Skocz do zawartości

Deezer i 24bitt 96 kHz


Johan

Recommended Posts

@Johan wąskim gardłem tutaj obstawiam jest Musiccast. Zainstaluj aplikację mconnect lite, dodaj tam swoje konto Tidal i puść dowolną playlistę ( te w jakości master po prostu przekonwertuje ) Miałem to samo z tą Yamahą. U mnie skończyło się na tym,że słuchałem Spotify po Spotify Connect aby było wygodniej a finalnie po prostu zmieniłem amplituner na wzmacniacz i streamer. W opcji Play To wybierz oczywiście swoją Yamahę no i obydwa urządzenia muszą być w tej samej sieci.

Screenshot_20200125-103441.jpg

 

Jeżeli chodzi o różne brzmienie tego samego pliku w różnych serwisach to poczytałem chwilę i z możliwych powodów najbardziej prawdopodobne jest ten. Muzyka dostarczana w tym samym formacie to tak zwanych firm agregatorów. Serwisy takie jak Spotify, Tidal czy Deezer zamawiają pliki w pożądanym dla siebie formacie od tych właśnie firm. Potem wrzucają je na swój serwer tak aby użytkownicy mogli ich słuchać przez daną aplikację, która może "ulepszać" dźwięk co nie jest bardzo prawdopodobne bo jeden filtr ( powiedzmy taki loudness ) nie pasowałby do każdej płyty a nikt tego oddzielnie nie będzie dobierał. Podsumowując jeżeli ta sama płyta w tym samym formacie ( powiedzmy FLAC 16 bit / 44.1) na 2 różnych serwisach brzmi inaczej to albo jest zamowioną u innej firmy agregacyjnej albo aplikacja dodaje coś od siebie. Różnice te powinny być minimalne i ciężko byłoby takie wychwycić.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Johan napisał:

Przeczytałem artykuł i opinie poniżej. Szczerze mówiąc nie ogarniam tematu jeśli chodzi o możliwość odsłuchu plików o wyższej rozdzielczości niż 16 bit/44,1 kHz.

Jestem posiadaczem Yamahy r-n 602 i zarówno na poziomie musicCast jak i w ustawieniach amplitunera mam możliwość podglądu jakości nagrania i częstotliwości próbkowania. Dziwi mnie fakt( od kilku godzin znów jestem posiadaczem konta na Tidalu), że … i tutaj podaję przykład: Pink Floyd, płyta ,, The Endless River " opisana jest jako materiał 24 bity 96kHz, natomiast na aplikacji musicCast i na ustawieniach amplitunera wyświetla Typ pliku FLAC 44,1 kHz. I właśnie to wydaje mi się trochę dziwne ponieważ w aplikacji Deezera na kontrolnym pliku wyświetlana częstotliwość próbkowania 96 kHz i na amplitunerze też to samo.

Własnie to sprawia, że szczerze mówiąc trochę się w tym pogubiłem. Oczywiście jakoś słyszalnego dźwięku to inna sprawa.

Aby plik Master z Tidala był odtwarzany jako 24/96 musi być zdekodowany za pomocą kodeka MQA. Chromecast i twoja Yamaha nie posiadają tego kodeka i dlatego pliki Master są odtwarzane jako FLAC 44,1. Natomiast Deezer nie koduje plików 24 bitowych i są one odtwarzane w pełnej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wypróbowałem Tidal, Deezer Elite, Amazon HD i wreszcie wybrałem Tidal. Tidal Master oferuje najlepszą jakość dźwięku. To powinno być pierwsze miejsce w tak wielu serwisach muzycznych streamingowych w wysokiej rozdzielczości. Łatwo jest również pobrać utwory Tidal Master do odtwarzania offline za pośrednictwem AudFree Tidal music converter dla systemu Windows. Na razie według mnie te trzy serwisy muzyczne to: Tidal> Amazon HD> Deezer Elite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal to już w ogóle kichę robi. Przy wykupionym planie HiFi znajduję dużo plików AAC. Nie mam nic przeciwko stratnym plikom (aż tak bardzo) ale skoro płacę za jakość  CD + HiRes, to chcę mieć to za co płacę a nie pomieszane z AAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
9 godzin temu, S4Home napisał:

Tak samo słabo jak w Tidal czy dobrze jak w Spotify?

Cały czas testuję, ogólnie interfejs czytelny, zbliżony do Tidala,dodali tryb ciemny,bardzo fajnie działa tryb Flow z dobieraniem utworów,dzięki temu poznaję dużo nowych kawałków, aż naprawdę chce się tego słuchać i nie trzeba żonglować po utworach jak nie mamy pomysłu w danym momencie co chcemy słuchać, włączasz Flow i słuchasz jak ulubionej stacji radiowej z twoim gatunkiem muzycznym,bez reklam.Druga rzecz na plus, ktoś ostatnio poruszał temat(Yamaha/Spotify) pokazywania odtwarzanych utworów w danym momencie na amplitunerze,tu mamy pełny podgląd na wyświetlaczu, wykonawca, utwór,czas, jakość.Ogólnie coraz bardziej przekonuję się do tego usługodawcy,w wersji HiFi można dodać do trzech urządzeń,oraz taki plusik dodatkowo, jest tańszy o 10zł od Tidala.

Mam miesiąc na testy,ale jeżeli nie znajdę przez ten czas jakiś większych minusów,to myślę że się pożegnam z Tidal i dodatkowo dyszka zostaje w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

lekki OT, czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniami z dłuższego użytkowania Deezera z HEOSem Denona? Moje pierwsze doświadczenia nie są pozytywne, bo mam problem już na wejściu z logowaniem do Deezera z HEOSa (nie uruchamia się, brak komunikatu z czym problem). Chodzi mi o to czy działa stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 23.01.2020 o 21:26, 1Ender napisał:

Deezera wziąłem premium na próbę. Jakość do bani. Jak na moje ucho to przepaść między Tidalem. 

Polecam zdecydowanie Tidala. 

Pozdrawiam 

Czy innym jest Deezer Premium a czy nam Deezer HiFi. Premium ma gorszą jakość.

Dnia 24.01.2020 o 20:08, 1Ender napisał:

@JohnDoe

Wykupiłem na próbę wersję premium, dla mnie Deezer jest nową platformą. Nie było wyjaśnione czy są flac czy mp3. Sądziłem że z automatu dostałem pliki flac. Ale nie mam jak tego sprawdzić. 

 

Premium  nie flac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA - czyli jak zarobić na darmowym kodeku

"FLAC jest dostępny darmowo. Jego specyfikacja jest całkowicie otwarta. We FLAC-u nie są wykorzystywane żadne rozwiązania chronione patentami. Istnieją wersje kodeka na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne jak Windows, Linux, OS X, czy Solaris, a także niektóre inne. FLAC nie zawiera żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem."

I już wszystko wiadomo

 

"FLAC (skrót od słów: Free Lossless Audio Codec) to kodek do bezstratnej kompresji sygnału audio. FLAC zawiera pełną oryginalną informację. Jeśli plik audio zostanie skompresowany przy pomocy FLAC-a to następnie można go zdekompresować i przywrócić do pierwotnej postaci, tak by każda kolejna próbka zachowała swą oryginalną wartość. Kiedy pliki skompresowane przy pomocy FLAC-a są odtwarzane, to jakość sygnału audio jest wyższa aniżeli jakość z plików skompresowanych stratnie takich jak MP3, WMA czy OggVorbis.

FLAC obsługuje sygnały zawierające od 1 do 8 kanałów z liniowym sygnałem PCM. Sygnał PCM może mieć próbki od 4 do 32 bitów z częstotliwością próbkowania od 1Hz - 655.350Hz (częstotliwość można określić z dokładnością do 1Hz). Skuteczność kompresji jest zależna od sygnału poddawanego obróbce. Przeciętnie pliki skompresowane są około dwa razy mniejsze niż oryginały. Pliki zawierają też metadane.

FLAC przypomina bardziej oprogramowanie do kompresji plików takie jak ZIP czy RAR. FLAC jest jednak zoptymalizowany do kompresji sygnałów audio. FLAC nie tylko dokonuje bezstratnej kompresji, ale zawiera też nadmiarowe informacje do detekcji błędów. Algorytmy działania kodeka są tak zoptymalizowane aby dekodowanie plików FLAC było jak najprostsze i wymagało jak najmniejszej mocy obliczeniowej. Dane są przechowywane w ramkach. Zwiększa to zarówno bezpieczeństwo jak możliwości funkcjonalne. Ewentualny błąd w danych spowoduje znikształcenie informacji tylko w pojedynczej ramce. Ramki pozwalają też na wykorzystanie FLAC-a w transmisji strumieniowej."

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...