Skocz do zawartości

Co po PA Diamond, czyli wątek wielowątkowy


Kraft

Recommended Posts

Dnia 26.02.2020 o 20:30, Kraft napisał:

I tak jestem właściwie w punkcie wyjścia. Mimo całkiem pokaźnej porcji odsłuchów nadal nie wiem, co kupić. O jakże bym chciał, żeby jakieś kolumny "wciągnęły nosem", "pozamiatały" i "tyle w temacie". Choć nienawidzę tych określeń, to teraz żałuję, że mi się takie jednoznaczne odsłuchy nie przytrafiają.

To może wrzuć jeszcze na testy Usher'ki z serii Dancer dmd :) . Nowe może i trochę wykraczają poza budżet, ale akurat pojawiły się na olx, i to zarówno "jedynki" jak i "dwójki". Odsłuch w salonie i ...

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-usher-dancer-mini-1-dmd-CID99-IDDqDAd.html#27f5561055

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-usher-dancer-mini-2-two-dmd-CID99-IDDAHmN.html#27f5561055

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden test. Tym razem Bowersy 706 S2. Odsłuch w salonie w galerii handlowej. Warunki akustyczne kiepskie. Szeroka i płytka salka/korytarz. Kolumny zbyt szeroko ustawione. Jedyna aranżacja akustyczna, którą dostrzegłem, to ustroje hybrydowe tuż za głową. Bas przydudniał. W sumie, jak na galerię, to i tak można mówić o komforcie. Odwiedziłem również dwa Salony Denon w galeriach i tam o poważniejszym odsłuchu w ogóle nie ma mowy. W jednym można słuchać tylko na sali sklepowej, z przechodzącymi klientami i dzwoniącym telefonem firmowym, w drugiej, w kiszce, będącej jednocześnie częścią ekspozycji, gdzie nie ma nawet jak kolumn ustawić - grają tak, jak stoją na półkach. Przez te warunki sprzęty oferowane przez Salony Denona, a mają parę zacnych marek głośnikowych w ofercie, odpadły w przedbiegach. Trudno, widocznie są nakierowani na innego klienta. Wracając jednak do Bowersa. 700-tki potwierdziły pozytywne odczucia, które miałem po odsłuchu dwóch innych modeli tej serii. Ich brzmienie mnie fascynuje. Są tak otwarte na górze, precyzyjne, klarowne i przestrzenne, że trudno się od tego dźwięku uwolnić. Mam wrażenie, że jak kupię inne kolumny, to będę za tą górą pasma w wykonaniu Bowersa tęsknił. Tylko, czy 706 dadzą radę w 25m2. One są jeszcze w miarę tanie. Jeśli jednak okaże się, że są za małe, to następne w rozmiarze 704 są już prawie dwa razy droższe. Nie jestem pewien, czy za 10 000 nie da się kupić jeszcze czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Nie jestem pewien, czy za 10 000 nie da się kupić jeszcze czegoś lepszego.

Te kosztowały 20 k. :) 

https://allegro.pl/oferta/potezne-kolumny-stereo-dali-grand-oryginalny-stan-8551682421

Sam wiesz , że dźwięk to rzecz gustu i podpiętej elektroniki nie wspomnę o akustyce , ja z B&W się pożegnałem nie moje granie a cenę można zawsze negocjować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kraft napisał:

jakie Bowersy miałeś?

Z nowych 685 S2 / obecnie u córki / ,ale byłem kiedyś zafascynowany B&W , były to moje początki w audio i teraz wiem , że bardziej marką niż dźwiękiem , miałem 603 S2 , kolega ma CM 9 czasem słucham , w Top HI-FI słuchałem 804 Diamond , przez komis kolegi przewija się sporo starych B&W / ostatnio sprzedałem centralny LCR 60 S3/ i nie twierdzę , że to złe kolumny, tylko po prostu nie dla mnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, nie wiem w jakich warunkach miałeś ich okazję słuchać. Bowersy to kolumny raczej do dobrze wytłumionych pomieszczeń. Myślę, że przy zbyt dużym pogłosie tracimy to, co w nich najważniejsze, czyli klarowność i precyzję stereofonii, a "zyskujemy" męczący bałagan w wysokich tonach.

Jestem ciekaw Twojej opinii o 603 S2. Co Ci się podobało, a co nie? I jak je oceniasz na tle CM9 (S1, czy S2?)? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kraft napisał:

700-tki potwierdziły pozytywne odczucia, które miałem po odsłuchu dwóch innych modeli tej serii. Ich brzmienie mnie fascynuje. Są tak otwarte na górze, precyzyjne, klarowne i przestrzenne, że trudno się od tego dźwięku uwolnić. Mam wrażenie, że jak kupię inne kolumny, to będę za tą górą pasma w wykonaniu Bowersa tęsknił. Tylko, czy 706 dadzą radę w 25m2.

To prawda, 706 S2 sa bardzo detaliczne, precyzyjne, czyste. Czasami az za bardzo jak na moj gust. Przy zle zrealizowanych nagraniach ta gora potrafi byc zbyt ostra i zaglusza reszte pasma. Oczywiscie mowie na podstawie moich doswiadczen - pokoj 23m2 bez zadnej adaptacji akustycznej (nie liczac dywanu), raczej dosc minimalistyczny. Kolumny na standach, oddalone od scian o jakies 70 cm.

W wielu recenzjach jakie czytalem nt. 706 przewija sie watek, ze potrzebuja znacznie drozszej elektroniki niz same kolumny. Po tym jak kupilem je w zestawie z Yamaha RN803 bylem strasznie niezawolony (nie liczac pierwszego miesiaca mega entuzjazmu). Basu bylo malutko, gora kuła, robiła sie kakofonia dzwiekow. Dopiero jak przesiadlem sie na Naim 5SI pojawil sie fajny bas, dzwiek stal sie dociazony, miesisty, a nie płaski jak z Yamaha.

Polecam Ci kanal tego Pana nt YT gdzie znajdziesz obszerne porownania 706 S2 z innymi kolumnami oraz w konfiguracji z mega drogimi klockami (Luxman L505, systemy  PS Audio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechique, mam pytanie techniczne. Jakie masz standy do swoich Bowersów? Czy masz je do nich przykręcone? Zaskoczyły mnie oględziny firmowych podstawek Bowersa. Ich otwory nie pasują do rozstawu gwintów w 706 (do innych Bowersów ponoć też nie!). Jaki sens ma robienie niepasujących do siebie nawierceń, to nie wiem.  Kwestia solidnego osadzenia kolumn na standach jest dla mnie kluczowa (małe dziecko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

@lechique, mam pytanie techniczne. Jakie masz standy do swoich Bowersów? Czy masz je do nich przykręcone? Zaskoczyły mnie oględziny firmowych podstawek Bowersa. Ich otwory nie pasują do rozstawu gwintów w 706 (do innych Bowersów ponoć też nie!). Jaki sens ma robienie niepasujących do siebie nawierceń, to nie wiem.  Kwestia solidnego osadzenia kolumn na standach jest dla mnie kluczowa (małe dziecko).

Do serii 700 sa dedykowane standy: https://www.tophifi.pl/glosniki/podstawki-glosnikowe/bowers-wilkins-fs-700-s2.html. Jak najbardziej mozna przykrecic. Tu masz instrukcje. Pewnie w salonie mieli standy do poprzedniej serii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2020 o 08:57, Kraft napisał:

Bowersy to kolumny raczej do dobrze wytłumionych pomieszczeń. Myślę, że przy zbyt dużym pogłosie tracimy to, co w nich najważniejsze, czyli klarowność i precyzję stereofonii, a "zyskujemy" męczący bałagan w wysokich tonach.

Nie mogę się wypowiedzieć tak precyzyjnie , minęło zbyt wiele czasu. To co pamiętam / grały z NAD 3100 + 2100 / to brakowało mi oderwania się dźwieku od kolumn i to w całym zakresie , niby poprawnie, a czegoś brakuje / coś jak CD S700 Yamahy :) /, pokój był spory bo 32 m2 , bez dobrej akustyki ale wstawione później Dynavoice df-8 zagrały lepiej w tych samych warunkach, niż 603 S3. Nowe monitory 685 S2, też mi nie podeszły , lubię połączenie detali z muzykalnością , kliniczne granie 1:1 nie dla mnie , a tak odbierałem B&W, na kolejnych AVS też mi nie podeszły ,ale  wiadomo , że nie chodzi tam o odsłuchy. Ogólnie to po słuchaniu w TOP HI-FI zauważyłem , ze różnie grają w zależności od podpiętej elektroniki i im ona jest droższa tym lepiej :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 19:15, Kraft napisał:

Wracając jednak do Bowersa. 700-tki potwierdziły pozytywne odczucia, które miałem po odsłuchu dwóch innych modeli tej serii. Ich brzmienie mnie fascynuje. Są tak otwarte na górze, precyzyjne, klarowne i przestrzenne, że trudno się od tego dźwięku uwolnić. Mam wrażenie, że jak kupię inne kolumny, to będę za tą górą pasma w wykonaniu Bowersa tęsknił. Tylko, czy 706 dadzą radę w 25m2. One są jeszcze w miarę tanie. Jeśli jednak okaże się, że są za małe, to następne w rozmiarze 704 są już prawie dwa razy droższe. Nie jestem pewien, czy za 10 000 nie da się kupić jeszcze czegoś lepszego.

Nie mozesz sie uwolnic od tego brzmienia podobnie ja kiedys. Tylko pozostaje pytanie czy ta fascynacja bedzie trwac, a nie zmeczy oto jest pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie opinii, recenzji i odsłuchy w sklepach już nic więcej mi nie powiedzą. Czas przekonać się nausznie w domu, czy nowe Bowersy z Continuum™ to jest to, czego szukam. Tak więc zamawiam. Jeśli okaże się, że na dłuższą metę rzeczywiście będą męczyć, to powrócę do rozważań nad innymi opcjami. Na tę chwile to jednak najbardziej obiecujący kandydat ze wszystkich dotąd przesłuchanych. Spróbuję 706. Niby trochę małe do 25m2, ale kto wie, może sobie poradzą.

Jak dojadą, to opiszę wrażenia w oddzielnym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2020 o 22:00, Kraft napisał:

Dzięki @tomek4446, ale celuję w coś mniejszego. 

Mówisz i masz .

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-dali-grand-diva-CID99-IDCGaKg.html#b348550de5

Ale jak Ci się Bołersy podobały , to z tych Dali nie osiągniesz cyk cyk sz sz  :D W zasadzie ja już podziękowałem wszystkim zestawom głośnikowym bez jedwabiu na górze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 21.01.2020 o 16:28, Kraft napisał:

(wzmacniacz Marantz 8005)

 

 

Dnia 29.01.2020 o 15:18, Kraft napisał:

Dam teraz szansę podłogówkom.

Troche taniej od budzetu Dynaudio Emit 30 i balans tonalny powinien byc lepszy. Basu tez nie powinno brakowac w takim pokoju jak masz.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jest tyle wspaniałych kolumn. Problem, jak je wszystkie odsłuchać w porównywalnych warunkach, najlepiej u siebie. I na tym się wszyscy mam wrażenie wykładamy. Bo, ile możemy modeli pożyczyć do domu przed ostatecznym zakupem? Przed zakupem pierwszych poważnych kolumn nie pożyczyłem żadnych. Przy okazji kupna drugich, tak samo. Przy trzecich wybierałem między dwoma, które miałem równolegle u siebie. Obecnie mam już w domu trzeciego kandydata do podmianki starych kolumn. Ile jeszcze jestem w stanie pożyczać? Jeden, dwa modele? Gdzie jest granica wytrzymałości branży? Myślę, że jakbym mógł przez tydzień testować 10 modeli (razem) w swoich warunkach, to z wyborem nie byłoby problemu. Ale to utopia, a możliwości które realnie mamy nie gwarantują nam wcale sukcesu poszukiwań. To frustrujące.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

No właśnie. Jest tyle wspaniałych kolumn. Problem, jak je wszystkie odsłuchać w porównywalnych warunkach, najlepiej u siebie. I na tym się wszyscy mam wrażenie wykładamy. Bo, ile możemy modeli pożyczyć do domu przed ostatecznym zakupem? Przed zakupem pierwszych poważnych kolumn nie pożyczyłem żadnych. Przy okazji kupna drugich, tak samo. Przy trzecich wybierałem między dwoma, które miałem równolegle u siebie. Obecnie mam już w domu trzeciego kandydata do podmianki starych kolumn. Ile jeszcze jestem w stanie pożyczać? Jeden, dwa modele? Gdzie jest granica wytrzymałości branży? Myślę, że jakbym mógł przez tydzień testować 10 modeli (razem) w swoich warunkach, to z wyborem nie byłoby problemu. Ale to utopia, a możliwości które realnie mamy nie gwarantują nam wcale sukcesu poszukiwań. To frustrujące.

Tu jest problem.Branża tego nie wytrzymuje i tego nie rozumie ,że chcemy kupić sprzęt ,który będzie cieszył nasze uszy i przeważnie nie jest tani.w nie jednym salonie wydałem już kupe kasy.Wypożyczenie kilku modeli u mnie by się nie sprawdziło.Miałem raz dwa ,dynaudio x18 i kef r300 ,zostały kefy,ale znowu chciałbym wrócić do dynaudio. Dlatego kupuje sprzęt ,odsłuchuje ok. 2 miesięcy i albo zostaje ,albo idzie do nowego właściciela,oczywiście z dużą stratą....Frustrujące? tak. Ale nie nudne,tylko po kieszeni wali🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w salonie odsluchac np. 5-6 interesujacych modeli. To co ze inne warunki akustyczne. Ale mimo wszystko te same warunki akustyczne podczas testu w tymże salonie co pozwoli z grubsza oszacowac jak maja sie dzwieki miedzy tymi 5-6-ioma modelami. Wybieramy najbardziej nsszym zdaniem trafiajace w gust 2 pary i te zamawiamy na odsłuch domowy by potwierdzic poprzednie zauroczenie. Jesli wystepuje lipa, "kopiemy" w akustyce albo zaczynamy od nowa w innym zestawieniu w salonie. Jesli Panowie w salonie nie potrafią tego zrozumieć, mówimy "cześć jak czapka" i odwiedzamy inny salon. Podobno "klient nasz Pan" ale nie zawsze to tak różowo wyglada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczanie nam do domu dużej ilości kolumn w jednym cyklu nie jest chyba korzystne dla branży. Znacznie zmniejszyłaby się częstotliwość wymiany sprzętu. Jakbym znał brzmienie 10 modeli i miał jaką taką pewność, że wybrałem najlepszy z nich, to nie kusiłoby mnie, żeby szybko szukać następcy. Miałbym świadomość, że rynek niczego lepszego nie oferuje. A tak, przesłucham 2-3 modele, kupię i za pół roku zaczynam myśleć, czy czwarty lub piąty model nie jest jeszcze lepszy. Kupię piąty, to znowu niepokój, że siódmy i ósmy go "zjadają". I tak w kółko. 

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Proponuje w salonie odsluchac np. 5-6 interesujacych modeli. 

W sumie tak zrobiłem. Przed rundą domową odsłuchałem w salonach chyba 13 modeli. Coś to oczywiście daje, ale też niesie za sobą ryzyko pomyłki, np. przez złą akustykę możemy niepotrzebnie skreślić wartościową propozycję. Na koniec i tak guzik wiemy jak to zagra u nas, bo powierzchnia i akustyka nie ta.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...