Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Kraft :)... o czym Ty mówisz?

Forum publiczne. Jeśli coś nie jest prawdą, to nie jest. Moze warto już na tym etapie wyjaśnić. To że podobne to nie znaczy, że to samo. Tak było z AMT. Slizgales się jak węgorz, że AMT to qazi wstęga...Tyle w temacie.

Przecież i tak nie kupisz Usherów. Po co mam im umniejszać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Nie chodzi o złote majtki tylko jedne z najlepszych przetworników z lat 90tych. Stosowane np w Extremach.

Wiem wiem.... ja również poluje na pewne przetworniki wysokotonowe ktore to były wykorzystywane nie tylko w niejednej zacnej firmie z najwyzszego cenowego pułapu kolumn, ale rowniez w innych poniżej poziomu high-end-owych cen. Producent owych przetworników pisał również ze w "tamtych" czasach były to jedne z najlepszych konstrukcji na rynku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, zdradź o ktorym myślisz?

Dobra Kraft nie ma sensu tego ciągnąć. :)Ale gdybym się miał czepiać się dalej to do tej pory nikt nie wpadł na to, że membrana jest kultową. Wszyscy myśleli, że to chodzi o przetwornik Scan Speak.

Nie przeproszę, nie dlatego, że nie umiem przyznać się do błedu, tylko do głowy nie przyszło mi, że membranę lub materiał można nazwać kultowym :)

A faktem jest, że nie doczytałem, bo jestem w pracy i rzuciłem okiem. A tu znów Kraft jakieś bzdury wypisuje ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki z rodziny Scan-Speak 18W/85 z membranami wolnosuszonymi z dodatkiem włókien węglowych stały się legendarne dzięki swojemu wyglądowi. Były również podobne głośniki z innym membranami: np. z polipropylenu i kevlaru. Usher zbudował dość podobne głośniki z membranami węglowymi, jednak o innych parametrach. Jedne i drugie wyglądają dość podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery dojechały. Niby podstawkowce, a paka waży 40 kg (+ paleta). Pamiętacie niesympatycznego kuriera z Kraftestu o APC 5? Dzisiaj ponownie się spotkaliśmy. Nie poznałem go. Zapytałem, czy może mi pomóc z wniesieniem paki do klatki. Odpowiedział, że nie ma sprawy. Wnieśliśmy, podziękowałem i chciałem mu wręczyć napiwek, ale odmówił jego przyjęcia. Już wychodząc z klatki, z dystansu, rzucił jeszcze - widzę, że nauka z ostatniego spotkania się przydała, bo to u Pana tu chyba byłem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej różnorakich kolumn odsłuchanych, więc można powoli wyciągać wnioski co dalej. Wydaje mi się, że natrafiłem na szklany sufit, którym jest akustyka mojego pomieszczenia. Nawet najlepsze kolumny nie będą w stanie wiele więcej u mnie zwojować, jeśli nie pójdę dalej z aranżacją akustyczną i/lub zmianą ustawienia kolumn. Problem w tym, że moje możliwości pójścia dalej są już niewielkie. Salon ma konkretne funkcje użytkowe do spełnienia, estetyka też się liczy, więc tu już dużo nie wskóram. Wydaje się, że w salonie wiele lepszego dźwięku, niż miałem okazję ostatnio słuchać, już nie usłyszę. Nie jest to wcale bardzo smutna konstatacja, bo to, co udało się osiągnąć, nie jest wcale takie złe. Chyba czas przeskoczyć z etapu poszukiwań sprzętowych na etap nieskrępowanego cieszenia się muzyką.

 

PS należy oczekiwać, że teraz pojawi się seria rad o zmianie wzmacniacza, źródła, kabli i pociągnięciu oddzielnej linii zasilania;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Chyba czas przeskoczyć z etapu poszukiwań sprzętowych na etap nieskrępowanego cieszenia się muzyką.

 

Tylko pytanie z którym zestawem, chyba ze wiadomo a ja cos przeoczyłem. Co wybrałeś @Kraft do delektowania sie muzyką???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tylko pytanie z którym zestawem, chyba ze wiadomo a ja cos przeoczyłem. Co wybrałeś @Kraft do delektowania sie muzyką???

Jeszcze finalnie nic, ale jest parę modeli, które mogłyby już zostać. Najzabawniejsze, że nie ma dla mnie wielkiego znaczenia, który dokładnie z nich miałby być tym jedynym. Poziom jest wyrównany o tyle, że każdy daje dużą frajdę ze słuchania, a o to mi właśnie chodzi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...