Skocz do zawartości

Kolumny do zestawu Pioneer Exclusive M5, C5, Yamaha GT 2000L


sqrak

Recommended Posts

Szanowni, jestem w trakcie kompletowania swojego wymarzonego retro zestawu audio. Mam już monobloki Pioneer Exclusive M5, przedwzmacniacz C5 oraz gramofon Yamaha GT 2000L. Przyszedł czas na znalezienie odpowiedniego nagłośnienia. Szukam zarówno na rynku wtórnym, jak również rozważam rynek pierwotny w określonym budżecie, czyli około 20k. Pomieszczenie to 35 m2 z skosami, poddasze. Nie interesują mnie modele nazbyt futurystyczne, czy też nowoczesne. Całość ma być trochę retro. Myślałem o nowych:

- Klipsch Cornwall 

- Tannoy Turnberry GR

Prośba o poradę znawców. 

 

pzdr, Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ciepłe brzmienie to Klipsch Cornwall III powinien przypaść Ci do gustu. Niebawem powinny być Cornwall IV w naszym salonie ale cena wynosi prawie 30k i jeszcze ich nie słuchaliśmy. Alternatywą mogą być Goodmans axiom 301 wspomagane głośnikiem wysokotonowym. Warto także zwrócić uwagę na Altec Lansing 604 ( tutaj możesz odezwać się do Pana Bogusława Dubiela z Opola) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy gra równiej. Płynniej, z rewelacyjnym środkiem i przestrzenią. Ale bas jest w nich stosunkowo łagodny, powiedział bbym bardzo naturalny a inny powie płytki. Zależy co lubisz.

Nie schodzą nisko przy każdym basie tylko wtedy kiedy trzeba.

Z kolei Klipsch gra żywiej, bardziej analitycznie ale cieplej na dole

Szczerze to uważam że z nich najlepszym wyborem będą Opera Callas Diva albo Unison MAX 1 one łącza plusy Klipscha i Tannoya.

Pozdrawia i zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...