Skocz do zawartości

Pierwszy prawdziwy zestaw audio


falko1221

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się właśnie do zakupu swojego pierwszego porządnego zestawu audio. Szukam czegoś co oprócz brzmienia będzie też dobrze się prezentowało. Jako że budżet to około 2500-3000zł wiem że nie mogę oczekiwać cudów a co najwyżej kompromisu. Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym i przedpokojem o nieregularnym kształcie i powierzchni 24m.

Sprzęt który najbardziej trafia w moje gusta to Beocenter 9000/9300/9500 z kolumnami beolab 6000 i gramofonem beogram 5000/5500.

Chciałbym skomponować zestaw w oparciu o jedną markę nie koniecznie tą ale zależało by mi na spójności.

Dziękuję za wszelkie komentarze i porady odnośnie przedstawionego przeze mnie sprzętu jak i innych propozycji

Pozdrawaim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham każdej oprócz discopolo i rapu. W cenie 3000 widziałem że mogę się zmieścić w zestawie b&o jak dobrze poszukam, bo oferty pojawiają się co jakiś czas i jest to możliwe. Zestaw chciałbym z gramofonem ale nie jest konieczny i mogę go dokupić później.

Najbardziej interesowałaby mnie opinia o kolumnach i konsoli b&o bo ciężko mi znaleźć jakieś sensowne. Jakaś anglojęzyczna recenzja ekspertów dała 3/5 ze względu na stosunek ceny do jakości a jakość brzmienia oceniła na w porządku ale bez  szału ze względu na nienaturalny rasowany bas.

Chciałbym kupić coś co pozwoli mi się cieszyć dźwiękiem z możliwością podpięcia gramofonu.

Na ogół moje preferencje są cięzkie do określenia bo w jednej chwili słucham kawałków z mocnym i szybkim basem by po chwili przejść na skrzypce lub pianino.

Jeżeli chodzi o zestaw b&o wstępnie opierałby się na dwóch kolumnach beolab 6000 później planowałem dołożyć soundbar i dwa monitory również z b&o.

Podoba mi się ich lifestylowy design ale chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto tego słuchał czy jest sens w to inwestować czy okaże się że zestaw z mediaexpert za 1500 zagra lepiej.

 

Poniżej zdjęcia zestawu o którym myślałem

d28772204d7eb1056541822792f2IMG_9701.jpge5f2b2ab417090176142a74999f5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, falko1221 napisał:

Najbardziej interesowałaby mnie opinia o kolumnach i konsoli b&o bo ciężko mi znaleźć jakieś sensowne.

Nie wiem jak to gra , ale nie kupiłbym tej konsoli ze względu choćby na to , że takie kombajny są praktycznie nie do naprawy i o ile nie znasz naprawdę dobrego elektronika, to bym w to nie wchodził. 

Za 3k. masz szansę złożyć normalny zestaw stereo w oparciu o sprzęt używany.

Np.

https://allegro.pl/oferta/zadbany-gramofon-teac-tn-200-komis-audio-myslenice-7940531440

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-quartz-sl-q2-komis-myslenice-8616499436

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-concept-6-komis-myslenice-7974702973

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-tannoy-eyris-2-komis-myslenice-7226534854

+

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c370-z-pilotem-myslenice-8227067813

+

https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-creek-obh-8-mm-8847301055

lub inny przedwzmacniacz gramofonowy.

To oczywiście przykłady ale wg. mnie bardziej rozsądne niż zestaw B&O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Gdyby miał tylko coś takiego do kupienia, to lepiej nic nie kupować i iść z kolegami na piwo. 

Plastic Fantastic. 

Propozycje Tomka, to co innego. 

Pozdrawiam 

Gdzie te plusy się podziały?!

Zgadza się. Ten zestaw nie jest dostosowany do odsłuchu muzyki

To modern design zestaw dla kobiet lubiących posłuchać radia.

Daj spokój!

Tomek podał kilka ciekawych propozycji. Pytanie tylko jak głęboko w Twojej głowie siedzi incepcja

15 godzin temu, falko1221 napisał:

Chciałbym skomponować zestaw w oparciu o jedną markę nie koniecznie tą ale zależało by mi na spójności.

Bo to raczej nie możliwe.

Duży nacisk kładziesz na wygląd a to błąd w audio. Na takich klientach żeruje kilku producentów właśnie.

NAD 370 jest akceptowalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest akceptowalny. Po prostu nie byłby ozdobą a ukryty za szkłem co w niczym nie przeszkadza.

Wiem że zwracam uwagę na design dlatego chciałem się was zapytać jak bardzo bezsensowne to jest. Wiele osób na youtubie bardzo to sobie chwali ale to nawet dla mnie zapaleńcy dla których rzekome piękne brzmienie b&o jest ściśle powiązane z tym jak to wygląda.

Winyle chcę mieć ze względu na to jak brzmią. Miałem okazję odsłuchać jednego sprzętu i byłem mocno zdziwiony jak szczegółowe i specyficzne brzmienie dawały winyle ale tamten sprzęt kosztował jakieś 5-6 tyś i w ogóle nie wyglądał.

Interesuje mnie sprzęt tylko używany ze względu na i tak marny na to budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od źródła i transportu. Tani dac, najlepiej używany do 300-450 zł do tego chromecast audio.

Z nowych daców np. Nostromo dac niecałe 400 zł. 

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/40-dac-nostromo-ux1-wersja-premium.html

Co do gramofonu to osobny temat i w dziale analog.

Na początek skompletowałbym zestaw z cyfrowym źródłem. Bez gramofonu.

Osobny budżet przeznaczyłbym na gramofon i akcesoria. Takie jak myjka do płyt z płynem, zestaw czyszczący do igieł ze szczoteczką weglową, wagę jubilerską, koszulki antystatyczne. Czy osobny zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Skoro już jednomyślnie b&o jest stratą pieniędzy Kupno Daca będzie obowiązkowe. Ciekawi mnie tylko jak ma się sprawa z chromecastem bo chętnie bym go dołożył ale myślałem że bezprzewodowe przesyłanie nie da mi pełnej jakości a przy ewentualnych filmach opóźnienie. Chyba że chodziło Ci o coś w stylu ONKYO TX-8250 ale w tym wypadku bez zwiększenia budżetu nie wyrobię się w założonej kwocie o gramofonie nie wspominając

Co do reszty zestawu. patrząc po aukcjach to co ładne jest słabe bądź bardzo słabe oczywiście w moim przedziale. Chciałbym zatem kupić kolumny najlepiej poobijane żebym mógł sam wykonać obudowę o takich samych wymiarach wewnętrznych ale z pasującym mi designem. Pomoże mi to mam nadzieję uzyskać dobry dźwięk i wygląd którego szukam. Gramofon zgodnie z zaleceniami odłożę na później ale chciałbym dobrać wzmacniacz który pozwoliłby mi później podłączyć taki gramofon. Jest to dobry pomysł czy mimo wszystko będę potrzebował przedwzmacniacza do gramofonu i mija się z celem wybór wzmaka pod późniejszy gramofon?

Edytowano przez falko1221
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumna pod względem technicznym zostałaby bez zmian. Jej wymiary również. Wpływ na dźwięk będzie oczywiście miał dobór materiału ścian obudowy. Cała bryła nie zmieni gabarytów, nie zamierzam poprawiać projektu który jest dokładnie policzony a jedynie zmienić wykończenie. Mam nadzieję że nie stracę przez to wiele na dźwięku a będzie cieszyło to oko.

Edytowano przez falko1221
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo amplituner stereo, albo wzmacniacz stereo. W audio nie ma do końca kompromisów. Jakość wybierz wzmacniacz, funkcjonalność amplituner stereo. 

Poza tym chromecast ma sens tylko jak kupujesz "czysty" wzmacniacz. Przy amplitunerze stereo nie widzę takiej potrzeby. 

Dac też wtedy gdy wybieramy wzmacniacz, a nie ampli stereo. Bo w amplitunerze już jest na pokładzie. 

Chcesz kompromis czy jakość? Z ampli będzie jakoś ale nie do końca jakość. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie zestawy B&O. Nawet w Danii, gdzie są produkowane, nie są poważnie traktowane przez ludzi interesujących się audio. Większość rzeczy to bardzo dizajnerskie gadżety, niewiele mające wspólnego z jakością. To coś w rodzaju takich duńskich Altusów. Miałem okazję słuchania nawet bardzo drogich produktów tej marki i zawsze daleko im było do nawet średniego poziomu jakościowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Dali to zupełnie ,,inna bajka,, niż B&O. Produkty są dobrze oceniane i sprawdzają się w wielu systemach. Tych konkretnych kolumn nie słyszałem i nic nie mogę powiedzieć na ich temat. Natomiast sam posiadam kolumienki Dali Mentor Menuet i jestem z nich zadowolony. Koledzy posiadają też inne rodzaje kolumn tek firmy , jak choćby Dali Zensor 7 i też nie narzekają.

PS zgadzam sie całkowicie z przedmówcą.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kolumienki dali zensor 5 i mi ich "granie" odpowiada. Co nie znaczy, że musi się spodobać autorowi postu. Są tematy na tym forum, w których szukający sprzętu zaczynali od heco a kończyli na klipschach. Dali to moim zdaniem dość bezpieczne kolumny. Ale może okazać się, że kolega @falko1221szuka czegoś zupełnie innego. Dlatego odsłuch, odsłuch, odsłuch. Oczywiście łatwiej będzie jeśli określisz swoje preferencje wtedy będzie można iść w tę czy inna stronę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim sprzęcie słuchałem. Brak mi porównań poszczególnych sprzętów. Lubię szybki niski i głęboki naturalny bas, dużą rozpiętość tonalną tak żeby nie było wyraźnej dominacji poszczególnych sekcji jak np bas na pierwszym planie a w tle reszta. Potrzebuję czegoś co pozwoli mi też z drugiej strony posłuchać muzyki instrumantalnej chociażby skrzypiec. Zależy mi na głębi, dynamice i naturalności.

Edytowano przez falko1221
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...