Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

@Kraft, może nadszedł czas:15_yum: abyś cofnął się wstecz do lat 70.

Słuchałem dawno temu kolumn z głośnikami szerokopasmowymi /źródło -vinyl, w tym czasie nie było CD/, są plusy widoczne dla wzmacniaczy lampowych, gorzej spisywały się na krzemowych /wzm - JAS-77/ to nie znaczy że było źle.

Nie wiem jak te obecne, bo na pewno mają inne zwrotnice, obudowy, itd, niż stosowane w  tamtych czasach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 17:00, Kraft napisał:

Ktoś miał okazję słuchać kolumn na głośniku pełnopasmowym? Kogoś takie kolumny przekonały do siebie? Ktoś kupił? Cenię zgranie fazowe, a jednocześnie jestem już w tym wieku, że pasmem przenoszenia do 20 000 Hz się nie ekscytuję. To może warto?

wpx_04266d10e80962df076c6410c98e5476.thumb.jpg.6d00ed25423f778f0fea48add3d87f72.jpg

 

Był calkiem niedawno tutaj na forum kolega z tego typu pojedynczym głosnikiem w tubowej obudowie. Nie chce pisać kto więc licze ze to czyta i sam sie odezwie do Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

niestety wygląd i wymiary średnio pasujące go większości mieszkań. Możesz je chyba w s4home wypożyczyć

Moim zdaniem wyglądają świetnie. A co do wymiarów. Uważasz, że są za małe? Nie są przecież większe nić większość kolumn podłogowych, a nawet są od wielu z nich nieco niższe (zaledwie 85 cm).

High-End-2017-Heco-Direkt-Familie-02.thumb.jpg.c5d6833dd61733b8d5740378a1288c2e.jpg

Einklangi, to te najmniejsze.

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco zamówione. Niestety nie Einklangi. Nie będę ich pierwszym forumowym odsłuchiwaczem:( Nikt nie będzie. Przestali je produkować.

Jadą za to Revolution 3. W sumie, im znacznie bliżej do Bogusławowych THE NEW STATEMENT, a jednym z powodów skierowania mojej uwagi na Heco była chęć dowiedzenia się, co tam @Bogusław Kożyczkowski u siebie właściwie słyszy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Heco zamówione. Niestety nie Einklangi. Nie będę ich pierwszym forumowym odsłuchiwaczem:( Nikt nie będzie. Przestali je produkować.

Jadą za to Revolution 3. W sumie, im znacznie bliżej do Bogusławowych THE NEW STATEMENT, a jednym z powodów skierowania mojej uwagi na Heco była chęć dowiedzenia się, co tam @Bogusław Kożyczkowski u siebie właściwie słyszy;)

 
 
 
 

hehe, Boguś właśnie słyszy głos Diany Krall.

Czy nie miałeś na myśli "dziewiątek" czy "siódemek"? czy na pewno chodzi o monitor?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich doświadczeniach z Quadralami Sedan i KEF LS50 odzyskałem wiarę w monitory. U mnie skromne, dwudrożne zestawy jakoś lepiej brzmią niż te bardziej napakowane głośnikami. A ta trójka to nie taki ułomek (a różnica w cenie względem 7 duża).  Zresztą 7 nie mieli akurat w moim kolorze. Może jeszcze przyjdzie na nie czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych średnich jakieś 2 lata temu, w nie swoim systemie, ale z moim wzmacniaczem (sprzedawałem Haiku Bright z dowozem do kupującego). Grało to na tyle dobrze, ze sam później interesowałem się tymi kolumnami tym bardziej, że słabiutkie Haiku dawało sobie z nimi spokojnie radę. 

Na tamten czas barierę stanowiła cena + brak używek na rynku, a ws. wyglądu, że lubię rzeczy designersko odbiegające od standardów to mnie się podobają bo są po prostu inne. 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Poszukiwania godnego następcy Pylonów po raz kolejny skręciły w bok. Tym razem o 718 stopni. Dzięki uprzejmości kolegi @nowy78 w przyszłym tygodniu zagoszczą u mnie jego berylowe Ushery Be-718. Liczę na ciekawe doznania i zdobycie kolejnych doświadczeń. Jako, że jedną z opcji zastąpienia Diamondów jest pomysł zakupu konstrukcji YB Audio, które mają w opcji berylowe tweetery, to doświadczenie w "brzmieniem" berylu może się przydać. Oczywiście zakładając, że materiał  z którego są wykonane membrany ma rzeczywiście tak duże znaczenie, jak niektórzy sądzą.    

Zapowiada się Kraftest Vintage Special;)

1919282124_post-17100-1000028411265668103.jpg.6d55756a6ad4badc42cb9dc5bc36ea1a.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ushery już w drodze. Było trochę perypetii, ale chyba w końcu dojadą. A jak Ushery to kolejne ciekawe przetworniki do zaliczenia. Były już kultowe Scan-Speaki, Peerlessy i SEAS-y. Były  ultranowoczesne Bowersy i KEF-y.  Były topowe Satori. Były fikuśne wstęgi i AMT. Były włókna szklane i membrany "kryształowe". Były tuby i koaksiale.

A teraz to tej menażerii dołączą berylowa kopułka i słynna membrana "węglowa". Lucky me!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model kolumn miał membrany z węglem w pierwszej wersji tj X-718. Kolejna wersja - Be-718, oprócz berylowego wysokotonawca, miała zmieniony także woofer. Zastosowano w niej przetwornik 8948A, który już nie miał wstawek (oprócz osłony). Chyba nie jest zły. Identyczne mam w Dancerach Mini Two DMD ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

 

A teraz to tej menażerii dołączą berylowa kopułka i słynna membrana "węglowa". Lucky me!

Eee, yyy ale to nie jest ta słynna węglówka SS. To nie jest wogole SS. To ( z tego co mi wiadomo) przetwornik produkowany przez Usher. I dość powszechny w jego konstrukcjach. Membrana jest tylko podobna, bo włókna celulozy są suszone bez wyrównania. 

O widzę, że już sprostowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podobna, a może taka sama. Scan Speak też wszystkiego nie robi sam, tylko zamawia u poddostawców, m.in. papierowe membrany. Może Usher kupił takie same? Ale to już nieważne, bo w modelu, który do mnie jedzie jest trochę inna wersja podróby "węglowego" SS. 

Aha. A pisząc, że w kolumnach Ushera są głośniki Ushera Ameryki nie odkryłeś;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że były dwie wersje ( a też z tego co pamiętam) może i więcej x718 bo w ciągu tych lat były modyfikowane przetworniki. Natomiast pewne jest to, że to nie są węglowki ani ich podróby. Podobieństwo wynika tylko z technologii produkcji membrany. Usher robi chyba sam przetworniki. Mogę się mylić, bo dawno nie interesowałem się Usherem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audiowit napisał:

Natomiast pewne jest to, że to nie są węglowki ani ich podróby. Podobieństwo wynika tylko z technologii produkcji membrany. 

Nie takie jednak pewne;) Moim (i nie tylko moim) zdaniem w membranach tych Usherów, tak samo jak w membranach "węglowych" Scan Speaków, tkwi włókno węglowe, Niewykluczone, że to te same membrany, kupowane przez obie firmy u tego samego wyspecjalizowanego dostawcy.

https://www.parts-express.com/Usher-8948A-7-Carbon-Fiber-Paper-Woofer-296-603

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że nie ma tam włókna węglowego. Twierdzę, że to różne przetworniki.

 

Zresztą gdyby się przyjrzeć węglowkom ss to były one doskonalone, przerabiane kilkanaście razy. Mają różne długości karkasow, inne cewki itd. Dzięki temu mają różne parametry i można je wykorzystać w różny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...