Skocz do zawartości

Denon avr x2600h - jakie głośniki 5.1?


Bartek Bizub

Recommended Posts

Witam, pierwszy raz się tu odzywam. Mam denona avr x2600h i nie mam pojęcia jakie głośniki kupić. Lubię oglądać filmy, ale nie pogardze głośna muzyka rokowa typu system of a Down itp z glebokim basem. Często leci u nas też radio 93.3. Mam salon około 40m, otwarty, połączony z kuchnią (nie wliczam do metrazu bo to wyjątkowo dziwny uklad). Chciałem kupić glosniki Dali ikon 7 ale każdy pisze ze nie pasują one do denona bo wychodzi dziadostwo że względu na delikatność obydwu brzmień. Zastanawiałem się jeszcze nad amplitunerem yamaha, ale wygrał denon mocą 500w a nie 300 jak yamaha, dzięki czemu dźwięk w sklepie był bez porównania lepszy na kozysc denona. Testowany na głośnikach Tanoyy Mercury 7.4 walnut. Problem w tym, że chyba chce coś lepszego, na lata. Nie znam Tannoya. Jakieś sugestie? Proszę o podpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakie 500w??? Ten Denon jest po prostu słaby on przy 8ohm na 2kanały 95w
6ohm na 2kanały 125w
6ohm na 1kanał 150w
Teraz standardowy set to 5 kolumn i teraz podziel sobie to na 5 tak że nie wiem o co chodzi z 500???
Do głośnej muzyki tak jak mówisz i do 40m2 ten model Denona jest po prostu za słaby to raz i dwa nic z tym nie poradzisz, ponieważ ten model nie posiada wyjścia pre-out aby podłączyć końcówki mocy.
Z Denonem polecane są takie marki jak Heco Aurora lub Music Style oraz Monitor Audio Silver, to sprawdzone zestawy.
Jeśli masz możliwość to oddaj avr. Minimum od modelu avr-x3xxx patrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bartek Bizub napisał:

ale nie pogardze głośna muzyka rokowa typu system of a Down itp z glebokim basem

Niestety tego raczej nie uzyskasz z amp. KD . To znaczy głośno to jeszcze może być ale dobrze............

36 minut temu, Bartek Bizub napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad amplitunerem yamaha, ale wygrał denon mocą 500w a nie 300 jak yamaha, dzięki czemu dźwięk w sklepie był bez porównania lepszy na kozysc denona.

No proszę , człowiek uczy się przez całe życie :) A poważnie to tą kwestię wyjaśnił Ci już kolega @BaliGdynia, przypomniało mi się jak na plastikowych mini wieżach przywożonych z Raichu widniały naklejki 2000 W i to na każdej z dwóch plastikowych kolumienek .

Na Twoim miejscu poszedłbym przede wszystkim w kolumny o dużej skuteczności , typowe do KD , bo kupiłeś KD. 

Heco Aurora wyglądają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek Bizub napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad amplitunerem yamaha, ale wygrał denon mocą 500w a nie 300 jak yamaha, dzięki czemu dźwięk w sklepie był bez porównania lepszy na kozysc denona.

Kolega nie ma wiedzy (przepraszam) ale na jakiej podstawie obliczyłeś te cyfry? Zapewne z sumowałeś moc na kanał...ok. Rozumiem.

Na poważnie, to wybrałeś Denona bo lepiej Ci zagrał, moc nie ma nic do tego. A jeśli ma być bas (pod warunkiem, że pokój Ci tego nie zabierze) - to STX 250 chyba Ci załatwią sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu na amplitunerze jest zawsze napisana moc zasilacza. W tym przypadku 500w, czyli zakładam, że ma ten zapas. W specyfikacji opisali że ma 7 wyjść 150W. Nie znam się na tym, mam możliwość zwrotu. Denon jest na prawdę aż taki zły? A nawet jeśli ma 125W to mało? Wiele głośników polecanych i dobrych, jest z reguły na 75W. Przynajmniej z tego co patrzyłem, czyli głównie dali 

DSC_1278.JPG

Edytowano przez Bartek Bizub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bartek Bizub napisał:

Denon jest na prawdę aż taki zły?

Zły nie jest ,ale pod warunkiem , że stawiasz na kino i ....tyle. Ma ograniczenie w postaci braku wyjścia PRE OUT / nie rozbudujesz systemu o końcówkę mocy/. Na cyferki w specyfikacji nie patrz , bo to nie ma sensu. Po prostu napisałeś w kontekście tego amplitunera KD. o wymaganiach co do dźwięku w stereo i dlatego pojawiły się krytyczne zdania . 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Zły nie jest ,ale pod warunkiem , że stawiasz na kino i ....tyle. Ma ograniczenie w postaci braku wyjścia PRE OUT / nie rozbudujesz systemu o końcówkę mocy/. Na cyferki w specyfikacji nie patrz , bo to nie ma sensu. Po prostu napisałeś w kontekście tego amplitunera KD. o wymaganiach co do dźwięku w stereo i dlatego pojawiły się krytyczne zdania . 

 

 

I za te krytykę dziekuje. Na co wymienić denona? Na model wyżej jak baligdynia wcześniej wspomnial, czy iść w zupełnie co innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek Bizub napisał:

Ale on ma.wyjscia na 2 subwoofery

Może mieć nawet na dziesięć ,co nie zmienia faktu , że jak wpadniesz np. na pomysł aby rozbudować system to tego nie zrobisz / patrz post wyżej/

 

2 godziny temu, Bartek Bizub napisał:

Na model wyżej jak baligdynia wcześniej wspomnial, czy iść w zupełnie co innego?

I tak i nie :) Nic tak szybko nie ewaluuje w audio jak amplitunery KD., więc jak nie masz dużych wymagań do dźwięku w muzyce i nie planujesz podłączenia końcówki mocy np. na fronty to go zostaw. Tak naprawdę te sprzęty są przeznaczone do pseudo kina w domu , ot tak nam wmówiono , że kino trafi pod strzechy , naszpikowali toto różnymi pogłosami z kościołów i sal koncertowych , dali mikrofon i system kalibracji, aby się ludziska nie pogubili w w ustawieniach poziomów poszczególnych głośników / niektórzy , łącznie za mną walczą z pozycjonowaniem dwóch w stereo, a co dopiero 5 czy 7 + subwoofery./. I interes się kręci :) Jak już kino w domu / a miałem okazję posłuchać / to salka zaadaptowana akustycznie , system głośników do zabudowy , procesor i końcówki mocy, poziom dźwięku kinowy, a nie ciche wieczorne słuchanie , tylko cenowo to wychodzi coś koło  200 - 300 tys. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Kilka spraw:

1. Tego Denona masz czy nie? Bo masz a myślisz o Yamaszce?

2. Denon z tyłu tabliczki podaje maksymalny pobór, a Yamaha średni, w instrukcji znajdziesz że maksymalny poziom to ponad 600W

3. Najmocniejsze w sensie grania, dynamiki jest Onkyo

4. Do czego w końcu szukamy kolumn? W jakim budzecie?

Mam denona ale i jeszcze możliwość zwrotu/wymiany. Budżet... Powiedzmy 4000. Jak jest nie duża różnica, to się dozbiera, ważne by były dobre jakosciowo, choc nie w cenie nautilusa. Do czego? Najlepiej uniwersalne. Opisałem w pierwszym poście. Radio, filmy, konsola. Co się da :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...