Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora 2k


kubeusz

Recommended Posts

Cześć!
Szukam zestawu dla swojej mamy, która ostatnimi czasy wspomina mi, że chciałaby sobie sprawić lepszy sprzęt grający. Aktualnie bazuję na muzyce puszczanej z głośników wbudowanych w TV, więc podnieść Jej standard nie powinno być ciężko. Głównie słucha radia (meloradio) lub kanałów muzycznych (lata 70/80) z dekodera. Nie lubi mocnych basów, więc skupiłbym się raczej na czystości i jakości średnich i wyższych tonów. Ja osobiście jak i Jej partner, lubimy podczas spotkań przy małym co nieco brzmienia deczko cięższe/rockowe. Jednym słowem poszukiwane są głośniki do tańca i do różańca :) Wydaję mi się również, że ze względów technicznych jestem zmuszony szukać głośników podłogowych niż monitorów bo na zaznaczonej szafce RTV nie byłoby już dla nich miejsca i trzeba by było dokupywać jakieś standy. Szafka RTV stoi przed ścianką działową która oddziela duży pokój od kuchni. Czerwone X to moja propozycja na umiejscowienie głośników. Do kanapy jest około 3,5-4m. Mama z oczywistych względów dużo czasu spędza w kuchni, puszczając sobie muzykę w dużym pokoju. Mieszkanie ma bardzo przestrzenne, mało mebli tak na prawdę tylko te zaznaczone. Wejście do kuchni jest szerokie i bez drzwi tak samo jak zaznaczony korytarz do sypialni. Podłogi to drewniany parkiet bez dywanów.
Ponadto skłaniam się jednak do amplitunera niż wzmacniacza bo będzie to opcja bardziej praktyczna. Chciałbym żeby miał przynajmniej opcję bluetooth, aby móc puścić sobie z telefonu spotify czy youtube. Wifi nie jest koniecznością, wystarczy zwykły ethernet (amplituner będzie stał obok routera). Chciałbym też, aby był uzbrojony w wyjście optyczne, co ułatwi mi połączenie go z dekoderem TV.

Jestem świadomy, że w tej cenie będzie to sprzęt używany, aby uzyskać możliwie coś najlepszego w budżecie. Jeżeli będzie warto, jestem w stanie dorzucić parę stówek od siebie, więc 2k jest kwotą orientacyjną.

Poszperałem trochę na forum i wnioskuję, że jeżeli chodzi o amplituner to powinna być to minimum Yamaha RN602 (olx 1,5k). Tylko czy za pozostałą część gotówki jestem w stanie wyrwać jakieś sensowne kolumny? Na oficjalnej stronie STX, jest seria Graviton 250 w promocji. Sprawdzą się? Czy dopiero Electrino są warte polecenia? A może jednak trzeba zejść półkę niżej z ampli i szukać lepszych kolumn. A może po prostu budżet jest niestety za skromny na Hi-Fi i temat na razie trzeba odłożyć na bok do skarbonki? Mam już mętlik w głowie i potrzebuję jakiś wskazówek...

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że pomożecie mi zaskoczyć i uszczęśliwić moją mamę. 
Pozdrawiam Kuba !

mama mieszkanie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bym wolał soundbar kupić. Tv na ścianę na uchwyt pod nim soundbar i estetycznie i miejsca nie zabiera. Prosty w obsłudze, praktycznie bezobsługowy jedynie vol +/- jeśli HDMI ARC wykorzystujemy
Bluetooth to już chyba norna w każdych barach jak i bezprzewodowy subwofer którego można ukryć dyskretnie.
Pamiętaj dla Ciebie obsługa sprzętu AV może być prosta ale dla mamy już nie, temu ja bym szukał takiego aby nie sprawiał problemu. Włącza się TV i jednocześnie z automatu bat się włącza, to samo przy wyłączeniu. Za 2k to spokojnie coś znajdziesz. Spojrzałbym na JBL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na promocji możesz kupić kolumny Polk T50, ~1000zl na ceneo. Za okolo 1000zl mysle ze wzmacniacz jakiś uzywany znajdziesz. Kolumny dosc latwe do wystrojenia, rzekłbym dość uniwersalne w brzmieniu. O wiele lepiej grają od magnat supreme 1002, sprawdzałem. 

Soundbar do takich kolumn nie ma w ogóle podejścia. 

Edytowano przez Konik983
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mama będzie używać plików mp3, flac lub radia, to amplituner. Z naciskiem na pliki. 

To starsza osoba. Więc trzeba szukać urządzeń prostych w obsłudze. Postawiłbym na tuner analogowy i wzmacniacz. W dwóch klockach. 

Natomiast cały sprzęt używany. Nowe to nie ten budżet. @Miras23  kup sobie nowe i słuchaj. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem w takim budżecie idź w sprzęt używany.

Yamaha RN602, Onkyo 8250 albo Pioneer SXN30AE poluj na te amplitunery. Ale 1500 zł to maks. Cena za używane powinna być niższa.

Do tego kolumny Tannoy F4, Dali 450 albo Mission M34i. Ewentualnie tanio mozna złapać klipsch F1. Małe ale nie zwykle wydajne kolumny.

Polecam.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Bardzo dziękuję za sugestie! Na pewno przyjrzę się bliżej wymienionym przez Ciebie kolumnom. Co do ampli moje obserwację i wnioski się potwierdziły.

@1Ender

Mama jest lekko po 50-tce, więc nie jest jeszcze tak źle. Dała radę ostatnio przyswoić podłączanie laptopa po hdmi do TV, żeby oglądać netflixa to i ampli po paru razach też przyswoi :D Mało tego, nawet uberem i boltem się przemieszcza haha. Co do sprzętu używanego, to tak jak wspominałem- jestem świadomy. Jeżeli masz jeszcze jakiś pomysł na kolumny to chętnie je sprawdzę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1Ender napisał:

To starsza osoba. Więc trzeba szukać urządzeń prostych w obsłudze. Postawiłbym na tuner analogowy i wzmacniacz. W dwóch klockach. 

Natomiast cały sprzęt używany. Nowe to nie ten budżet. @Miras23

Skąd wiadomo, że to starsza osoba 😊? Może autor postu ma 20 lat a mama 40 🙂? Ja mam 43 i radzę sobie z obsługą różnych aplikacji😋. Pozdrawiam 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home

Ostatnie pytanie i prośba. Czy ewentualnie przy dobrym wietrze budżetowym warto dołożyć do Pylon Audio Pearl 25 albo Indiana Line Nota 550X ? Czy będzie to wyraźnie zauważalny skok do Twoich propozycji kolumnowych? Czy mógłbyś uszeregować te kolumny od tych na które powinienem najbardziej polować do tych teoretycznie "najsłabszych" z wymienionych?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2020 o 17:51, kubeusz napisał:

@S4Home

Ostatnie pytanie i prośba. Czy ewentualnie przy dobrym wietrze budżetowym warto dołożyć do Pylon Audio Pearl 25 albo Indiana Line Nota 550X ? Czy będzie to wyraźnie zauważalny skok do Twoich propozycji kolumnowych? Czy mógłbyś uszeregować te kolumny od tych na które powinienem najbardziej polować do tych teoretycznie "najsłabszych" z wymienionych?

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Do tych?:

Do tego kolumny Tannoy F4, Dali 450 albo Mission M34i. Ewentualnie tanio mozna złapać klipsch F1

 

Teoretycznie to nawet lepsze kolumny :)

18 godzin temu, kubeusz napisał:

Czy ktoś mógłby wyrazić opinię o zaproponowanych przeze mnie kolumnach? Warto? Pojawiły się na portalach aukcyjnych za lekko ponad tysiąc.

No to nie warto. Bo w tej cenie jednak tamte są lepsze. Są droższe bo są nowsze tylko dlatego. ale klasa niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Jeżeli miasto z Twojego profilu jest aktualne to rzeczywiście kawałek. W Legnicy bywam ostatnimi laty, ale w okresie wakacyjnym- przyjeżdżam na Japfest ;) 

Mało jest informacji i opinii na temat Twoich kolumn, tak na prawdę znalazłem tylko Twój temat. Napisz mi na PW cenę jaka by Cię interesowała, będę miał je na uwadze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...