Skocz do zawartości

Klipsch R-625-FA


Tomasz Babiński

Recommended Posts

Witam serdecznie, potrzebuje porady dotyczacej wyboru naglosnienia do salonu o powierzchni 20-25 m2 w mieszkaniu o pow 75m2 - polowa mieszkania ma charakter dosc otwarty - salon 20-25m polaczony z kuchnia i biurem o lacznej powierzchni 20m2

Szukam rozwiazania ktore bedzie najlepsze dla tego typu pomieszczenia, myslalem o zakupie glosnikow klipsch r-625-fa z dolby atmos i do tego amplitunera yamaha lub onkyo (z wyczytanych na forach informacji ten zestaw wspolgra z soba dosc dobrze) odleglosc glosnikow od sciany mogla by byc okolo 40cm tylko. Wykorzystanie sprzetu zapewne bedzie w proporcjach 60% muzyka 40%jako kino domowe. Muzyka jakiej slucham to glownie gatunki hip hop/rap ale sa dni w ktore gra tez rock lub soul z starych plyt winylowych - takze rozstrzal jesli chodzi o gatunki jest spory.

rozmieszczenie glosnikow raczej w systemie 2.0(lub z dolby atmos) lub 2.1 na 5.0/5.1 raczej brakuje mi miejsca .

Budzet jakim dysponuje to okolo 6-7tys na caly zestaw.

kolejnym waznym aspektem jest estetyka glosnikow, klipsch idealnie wpasuje sie we wnetrze mojego mieszkania ze wzgledu na miedziane membrany (w mieszkaniu wystepuje sporo miedzianych elementow dekoracji)
 

Z gory dziekuje za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie

084A7787-BDBE-4C09-84DF-BE1365B65918.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej Atmos to tak bezsensu bez tylnych głośników, piszesz 2.0 lub 2.1 a psełdo Atmos 2.1.2 czy 2.1.4 w zależności ile chcesz głośników na suficie
Sam mówisz że chcesz stereo to idź w Amplituner Stereo coś w rodzaju DENON DRA-800H czy Onkyo tx-8390. Jeden jak i drugi ma wyświetlacz z którego możesz widzieć info co w danej chwili jest odtwarzane, posiadają też wej/wyj HDMI oraz wyj na sub. Dość duże masz pomieszczenie, ciekawe jak akustyka w nim, czy jakieś dywany itp aby pogłosu czy dudniącego basu nie było.
Ja bym szukał dużych kolumn podłogowych z 20cm membrana minimum Np. Monitor Audio Silver10 czy Klipsch RP280 lub Focal Aria 948, ok sorry ostatnia opcja dość droga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bali ma rację. Wybrane przez Ciebie Klipsche to głupota. Kolumny typowo kinowe. A słabym brzmieniu i drogie. Inwestycja która traci od razu po zakupie 50% Mówie tu o modelu z Atmosem.

Poza tym Atmos bez tyłów ? Yyyyy No nie , to nie przejdzie.

Szukasz zestawu stereo i w taki idź.

W tej cenie Yamaha RN803 + Heco Aurora 1000

Albo Onkyo 8390 + Magnat Signature 507 albo Monitor audio Bronze 6 albo starsze Silver 10.

Zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BaliGdynia napisał:

No raczej Atmos to tak bezsensu bez tylnych głośników, piszesz 2.0 lub 2.1 a psełdo Atmos 2.1.2 czy 2.1.4 w zależności ile chcesz głośników na suficieemoji6.png
Sam mówisz że chcesz stereo to idź w Amplituner Stereo coś w rodzaju DENON DRA-800H czy Onkyo tx-8390. Jeden jak i drugi ma wyświetlacz z którego możesz widzieć info co w danej chwili jest odtwarzane, posiadają też wej/wyj HDMI oraz wyj na sub. Dość duże masz pomieszczenie, ciekawe jak akustyka w nim, czy jakieś dywany itp aby pogłosu czy dudniącego basu nie było.
Ja bym szukał dużych kolumn podłogowych z 20cm membrana minimum emoji6.png Np. Monitor Audio Silver10 czy Klipsch RP280 lub Focal Aria 948, ok sorry ostatnia opcja dość droga emoji1787.pngemoji23.pngemoji1787.pngemoji23.png

Dziekuje bardzo za rade :) jesli chodzi o pomieszczenie to raczej poglosu nie powinno byc, sa meble, dywan, podloga tez dobrze wygluszona, takze mysle, ze bedzie ok. Jesli chodzi o kolumny to cenna porada, bo nie bylem do konca przekonany czy przy tym rozmieszczeniu dzwiek nie bedzie sie rozmywal - ze wzgledy na mala odleglosc od sciany (tyl)

na te klipsche patrzylem wczesniej ale myslalem, ze lepiej zainwestowac w atmos, teraz widze, ze niekoniecznie :)

Na jakiejs stronie znalazlem rowniez zestaw glosnikow z yamaha i music cast + 2 tylnie satelity na Bluetooth, co sadzicie o takim rozwiazaniu? RX-V485 + Indiana line Tesi 561 + Tesi 761 + 2x MusicCast 20 
pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 625fa z maratzem i do salonu 20m jak dla mnie świetne.Przed zakupem odsluchalem wszystkich polecanych kolum do 5tys i szczerze mi najpardziej podeszly klipsch.Ilu ludzi tylu producentow i każdy znajdzie coś dla siebie oczywiście po odsłuchu.Jesli chodzi o atmos to tylko sufitowe glosniki i nie musza być za tysiące (daja tylko efekt). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Co zatem sprawiło że kupiłeś te Klipsche?

1 godzinę temu, Vasashi napisał:

Posiadam 625fa z maratzem i do salonu 20m jak dla mnie świetne.Przed zakupem odsluchalem wszystkich polecanych kolum do 5tys i szczerze mi najpardziej podeszly klipsch.Ilu ludzi tylu producentow i każdy znajdzie coś dla siebie oczywiście po odsłuchu.Jesli chodzi o atmos to tylko sufitowe glosniki i nie musza być za tysiące (daja tylko efekt). 

 

2 godziny temu, Tomasz Babiński napisał:

Na jakiejs stronie znalazlem rowniez zestaw glosnikow z yamaha i music cast + 2 tylnie satelity na Bluetooth, co sadzicie o takim rozwiazaniu? RX-V485 + Indiana line Tesi 561 + Tesi 761 + 2x MusicCast 20 

Ok ale podnieść poprzeczkę do Yamahy 685.

A dla konkurencji dla Indiany podam Melodike BL40MKIII i Tannoy 7.4

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...