Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy

Kraft

Recommended Posts

Wysoki i srednioniski, a przede wszystkim strojenie. Kolumna głośnikowa to nie zbiór przetworników tylko konstrukcja jako całość. Rozbieranie jej na czynniki pierwsze NICZEGO nam nie mówi o kolumnie.

Kraft, a nie za małe te monitorki? Są fajne nie przeczę ale Ty masz 20 kilka metrów. Jeśli masz problem ze wzbudzaniem się basu, to może kolumny zamknięte lub na sztywnym zawieszeniu przetwornika niskotonowego. Szkoda, że w tak dużym pomieszczeniu nie będziesz mógł się cieszyć najniższą oktawą.

15 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

O tą najniższą oktawe prawdopodobnie "zadba" układ aktywny - jesli kolega zdecyduje o tego typu "doposarzeniu" w niskie rejesry ;)

Coś tam ostatnio kolega wspominał że mysli nad tego typu rozwiazaniem w monitorach.

Myślę, że Kraft już jest na tyle doświadczony, że wie jakie problemy go spotkają w tego typu zestawieniu. I wie że odpowiedni sub może go kosztować tyle samo co monitory.

8 minut temu, Kraft napisał:

Że się nie pobili o podział pasma;)

Na szczęście nad tą „awanturą/bójką” stanął jeden z konstruktorów obu skrzynek. 

17 godzin temu, audiowit napisał:

Kolumna głośnikowa to nie zbiór przetworników tylko konstrukcja jako całość

Mam takie małe marzenie, by kiedyś mieć możliwość „podpatrzenia” na „ręce” tego lub innego konstruktora. Jak się uczyć, to od najlepszych.

2 godziny temu, adamnl napisał:

Na szczęście nad tą „awanturą/bójką” stanął jeden z konstruktorów obu skrzynek. 

Mam takie małe marzenie, by kiedyś mieć możliwość „podpatrzenia” na „ręce” tego lub innego konstruktora. Jak się uczyć, to od najlepszych.

Chyba w ekran komputera ;)

Poradzą sobie i myślę, że odpowiednio zestawione wyprą Dali. Mogą być nawet monitorami docelowymi. To bardzo dobre połączenie szpilka + 15 rewelator. Dlaczego? Trzeba znać te przetworniki żeby wiedzieć jak dobrze się uzupełniają. Szpilka jest aksamitną i szczegółowa jednocześnie, a rewelator szybki i może być konturowy.

Już jakiś czas temu mówiłem Kraftowi żeby zamiast tych ( nawet nie pamiętam jak się nazywaja) yb dla ludu wymozyczyl właśnie te maleńkie monitorki, które są o niebo bardziej wyrafinowane. Czemu tego nie zrobił... pewnie z kilku powodów: )

Szkoda mi tylko niskich tonów, z którymi Kraft ma problem ( ale nie przyzna, bo musiałby mi przyznać rację ) , które są do uratowania przy dobraniu odpowiednich kolumn. Albo w obudowie zamkniętej, albo z większą, na sztywnym zawieszeniu membraną basową. Chodzi o to żeby bas nie snuł mu się, był konturowy.

Chyba Miro, chyba już każda firma używa komputera do projektowania zwrotnic. Dobrze jeśli naniesie poprawki po odsłuchach.

25 minut temu, soberowy napisał:

Skrzynki piękne, przetworniki top, jeśli poniżej 10k to cena niska.

Akurat Ty nie powinieneś zazdrościć :)  Perełki Xaviana nie bez powodu mają taką nazwę. Tak wykonanych paczek ze świecą szukać. 

7 minut temu, seba3002 napisał:

ATC SCM7 i mimo tego, że nie schodzą z basem do piekieł, niczego w ich graniu mi nie brakuje. 

One mają całkiem ładne zejście jak na rodzaj i wielkość skrzyneczki, do tego bez podbarwień. Może czasami na niskich  trochę brakuje "ataku", ale wystarczy dać im takiego Naima XS3 i jest OK. 

17 minut temu, seba3002 napisał:

Ale czy naprawdę te monitory YB nie poradzą sobie w pokoju Krafta

W 20m2 Kolegi dawały radę i się podobały ale jego monitorków jednak nie "pokonały". 

7 minut temu, audiowit napisał:

Poradzą sobie i myślę, że odpowiednio zestawione wyprą Dali.

Czemu nie wierzysz w Menuety?