega @tomek4446. Otóż w wątku "Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki" wspomniałem o mało znanej polskiej firmie Tatami Audio Glasba. Kolega Tomek napisał w komentarzu, że o firmie pierwszy raz słyszy, ale ponieważ znajduje się ona niedaleko jego miejsca zamieszkania, to "jutro dzwoni tam i postara się jakoś umówić na odsłuch". Jak napisał, tak zrobił (chociaż z nieznanym mi efektem, bo nie chce się podzielić wrażeniami z odsłuchu). Postanowiłem i ja popisać się podobną spontanicznością. Niedaleko mnie znajduje się inna kolumnowa manufaktura, więc powtórzyłem manewr Tomka. Od dawna wiele osób namawia na spróbowanie produktów małych producentów, to poszedłem w końcu za ich głosem. Zresztą jest to działanie z duchem czasu i godne pochwały, bo ekologiczne. Po co ciągnąć kolumny z Chin, jak produkują je pod naszymi nosami. Pierwszy kontakt z firmą pozytywny. Trwają ustalenia, co do wyboru konkretnego modelu na testy. Jeśli uda mi się je sfinalizować, to spodziewajcie się kolejnego (niespodziewanego;) Kraftestu.  

@Kraft dzięki za przypomnienie , szczerze to mam natłok zajęć i trochę mi umknęło. Właściciel Tatami penie już wrócił z urlopu i przedzwonię . Mam ten problem , że teraz ja wyjeżdżam na urlop , a w tygodniu to tylko po 18-tej. Ale zobaczymy co da się zrobić :)  

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale zobaczymy co da się zrobić :)  

No to Cię wyprzedzę, bo ja dzisiaj wszystko dogadałem i jutro odbieram kolumny na testy.

Lagune_2.thumb.jpg.25d831805371c5d1ba8c1682e35b2376.jpg

Edytowano przez Kraft

Ooooo przetworniki satori jak sądzę... tak przynajmniej z pamieci mi sie wydaje ze to ta firma patrzac na tweetera

Ps: żona twierdzi ze mam fotograficzną pamięć... :P

Edytowano przez Chyba Miro 84

Myślałem, że Was zaskoczę czymś nieznanym, ale widzę, że jesteście obcykani w temacie;) Tak to Impuls Audio Lagune. Może trochę za małe do 25m2, ale zobaczymy. Horizon o kilka tysięcy droższy i do tego w tej chwili producent nie ma na stanie egzemplarza testowego, więc padło na mniejszy model.

Pylon "najbiedniej" wygląda ;)

W sinusaudio słuchałem bodajże na przetwornikach sb acoustics diy kolumien i było w miarę przyjemnie , wszyscy się podniecają scan speak , a inni producenci wcale nie gorsi

Najtaniej, jak się da;).

Zobaczę, co oferują droższe konstrukcje i wtedy dopasuję finanse do oczekiwań (mam nadzieję, że nie odwrotnie).

Edytowano przez Kraft

9 minut temu, Kraft napisał:

dopuszczam!

Wiem, że to tylko trzy płyty ale czy byłbyś uprzejmy chociaż delikatnie rozwinąć to lakoniczne stwierdzenie?🙂

Dnia 7.09.2020 o 11:31, Kraft napisał:

Impuls Audio, Fyne Audio i Pylon Audio. Fotka pamiątkowa.

1376248105__DSC4668pop.thumb.png.c49eef8b86ab1eb64572265d0266021b.png

To wybarwienie może powodować, że masz taką opinię. Mam D28 w Chocolat i wyglądają wprost mistrzowsko. Szczerze, to ciężko dla mnie o ładniejszą kolumnę.

A Lagune, wyglądają trochę jak przedłużenie kredensu z dużego pokoju u babci imo. I ten samotny BR na dolnej ściance... Totalnie nie moja estetyka :)

Mnie w pylonach drazni od strony wizualnej ten fornir w sensie ze jest na bocznych sciankach położony w poprzek. Dobrze jest gdy słoje ukladaja sie na wszystkich sciankach np. Z gory na dół

Niby szczegół ale "bije" po oczach

Edytowano przez Chyba Miro 84

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie w pylonach drazni od strony wizualnej ten fornir w sensie ze jest na bocznych sciankach położony w poprzek.

Jak prawidłowo dogniesz kolumny względem miejsca odsłuchu, to bocznych ścianek nie widać;)

21 minut temu, kacper.kaps napisał:

To wybarwienie może powodować, że masz taką opinię. Mam D28 w Chocolat i wyglądają wprost mistrzowsko. Szczerze, to ciężko dla mnie o ładniejszą kolumnę.

A Lagune, wyglądają trochę jak przedłużenie kredensu z dużego pokoju u babci imo. I ten samotny BR na dolnej ściance... Totalnie nie moja estetyka :)

Mi wybarwienie Pylonów w naturalnym dębie bardzo się podoba (co oczywiste, bo inaczej kupiłbym inny kolor;). Kształt, proporcje i wykończenie również uważam za bardzo udane. Jeśli się z nimi rozstanę, to ich świetnej prezencji będzie mi na pewno brakowało.

Co do Lagune, to na zdjęciach wyglądają dużo gorzej niż w naturze. Z fotek też mi się za bardzo nie podobały, ale po ustawieniu w pokoju zmieniłem zdanie. To smukłe i bardzo zgrabne kolumny, a przełamanie ścianki i asymetryczne umiejscowienie przetworników dodaje im audiofilskiej rasowości.  

18 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie w pylonach drazni od strony wizualnej ten fornir w sensie ze jest na bocznych sciankach położony w poprzek. Dobrze jest gdy słoje ukladaja sie na wszystkich sciankach np. Z gory na dół

Niby szczegół ale "bije" po oczach

No i widzisz, Tobie to przeszkadza, ja uważam, że poziomo położone słoje z boku nadają im agresywniejszego charakteru. Każdy lubi coś innego :)

18 godzin temu, Kraft napisał:

Mi wybarwienie Pylonów w naturalnym dębie bardzo się podoba (co oczywiste, bo inaczej kupiłbym inny kolor;). Kształt, proporcje i wykończenie również uważam za bardzo udane. Jeśli się z nimi rozstanę, to ich świetnej prezencji będzie mi na pewno brakowało.

Co do Lagune, to na zdjęciach wyglądają dużo gorzej niż w naturze. Z fotek też mi się za bardzo nie podobały, ale po ustawieniu w pokoju zmieniłem zdanie. To smukłe i bardzo zgrabne kolumny, a przełamanie ścianki i asymetryczne umiejscowienie przetworników dodaje im audiofilskiej rasowości.  

Ja nie wątpię, że w Lagunach to może się podobać. Do mnie jednak to kompletnie nie przemawia i po zdjęciu patrząc, raczej nie mógłbym postawić tej kolumny u siebie, ale możliwe, że faktycznie na żywo prezentują się dużo lepiej, tak jak mówisz.

A co do Diamondów to powiem Ci szczerze, że patrząc na nie pomyślałem, że nawet gdybym miał w dalekiej przyszłości zrobić wymianę na inne kolumny, to nie wiem, czy nie zostawiłbym sobie Pylonów tak po prostu - do patrzenia na nie :)  jestem ogromnym fanem tego designu (brzmienia także) i już teraz wiem, że ciężko byłoby mi się z nimi rozstać. 

Test kolejnych kolumn z listy odsłuchowej, Fyne Audio F501, zakończony. Dla tych, którzy po latach trafią na ten mój dziennik, zamieszczam link do wspomnianego testu: