Skocz do zawartości

Yamaha RX-A880 - jaki zestaw kolumn?


Kamillo

Recommended Posts

Jako, że jestem tu nowy chciałem serdecznie powitać wszystkich Szanownych Forumowiczów 🍻

Zdecydowałem założyć nowy wątek, ponieważ od parunastu dni wnikliwie przeglądam to forum, lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje poszukiwania.

Otóż posiadam nowiutki amplituner Yamaha RX-A880 - wiem, wiem - czytałem nie zawsze pochlebne zdanie niektórych forumowiczów. Jednak trafiła się fajna okazja na kupno takiego sprzętu , a myślę, że on i tak będzie nad wyrost moich oczekiwań.

Audiofilem nie jestem, ale jednak lubię dobry dźwięk.

Wracając do meritum, posiadając nowiutki amplituner stwierdziłem, że przydałyby się głośniczki do niego.

Poszedłem do salonu audio , i powiem szczerze, że tylko większy mętlik mam w głowie.

Na początku miał być Klipsch ( PR-280F- z wyprzedaży) fronty a później pozostałe głośniki do systemu 5.1.

Jednak po odsłuchaniu ich następców tj. Klipsch PR-8000 to zupełnie nie moja bajka. Dźwięk taki metaliczny z tym amplitunerem mi zupełnie nie odpowiadał. Pan stwierdził, że jak to mi nie pasuje to jedynie co może mi zaproponować to Davis acoustics stentaure le - dźwięk bajka-o to by mi chodziło, ale cena troszkę nie na mój budżet.

Dodatkowo ciężko zrobić z tego Set 5.1.

I teraz jestem w totalnej kropce, czytam o Heco Aurora 700 ( boję się dudniącego basu) , o Dali Zensor 7 - ładny, ale nie wiem czy nie będzie za mdły.

Pokój odsłuchowy to mój salon, otwarty na kuchnię i jadalnię z jednej strony, czyli w zasadzie głośniki będą stać pomiędzy ścianą z zasłoną a ścianą kominkową (wystająca ok.1.3m). Za tą ścianą zaczyna się otwarta przestrzeń .

Wydzielone miejsce to wyżej wspomniana ściana 2,6m szeroka natomiast pokój ma długość 6m . Narożnik znajduje się ok. 4m od głośników (stoi pośrodku salonu).

Wsparciem będzie dla mnie wszelka dorada, za którą z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Aurora 700 set.

Dlaczego dudniącego basu. Z Yamaha amplitunerem Avantage nie będziesz go miał takiego. Dudnienie to efekt pomieszczenia a nie kolumn.

Poz tym YPAO Ci to złagodzi. Fronty dodatkowo odcina się w okolicach 60 czy 80 HZ nie ma dudnienia.

Oczywiscie komplet 5.1

Alternatywa moim zdanie mocna konkurencyjnie to oczywiście Obron 7. Ale droższa. Podobnie ELAC F6.2 ewentualnie w mniejszym pomieszczeniu F5.2 Tu masz niecodroższy sub ale świetny 2030 z kalibracją.

Zapraszam po forumowe wyceny.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aurory 700 zgadzam się że przy yamaszce 880 nie powinieneś mieć problemu z dudniącym basem. Ale myślę że lepszą opcja jest elac debut 2.0 f6.2 kolumny będą bardziej szczegółowe w stosunku do heco i nie będziesz miał problemu z basem. Ale wcześniej postaraj umówić się na odsłuch, możesz jeszcze opisać jakie są twoje preferencje muzyczne i jaki dźwięk lubisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się podłączyć do posta - jakiś tydzień temu zakupiłem ww. amplituner i przyszedł czas na głośniki. Nie znam się na tym kompletnie i będzie to mój pierwszy zestaw audio w nowym domu. Salon w którym to wszystko będzie stało jest dość nietypowy - otwarta przestrzeń ok 100m2 z czego około 30-40m2 z otwartym sufitem na wysokości 6,5m

Potrzebuje czegoś uniwersalnego - zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów. Wygląd też ma znaczenie :)

Jakieś propozycje...?

budżet na całość powiedzmy 3-3,5 tys.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie znajdziesz kolumn do takiej powierzchni. Na pewno nie wśród nowych.

Z używanych możesz polować na Heco Music Style 1000 set albo Klipsch F3 set.

Ale do Twojego pomieszczenia potrzebne są dwa i to spore suby a to już zje minimum 1500-2000 zł.

Mogłeś kupić tańsza Yamahe 685 w zasadzie to samo a dołożyć do kolumn.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na wyjściu na gramofon i dodatkowych kanałach do łazienki dlatego kupiłem 880 :)

W takim razie nie muszę kupować od razu wszystkiego - jakie podstawowe dwa głośniki powinienem kupić...?

Mogę z czasem dostępności większej gotówki rozbudowywać nagłośnienie, a póki co budowa i wykończenie domu pożarło dwa razy więcej niż planowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że później będziesz rozbudowywał zestaw o kolejne głośniki pamiętaj aby starać się dobierać tą sama serie żeby KD było spójne. Zatem chcąc teraz wybierać kolumny podstawkowe w późniejszym czasie mogą posłużyć ci jako tyły. Napisz też czego słuchasz i jakie brzmienie preferujesz to ułatwi dobór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słuchamy każdej muzyki - nie pojawia się u nas nigdy metal i inne tego typu ciężkie brzmienia.

Oprócz walorów akustycznych istotne są dla mnie również walory estetyczne głośników.

A zatem co proponujecie na początek - jakie dwa głośniki powinienem wybrać - celujmy po 1000-1200 zł za sztukę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym polecić Pearl to nie 27, a zdecydowanie 25. Są po prostu lepsze. Aurora 700 to mimo wszystko wyższa jakość dźwięku i zdecydowanie lepsza podstawa basowa. Średnica jest naturalniejsza ale Pearl 25 nadrabiają przestrzennością dźwięku. Zwróć także uwagę na Q Acoustic 3050i, w przyszłości bez najmniejszego problemu skompletujesz cały set. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dopisać do poprzedniego posta ( brak umiejętności korzystania z forów ) dlatego piszę kolejnego.

Dostałem już potwierdzenie, że głośniki mam do odbioru jutro, a zatem potrzebuje teraz pomocy w doborze kabli - wyczytałem w internecie, że mogę je podłączyć biamp co kolwiek to znaczy :)  Jeśli możecie mi pomóc w doborze kabli to byłbym wdzięczny. :)

 

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartosz Świniarski napisał:

Wizualnie najbardziej pasują mi te Heco 700 to może warto się na nie zdecydować :)

 

Odsłuchać.

15 godzin temu, Bartosz Świniarski napisał:

Lekko się podpiąłem, żeby nie tworzyć kolejnego o tym samym...

A co sądzicie o PYLON pearl 27...? I jak one się mają w porównaniu do Aurora 700...?

 

Zdecydowanie niższe modelowo konstrukcja. To odpowiednik HECO Victy bardziej.

14 godzin temu, Q21 napisał:

Jeżeli miałbym polecić Pearl to nie 27, a zdecydowanie 25. Są po prostu lepsze.

Zdecydowanie u Was się zmieniła osoba :):):) Co mnie bardzo cieszy. W końcu konkrety.

Z kim teraz będę miał przyjemność współpracować? Ja jestem Piotr.

11 minut temu, Bartosz Świniarski napisał:

Dostałem już potwierdzenie, że głośniki mam do odbioru jutro, a zatem potrzebuje teraz pomocy w doborze kabli - wyczytałem w internecie, że mogę je podłączyć biamp co kolwiek to znaczy :)  Jeśli możecie mi pomóc w doborze kabli to byłbym wdzięczny.

Skorzystałeś z dobrych porad a nie wycen! Więc nie umiesz korzystać z forów. My albo koledzy dali byśmy Ci super cenkę na te sety.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Skorzystałeś z dobrych porad a nie wycen! Więc nie umiesz korzystać z forów. My albo koledzy dali byśmy Ci super cenkę na te sety.

Pozdrawiam

To trzeba się odzywać - nie wiedziałem, że jesteście dystrybutorami sprzętu - wziąłem Was za "Fanów" audio.

Będę Pamiętał na przyszłość, albo zapytam od razu:

- oferta na kable do tych głośników

- głośnik centralny do tego zestawu bo w sumie jest potrzebny do filmów

 

Jestem z Sieradza jeśli lokalizacja ma dla Was znaczenie.

Edytowano przez Bartosz Świniarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę z kart i nie wiem kto czym się zajmuje - wystarczyło jedno zdanie "Jak już się zdecydujesz to daj znać i zrobimy CI wycenę bo jesteśmy sprzedawcami tych produktów" i tyle...

2 godziny temu, BaliGdynia napisał:

Ale małe fopa, żeby branży nie znać, i tak rabaciki i gratisy koło nosa przeleciały.
Na fronty i central daj ten sam przewód tak mała podpowiedź.

Fopa...? Rabat to stolica Maroka.

 

To Jak z tymi kablami...? Jakie przekroje powinienem kupić...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...