Skocz do zawartości

Deezer i 24bitt 96 kHz


Johan

Recommended Posts

Swego czasu przerabiałem Tidala i nie byłem do końca zadowolony. Róznica polegała na tym, że najlepszą jakość dźwięku można było uzyskać tylko na komputerze, a ja generalnie słucham na sprzęcie audio. Dlatego zrezygnowałem z Tidala, później próbowałem z Qobuzem( nie do końca udana sprawa), aż trafiłem do Deezera i uważam, ze ( z Tidala zrezygnowałem 2 lata temu) jest to dla mnie najodpowiedniejszy dostawca serwisu muzycznego. Nie znam aktualnej oferty Tidala, ale śmiem twierdzić, że Dezeer jęsli nie przewyższa to przynajmniej dorównuje ofertą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Artsky napisał:

Mi tam flac w Tidal wystarcza, żadne tam MQA pompowane :)

No właśnie ja mam podobnie.

12 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Ja bardzo lubiłem Deezer ze względu na świetny tryb podpowiadania piosenek, które mogą mi się spodobać. Tidal tak nie trafia.

A to akurat prawda. Szukanie albumów to dramat. Zwłaszcza że jestem przyzwyczajony do Spotify. I prawdę mówiąc jak potrzebuje coś na szybko to wracam do zielonego :P

No to nie interesuje się deezerem :D Dzięki Panowie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.

Serdecznie dziękuję za w/w opinie n/t Deezera, ale chyba nie o to mi chodziło. Wielu spośród użytkowników forum porównuje Dezeera jako takiego do Tidala, ale mnie chodzi konkretnie o Tidal HiFi i Deezer HiFi.

Oczywiście nie porównuję tutaj Spotify ponieważ to nie ta półka . Mnie chodzi o pliki wysokiej rozdzielczości, a nie o Mp3.  

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ktoś podziela moje obawy. W zasadzie to trochę odeszliśmy od zamierzonego tematu ponieważ wczoraj wydawało mi się, że słyszę jakby pełniejszy i bardziej "okrągły " dźwęk. Ku mojemu zaskoczeniu na aplikacji musicCast wyświetliło mi się 96 kHz. Żeby to potwierdzić sprawdziłem to w ustawieniach amplitunera( Yamaha R-N602)

i brak lipy, faktycznie coś się zmieniło w dźwięku stąd moje zapytanie za forum. Jęsli chodzi o Twoje pytanie czy słyszę różnicę?

Wczoraj bez wątpienia usłyszałem więc coś w tym jednak jest. Nie jest moją intencją przepychanie się w kategoriach jakościowych Tidala i Deezera.

To pozostawiam kwestii ucha i gustu, mnie natomiast chodziło o to czy Deezer zechce konkurować z Qobuzem, którego udało mi się uruchomić niestety tylko w wersji testowej MP3. Z ciekawości chciałem usłyszeć strumieniowane przez Qobuza pliki Flac o rozdzielczości 24 Bit 192 kHz, ale niestety nie chciało mi się już kombinować .

Jak już wcześniej pisałem słucham muzyki w zasadzie tylko i wyłącznie na amplitunerze ,(nocą na słuchawkach) który 4 lata temu kupiłem nie wiedząc w zasadzie jakie są szanse na słuchanie Spotify. Dzisiaj po tych 4 latach wiele się zmieniło, mamy już tutaj kilka serwisów i każdy może wybrać ten swój, który chyba ja znalazłem szukając dla siebie. Pozostaje jeszcze Twoje pytanie, a mianowicie czy słyszę różnicę ? Jeśli chodzi o amplituner słyszę , a przynajmniej tak mi się wydaje , albo to tylko moje subiektywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Johan napisał:

 

Serdecznie dziękuję za w/w opinie n/t Deezera, ale chyba nie o to mi chodziło. Wielu spośród użytkowników forum porównuje Dezeera jako takiego do Tidala, ale mnie chodzi konkretnie o Tidal HiFi i Deezer HiFi.

Zdecydowana większość w Deezer i Tidal hifi to FLAC 16bit. Chcesz porównać czy ten sam plik z różnych serwisów brzmi inaczej ? Czy chcesz się koncentrować na tej ograniczonej liczbie płyt w 24bit bo lepszą jakość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie nie jest to moją intencją. W zasadzie chodzi mi tylko i wyłącznie o eksperyment, który jeśli się powiedzie to być może za kilka lat zniknie już ilość, a pojawi się być może jeszcze inne słowo na określenie jakości. Póki co wolę jednak zostać przy ilości, ale technologia tak się zmienia, ze nie wiadomo kiedy będziemy doświadczać muzyki w jeszcze nowszych odsłonach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tomasz S. napisał:

Zdecydowana większość w Deezer i Tidal hifi to FLAC 16bit. Chcesz porównać czy ten sam plik z różnych serwisów brzmi inaczej ? Czy chcesz się koncentrować na tej ograniczonej liczbie płyt w 24bit bo lepszą jakość

Moim  zdaniem pewniejsze jest że różnica miedzy platformami będzie powodować różnice w dźwięku niż to że na danej platformie ktoś pozna 16 vs 24 bity

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i już się pogubiłem co tutaj jest porównywane. Ja mam wykupioiny Tidal HiFi oraz Qobuz Studio i nie słyszę między nimi różnicy o której mógłbym napisać, że jest zdecydowanie słyszalna.  Kiedyś korzystałem też z Deezer ale nie pamiętam już czy były jakieś różnice w jakości do Tidal. Z ciekawości wziąłem dziś również na próbę Deezer HiFi (z eBay UK  3mce za £3.99). 

 Uważam (choć mogę się mylić), że czym lepszy DAC tym róznice mogą być mniejsze o ile w ogóle jakieś, natomiast na słabszym DAC'u może być gorzej lub lepiej z róznymi transportami FLAC z serwisów muzycznych. 

@1Ender czemu porównujesz wersję Premium - mp3, zamiast Hifi - FLAC? Jaki w tym sens? Może w wersji premium rzeczywiście jest różnica ale ja nigdy nie sprawdzałem premium. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1Ender napisał:

Porównywałem te same utwory Deezer Vs Tidal. Jakość Deezera to porażka. Oba serwisy wersja Premium.

Myślę, że tu jest odpowiedz na to: 

 "W przypadku Deezera w standardowym planie wykorzystywany jest kodek MP3 o przepływności 128 lub 320 kb/s. Oprócz tego, za dodatkową opłatą w ramach planu Deezer HiFi, można wykorzystywać kodek FLAC (16 bitów, 44,1 kHz).

Zwykła wersja Tidala oferuje strumieniowanie przez kodek AAC przy maksymalnej przepływności 320 kb/s. Dodatkowo płatna usługa HiFi zapewnia nam bezstratne strumienie w formatach FLAC, ALAC i MQA."

 

Ciekawe do poczytania, artykuł z lipca 2018, być może niektóre rzeczy czy ceny nieaktualne: 

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/07/10/deezer-tidal/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł i opinie poniżej. Szczerze mówiąc nie ogarniam tematu jeśli chodzi o możliwość odsłuchu plików o wyższej rozdzielczości niż 16 bit/44,1 kHz.

Jestem posiadaczem Yamahy r-n 602 i zarówno na poziomie musicCast jak i w ustawieniach amplitunera mam możliwość podglądu jakości nagrania i częstotliwości próbkowania. Dziwi mnie fakt( od kilku godzin znów jestem posiadaczem konta na Tidalu), że … i tutaj podaję przykład: Pink Floyd, płyta ,, The Endless River " opisana jest jako materiał 24 bity 96kHz, natomiast na aplikacji musicCast i na ustawieniach amplitunera wyświetla Typ pliku FLAC 44,1 kHz. I właśnie to wydaje mi się trochę dziwne ponieważ w aplikacji Deezera na kontrolnym pliku wyświetlana częstotliwość próbkowania 96 kHz i na amplitunerze też to samo.

Własnie to sprawia, że szczerze mówiąc trochę się w tym pogubiłem. Oczywiście jakoś słyszalnego dźwięku to inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Johan napisał:

Pink Floyd, płyta ,, The Endless River " opisana jest jako materiał 24 bity 96kHz, natomiast na aplikacji musicCast i na ustawieniach amplitunera wyświetla Typ pliku FLAC 44,1 kHz

- Z tego co widzę w Tidal ten album jest jeden w jakości CD i dwa w jakości MQA. Czy Twoja Yamaha rozpakowuje pliki MQA? 

1518139499_Screenshot(42).thumb.png.2694aa28bafbbd350b783cbfe6b8dbb1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie rozpakowywuje, natomiast nie ma problemów z odczytywaniem wyższych częstotliwości jeśli chodzi o Deezera i to mnie właśnie dziwi.

Niewiem jak to jest tu spakowane, ale zarówno telefon ( sony xperia 10), ani też amplituner rozpoznają typ pliku i odtwarzają.

Jęsli chodzi o produkt końcowy to zarówno do Tidal i Deezer wypadają podobnie, mają też podobną cenę, ale to jest subiektywna ocena każdego ze słuchających muzykę. Nie jestem audiofilem, ale dużo słucham muzyki i chciałbym o ile to jest możliwe mieć w miarę rozsądną ofertę. 

oto marnej jakości zdjęcia

DSC_0058.JPG

DSC_0057.JPG

DSC_0055 (1).JPG

Edytowano przez Johan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie przejmuj się tym MQA bo to pic na wodę i chyba tylko Tidal robi taką marną sztuczkę. Poczytaj gdzieś w necie o tym,  tu na forum też znajdziesz (czasem rózne opinie). 

Jeśli chcesz trafnie dla siebie wybrać któryś z serwisów streamingowych to nie ma innego wyjścia jak samemu przetestować,  poczytać o nich a najważniejsze - posłuchać żeby wyrobić sobie zdanie. Jak sam piszesz, to jest subiektywne odczucie każdego z nas. 

Na pewno Tidal, Deezer czy Qobuz róznią się zawartością biblioteki oraz funkcjami, sposobem wyszukiwania, tzw "flow" czy uczenie się podpowiedzi sugerowanych utworów i innymi co rusz wymyślanymi nowymi bajerami aby przyciągnąć klienta. 

Co kto lubi ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...