Skocz do zawartości

Nowe 7.2 - JAMO D600 THX czy SVS Ultra czy Klipsh THX Ultra 2 ?


tomw

Recommended Posts

Witam. Jestem w trakcie przerabiania garazu na dedykowane kino domowe i stoje przed dylematem doboru glosnikow. Dylemat polega na tym ze moj dotychczasowy system nie miesci sie do nowego pomieszczenia i potrzebuje mniejsze przednie glosniki. Obecnie moj zestaw to:

Magnepany 1.7 na przod
JBL LC2 centralny
4 x JBL L820 surround
2 x Jamo D600 SUB
Hegel H300 jako wzmocnienie przednich kolumn
Arcam AVR 600 jako wzmocnienie reszty

Zestaw brzmi genialnie i w dotychczasowym pomieszczeniu z 60" TV nie zmienial bym nic kompletnie. ALE nowe pomieszczenie bedzie przygotowane pod projektor (czarne sciany i brak okien) i z racji na to ze pokoj ma tylko 4,30 metra szerokosci a Magnepany maja po 60cm i muszs stac od sciany chociaz po 20cm, zabiera to 1,6 metra miejsca na ekran i wejdzie ekran 100 cali. Chcial bym miec maksymalnie duzy obraz z projektora, chcial bym wiec przednie kolumny powiesic na scianie pod ekranem lub postawic na podstawkach, takze jakiekolwiek "towers" odpadaja na przod. Bede tam ogladal tylko filmy, bez muzyki, wiec brak Magnepanow i Hegla w nowym systemie nie ma znaczenia.

Zestawy kolumn o ktorych mysle to:

1. JAMO D600 LCR x7
2. SVS Ultra Bookshelf x6 + Ultra Center
3. Klipsch KL-650-THX x3 + KL-525-THX x4

I w koncu pytanie - czy jest tu ktos kto takowe posiada lub mial okazje ich posluchac, lub tym bardziej porownac ? Bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek opinie z pierwszej reki. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tu nie pomoże. Nie spotkałem tu użytkownika który miał taki system albo kiedy kolwiek o nim ktoś rozmawiał.

Ze swojej strony dodam tyko że słuchałem systemu Klipsch o którym mówiłeś i Magnata.

https://www.magnat.de/de/home-cinema/cinema-ultra/

Ten system montowaliśmy u klienta na dwóch subach.

Nie neguje żadnego akurat te dwa kinowo bardzo mi się podobały.

Klipsch gra mocniej, jaśniej. bliżej mu do dzwięku kinowego z Polskich sal. Magnat grał łagodniej. Jest znacznie tańszy.

 

Te SVS były chyba na Audioshow? Moim zdaniem zdecydowanie za drogie monitory Jak na możliwości. Dobrze że  było to podparte dwoma SB3000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2020 o 11:13, S4Home napisał:

Nikt Ci tu nie pomoże. Nie spotkałem tu użytkownika który miał taki system albo kiedy kolwiek o nim ktoś rozmawiał.

Ze swojej strony dodam tyko że słuchałem systemu Klipsch o którym mówiłeś i Magnata.

https://www.magnat.de/de/home-cinema/cinema-ultra/

Ten system montowaliśmy u klienta na dwóch subach.

Nie neguje żadnego akurat te dwa kinowo bardzo mi się podobały.

Klipsch gra mocniej, jaśniej. bliżej mu do dzwięku kinowego z Polskich sal. Magnat grał łagodniej. Jest znacznie tańszy.

 

Te SVS były chyba na Audioshow? Moim zdaniem zdecydowanie za drogie monitory Jak na możliwości. Dobrze że  było to podparte dwoma SB3000.

Dziekjuje bardzo za odpowiedz i porade, inne marki odpadaja z racji na to ze te trzy firmy moge nabyc nieco taniej. SVS interesuje mnie z racji na to ze nie jest to typowy system kina domowego, wiec sciezki z muzyka w fimach w teorii mogly by brzemic lepiej. No ale to teoria, nie slyszalem zadnych z nich.

16 godzin temu, yahoo111 napisał:

A nie myślałeś o ekranie transparentnym akustycznie? Dodatkowa zaleta: centralny głośnik może być na tej samej wysokości, co lewy i prawy. 

Dziekuje za rade, ale niestety to odpada z racji na to ze Magnepanu musza stac minimum metr od tylnej sciany, wiec ekran przed nimi znacznie zmniejszyl by mi i tak nie za wielkie pomieszczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Ile taniej? Bo jak 15% to nie zamykaj się na inne firmy.

Jak 50% to bierz Klipscha.

Mniej wiecej okolo 50% Polskiej ceny. Cenowy dylemat tez mam nieco, dla tego szukam opinii. Mianowicie nie mam zamiaru zalowac i jesli najdrozszy z nich Klipsch zagral by zdecydowanie najlepiej to nie bede oszczedzal. ALE Jamo wychodzi o polowe mniej prawie, a suby z tej serii Jamo ktore mam sa rewelacyjne. Dwa graja lepiej niz jeden SVS Ultra PB-16, to akuratnie mialem okazje porownac. Tak wiec jak by Jamo bralo porownywalnie, to wiadomo ze wolal bym Jamo. Szkoda ze to tak malo popularne zestawy sa, nawet w salonach.

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jasiek88 napisał:

A nie nie rozumiem tego co piszesz bo w 1 poście piszesz że szukać takie i takiego zestawu i dodatkowo "wiec brak Magnepanow" a zaraz po tym piszesz że muszą one stać metr od ściany.. to w końcu chcesz ich używać do kina czy nie?

Te jambo czy klipsch aż proszą się na ścianę zaraz za ekranem 

5512.jpg

Odpowiadalem ze w wypadku Magnepanow, bo musial by byc sporo od sciany, wiec taki pomysl odpada tak samo jak i uzywanie Magnepanow. W przypadku innych glosnikow te nie beda one za ekranem jako ze ekran bedzie namalowany na scianie specjalna farba ktora sciagam z USA a kolumny beda wisialy pod nim.

11 godzin temu, S4Home napisał:

Nie no moim zdaniem te Jamo nie mają startu. No ale chyba ze ktoś uważa inaczej?

Klipscha słuchałem. No super!

 

Nie sluchalem ich tez, gdybam na podstawie subow ktore pochodza z tej samej serii i graja kapitalnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jasiek88 napisał:

Czyli gdybyś kupił 3 nowe głośniki LRC to na jakie są one wysokości w stosunku do uszu?

W obecnej chwili centralny jest na wysokosci okolo 75cm, ale dopiero po wyrysowaniu ekranu na scianie bede wiedzial ile mam miejsca dokladnie. Jak bedzie za nisko to wtedy bede myslal o kolumnach za ekranem, nie wykluczam ewentualnosci ale wolal bym ekran namalowany na scianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybyś kupił dajmy na to zestaw klipsch to to wszystkie 3 kolumny byłyby na wysokości 75cm kurde nie wiem czy to jest dobry pomysł.

Ja osobiście od kiedy mam styczność z kinem domowym to brakuje mi tego głosu centralnie który wychodzi dosłownie z ekranu, to jest coś o czym marzę w momencie gdy będę miał pomieszczenie przeznaczone tylko na kino.

Czym większy ekran tym też ta de-synchronizacja dźwięku, de-lokalizacja jest większa. Nigdy Ci to nie przeszkadzało w obecnym systemie?

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jasiek88 napisał:

Żeby się nie okazało że ten JAMO D600 LCR  jest gorszy :D ...

Tez mam taka nadzieje 🙂 Skonczy sie zapewne jedynym slusznym sposobem wyboru sprzetu - jak nie znajde gdzies mozliwosci posluchania, kupie wszystkie trzy i zostawie najlepszy. Za jakies pol roku pojawia sie pewnie dwa ogloszenia ze swietnym zestawem do kina domowego :D 

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 16:49, Jasiek88 napisał:

Nie mam pojęcia... ale klipsch i jambo to chyba teraz jedna i ta sama firma? klipsch kupił jambo zgadza się?

Tak. Jamo nalezy do Klipscha. Ale nadal te kolumny są traktowane jako taki tańszy uzupełnik systemów Więc to nie jest to samo przepakowane w inna obudowę. Tak jest na przykład w przypadku subwooferów, praktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...