Skocz do zawartości

34m2. Salon. Stereo. 7tys zł komplet.


Kubakuba

Recommended Posts

Dzień dobry. 
Poszukuje zestawu stereo do salonu 34m2(5m x 6,7m). Po przejrzeniu wiem że do takiego salonu najlepsze byłby kolumny podłogowe. Niestety nie mogę ale tez nic chce pozwolić sobie na taki komfort ze względu na meble oraz rozkład okien w salonie. Na początku myślałem o kolumnach naściennych typu dali opticon LCR lub canton Gle 417.2 On wall - ale po przejrzeniu forum/forów wiem ze głośniki te są produkowane głównie jako surround a nie jako głośniki odtwarzające pełne pasmo. Tak więc mój wybór idzie w stronę dwóch satelit. I teraz pojawia się kilka pytań - jakie głośniki dobrać do takiego metrażu? Budżet na zestaw głośniki oraz amplituner(zależy mi na takim, którym ma sporo multimediów i odtwarzanie streamingowe,kompatybilność z Iphonem) to 7tyś złoty. Wstępnie myślałem nad głośnikami: 

- Dali Opticon 2

- Canton Vento 836.2 lub 826.2
 

1. Serdecznie proszę o pomoc w dobraniu zestawu, gdyż w temacie jestem praktycznie laikiem. Słucham muzyki rożnego rodzaju - co piątek listy trójki! ;) 
2. Czy mogę postawić głośniki typu satelity na szafce wysokości 50cm? Czy może lepiej powieści je na wieszakach ściennych np na 80cm? Niestety nie mam możliwość postawienia standow. 
Jeśli za tą cenę można mieć lepsze głośniki do tego metrażu bardzo proszę o propozycje i rady. 
3. Czy głośniki typu on-wall zupełnie odpadają? ;) 
 

Pozdrawiam i z góry dziękuje. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż nam to pomieszczenie. Bo coś mi się wydaje że to modern design i brak tam miejsca na porządne prawdziwe Audio.

13 minut temu, Kubakuba napisał:

2. Czy mogę postawić głośniki typu satelity na szafce wysokości 50cm? Czy może lepiej powieści je na wieszakach ściennych np na 80cm? Niestety nie mam możliwość postawienia standow. 

Jak nie ma standów to szafka ok. Troche niska:/ ale zdecydowanie to lepiej niż wieszać takie kolumny.

14 minut temu, Kubakuba napisał:

3. Czy głośniki typu on-wall zupełnie odpadają? ;) 

Nie, ale te kolumny dadzą Ci tło. Jesli słuchasz radia to odkurzania i dasz na to 3k to ok.

Jesli jednak chcesz słuchać muzyki to odpadają.

14 minut temu, Kubakuba napisał:

1. Serdecznie proszę o pomoc w dobraniu zestawu, gdyż w temacie jestem praktycznie laikiem. Słucham muzyki rożnego rodzaju - co piątek listy trójki! ;) 

Duże jak nie olbrzymie monitory i mocny wydajny wzmak.

NAD 375 + Quadral 530,

Cyrus ONE + PMC Twenty 22

Cyrus ONE + Monitor Audio Silver 100, dynaudio EMIT 20

 

https://s4home.pl/produkt/pmc-twenty-22/

 

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dasz radę foty wstawić aby obrazowo wiadomo było o co chodzi.

Duży salon, fajne możliwości, czy bierzesz pod uwagę też zakup subwoofera jako pomoc dla kolumn podstawkowych?

Jeśli słuchasz radia to pewnie zadowoli Ciebie jakiś amplituner stereo, teraz Denon, Marantz, Onkyo, Yamaha, mają fajne i funkcjonalne Amp AV z HDMI.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tylko komoda, na niej kolumny. Ciekawe jaka ona głęboka? 40cm może być za mało jeśli chodzi Amp czy wzm, kable wystające (kolumn i zasilania) dochodzą jeszcze, ale z tym można sobie poradzić, stawiając obok komody sprzęt AV na jakimś cokole czy podstawce.
Jaka odległość od tv do kanapy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narożnik dotyka TV? W takim wielkim pomieszczeniu????

Tutaj po prostu układ pod audio jest zły.

Narożnik powinien iść pod okno. To z kolei będzie problem bo światło będzie padac na TV.

Ale nie ogarniam dlaczego sekcja audiowizualna w pomieszczeniu 34m jest zamknięta na 4 metrach.

 

Dobre duże monitory. Stawiam na Silvery z dobrym zasilaniem albo miększe Dynaudio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość komody 53,5cm. 
Szerokość komody - 42 cm. Amplituner miałbybyć w tej wnęce w komodzie(wymiary wnęki to 80cm szerokości, 22cm wysokości oraz 35cm głębokości - kable głośnikowe poszłyby za szafką do głośników stojących na czarnym blacie). Odległość od ściany do oparcia kanapy 250-260cm. 
 

1. Salon jest jaki i jest ;), każdy ma inne priorytety w swoim domu i może inne osoby postawiły by meble inaczej. Ja proszę o pomoc w wyciągnięciu w temacie Audio tego narożnika. Po drugiej stronie pomieszczenia jest kuchnia na całej długości ściany oraz stół z 6 krzesłami jako jadalnia. 
 

2. Przepraszam - co to jest „rel-a” ;)?

3. Subwoofera nie planowałem. 

 

pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BaliGdynia napisał:

Myślałem że spodobają Tobie się Focal Aria 906, lub Kef R300, a tak szczerze mówiąc zamiast Opticonow to Zensory3.

Zeznor 3 mam aktualnie w starym domu w salonie 22m podpięte pod denon Ceol - rozumiem ze opticon nie są warte swojej ceny? 
 

Focal Aria i KEF r 300 - ładne ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BaliGdynia napisał:

No i jak w Zensorach dźwięk się Tobie podoba? W Opticonach lepiej nie będzie aż tak, a cenowo hmmm... Ja mam w domu Monitor Audio Silver małe kolumny i byłem w szoku jak one ładnie potrafią zagrać.

Z3 grają bardzo ładnie szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. W dole zakresu trochę im brakuje ale ogólnie jestem z zakupu bardzo zadowolony, szczególnie ze para kosztuje do 2ch tysięcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubakuba napisał:

Zeznor 3 mam aktualnie w starym domu w salonie 22m podpięte pod denon Ceol 

19 godzin temu, Kubakuba napisał:

Z3 grają bardzo ładnie szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. W dole zakresu trochę im brakuje

 

Nikich tonow brakuje poniewaz ten Ceol jest za slaby do Z3 i trzeba podlaczyc cos mocniejszego, zeby to uzyskac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zdecydowałem się na Monitor Audio Silver 100 oraz Onkyo TX-8390.

 

Ostatnie pytanie - czy głośniki te można powiesić w miejscu wcześniej zaplanowanych LCR - wysokość około 130cm i np nieznacznie pochylić do dołu? Czy jest to pomysł poroniony i jedyna opcja jest postawić je na komodzie? 
 

Jeśli ktoś uważa ze można powiesić proszę o pomoc w doborze łap, wieszaków. 
 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że możesz powiesić.
Vogle's VLB200 do 20kg obciążenie, może być na przykład.
A nie myślałeś może o jakiś stojakach 90-120cmcm wysokie aby postawić obok komody?
Monitor Audio Silver100 fajna decyzja, Mi osobiście tę nowa seria do optycznie się nie podoba, Silver2 fajne są 20cm membrana w małych kolumnach
75efc42bbd90a66d2a18b27d4078aa3d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobi stereo to ok, z drugiej zaś strony jeśli nie ma miejsca to nie ma co na siłę robić. Wieszak alternatywa, on jest fajny bo kierunkowy tak że można bez problemu ustawić tak kolumnę aby "strzelała " w ucho. Moim zdaniem powinna stać na podstawce 90cm od ziemi a nie na komodzie czy ścianie, ale jeśli nie ma miejsca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...