Skocz do zawartości

Zestaw 2.0/1 do 2,5k


brio

Recommended Posts

Hej,

Na wstępie chciałbym się przywitać, Cześć!
Po kilku latach użytkowania soundbara LG NB3530a przyszedł czas na zmianę na coś nowszego, coś co będzie brzmiało dużo lepiej. Przez chwile zastanawiałem się nad zakupem sooundbara lecz po poczytaniu komentarzy na forum stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie zestaw stereo, ale do brzegu.
Zacznę może standardowo do czego tak na prawdę będzie potrzebny. W zdecydowanej przewadze będą to seriale/filmy Netflix, później spotify/radio i czasem film z kompa. Co do spotify, mam go ustawionego na Alexie Echo Dot2, skąd przesyłam dźwięk do soundbara przez BT.
Sprzęt będzie podłączony do TV Panasonic TX-48AS640 złączem optycznym, w przyszłości planuje zakup konsoli PS4/PS5, będzie stał w salonie o powierzchni ~22m2.
Załączam wypociny :)

f875c6d215c54159d80f0c72d207ad0d.png

Generalnie w kwestii doboru sprzętu audio jestem zielony i jak każdy zadający tu pytanie liczę na małą pomoc 
Nie jestem do końca zdecydowany czy iść w stronę zestawu 2.0 czy może 2.1, nie wiem co bardziej się pasuje.


Jeśli chodzi o amplituner to, nie licząc parametrów, na których jeszcze się nie znam, zależy mi na BT i ewentualnej możliwości małej rozbudowy np. o suba jeśli obecnie zdecyduje się na zestaw 2.0.
Preferowałbym sprzęt nowy, chociaż ciekawej opcji używki na gwarancji nie odmówię. Kwota, max. 2500zł

Z tańszych opcji brałem pod uwagę Edifier 2.0 R2730 DB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba3002 napisał:

Druga to zostawiasz szafkę i ustawiasz je niesymetrycznie.

Symetrycznie względem telewizora :)

Jeśli miejsce odsłuchowe także będzie przesunięte to nie szukał bym tutaj wielkiego problemu.

Z nowych może chociaż po problemach: Pioneer SXN30Ae plus sprzedażowe u nas Magnat 723

Raczej używane:

Onkyo 8250/ Yamaha 602 maksymalnie za 1500 zł. Ale to absolutny maks. Cena powinna być niższa + fajne monitorki za 1000 zł. Niestety teraz u nas ciezko o platformę gdzie takie rzeczy można szukac. Z allegro coraz więcej osob rezygnuje a na OLx straszny bałagan. Musisz sam poszukać wklejać linki moge się wtedy wypowiedzieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie od odpowiedzi. Co do opcji ustawień to za bardzo nie ma jak kombinować, szafki muszą pozostać jak są, miejsca odsłuchowego również nie da się przesunąć z racji biurka po prawej stronie, mam tam jakieś 50cm wolnego miejsca, także tylko na przejście. 

@S4Home Zestaw Pioneer SXN30Ae + Magnat 723 z tego co na szybko sprawdziłem do wydatek 2800zł w górę, podane przeze mnie 2500zł jest już kwotą z górką ;) Chyba, że faktycznie w tym wypadku te 300zł zrobi mega różnicę. 

Z używanym amplitunerem nie będę miał większego problemu, kolumny preferowałbym nowe. Możesz tu podrzucić jakieś konkretne modele do 1000zł?

Ampli, które podałeś dobrze rozumiem, że mają opcje rozbudowy o suba?

Poszukałem jeszcze trochę i dokopałem się do pozytywnych opinii o Marantz Mcr611, co sądzicie?

Edytowano przez brio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie Marantz odstawiam. 

Czytając jeszcze i przeglądając oraz biorąc pod uwagę układ pomieszczenia powinienem skupić się na kolumnach podstawkowych. Jedynym, chyba sensownym rozwiązaniem jest rozstawienie ich symetrycznie względem TV.

Zrobię jeszcze dokładne porównanie ampli, o których wspominaliście i wybiorę ten który będzie najlepiej mi odpowiadał. Następnie kolumny. Ma to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W takich sytuacjach przychodzi na ratunek Topping mx3 czyli mały kombajn o na prawdę niezłej barwie i funkcjonalności jakiej nie powstydzi się niejeden wzmacniacz ze znacznie wyższej kategorii cenowej. Ze względu na szafkę w grę wchodzą monitory i tutaj zaproponowałbym Heco Aurora 300, które świetnie zgrywają się z Toppingiem. Zostaje jeszcze budżet na subwoofer. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o podłączeniu tego Topping mx3 pod głosniki podłogowe Melodika BL30 MK3.  Byłem zdecydowany na zestaw Yamaha MusicCast R-N602 + te głosniki, ale ten amplituner jest po prostu gabarytowo za duzo. Ewentualnie jakie głosniki podłogowe pod tego Topping mx3
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli niby zaczęło się rozjaśniać, w którą stronę iść, aż tu nagle Topping, nowość dla mnie, muszę trochę poczytać, cenowo bardzo kuszące. Rzeczywiście może być konkurencją np. dla takiej Yamahy 602? Jak wygląda tu opcja ewentualnej rozbudowy zestawu gdybyśmy np. bazowalo na Yamaha 602 vs wspomniany Topping?

Jak podpowiedział kolega S4Home, kolumny na początek, tu się chociaż wyjaśniło, że skupiam się tylko na monitorach. 

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zacznijcie od kolumn.

10 godzin temu, brio napisał:

Jak wygląda tu opcja ewentualnej rozbudowy zestawu gdybyśmy np. bazowalo na Yamaha 602 vs wspomniany Topping?

O jakiej rozbudowie mówimy?

Topping to bardzo proste rozwiązanie minimalistyczne i jak na 600 zł to gra ok. No nie może się równać wydajnością z RN602. Ale to zrozumiałem i tez nie ta cena.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, balik150 napisał:

A co myślisz o podłączeniu tego Topping mx3 pod głosniki podłogowe Melodika BL30 MK3.  Byłem zdecydowany na zestaw Yamaha MusicCast R-N602 + te głosniki, ale ten amplituner jest po prostu gabarytowo za duzo. Ewentualnie jakie głosniki podłogowe pod tego Topping mx3
 

Yamaha rn602 to zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz i nie ma co porównywać z minimalistycznym Toppingiem. Podłączałem z bl40 Toppinga i oczywiście można było słuchać i podejrzewam, że dla wielu osób takie brzmienie będzie akceptowalne ale yamaha rn602 pokazała zdecydowanie więcej. Pytanie jakie masz oczekiwania co do brzmienia i w Twoim przypadku zostaje jedynie sprawdzenie u siebie w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że kwota którą chce przeznaczyć nie jest specjalnie wysoka, ale mimo wszystko chciałbym spróbować złożyć coś konkretnego, coś co pogra kilka lat i jeśli się uda zaoferuje również możliwość ewentualnej rozbudowy. Nie sądzę żebym w ciągu najbliższych lat przeskoczył na system 5.0/5.1 więc skupiam się na 2.0/2.1. Dlatego właśnie zapytałem o to porównanie, z którego wynika żeby jednak iść w stronę solidniejszego rozwiązania. 

Wpadł mi również w oko amplituner Yamaha R-N303D/R-N402D, wygląda całkiem ciekawie, ale nie posiada wyjścia na suba. Salon nie jest jakiś ogromny, mieszkanie w bloku więc nie zamierzam męczyć sąsiadów ;) Seriali/filmów/muzyki słucham raczej ciszej. I tu pytanie, skupiać się koniecznie na amplitunerze 2.1 czy lepiej iść w 2.0 i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze kolumny?

 

Edytowano przez brio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie konkrety lubię :) 

Jeśli hipotetycznie zdecydowałbym się na Yamahe R-N602 + Indiana Line Nota 260X/Monitor audio Bronze 2 i powiedzmy, że za rok chciałbym rozbudować zestaw o głośniki/głośniki z rodziny MusicCast to będzie to możliwe czy wtedy muszę poszukać amplitunera z obsługą 4 kanałów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, brio napisał:

Takie konkrety lubię :) 

Jeśli hipotetycznie zdecydowałbym się na Yamahe R-N602 + Indiana Line Nota 260X/Monitor audio Bronze 2 i powiedzmy, że za rok chciałbym rozbudować zestaw o głośniki/głośniki z rodziny MusicCast to będzie to możliwe czy wtedy muszę poszukać amplitunera z obsługą 4 kanałów?

Możesz. Bo RN602 wspiera MusicCAST.

17 godzin temu, balik150 napisał:

Takie szybkie pytanie, czy te głosniki: (zdjecie w załaczniku) zagraja z tym Topping mx3?. Bo juz bylem zdecydowany na yamahe R-N602 ale gabaryt trgo sprzętu jest dla mnie nie do przeskoczenia.

 

IMG_20200128_142927.jpg

Chyba nie. Bo o ile dobrze pamiętam i czytam z tabliczki one mają osobne zasilanie dla wysokich i dla niskich tonow? I onę są chyba bez zwrotnicy. Dzieliła im to chyba jednostka. Tak było przy najmniej w technicsie.

Pokaz zdjęcia terminali głośnikowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Możesz. Bo RN602 wspiera MusicCAST.

Świetnie! Dzięki za potwierdzenie. Więc finalnie będzie RN602 lub Pioneer SXN30AE w zależności od ofert, choć trochę bliżej mi do Yamachy ze względu na BT output.

Co do kolumn to zastanawiam się nad Indiana Line Nota 260X vs Monitor audio Bronze 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Możesz. Bo RN602 wspiera MusicCAST.

Chyba nie. Bo o ile dobrze pamiętam i czytam z tabliczki one mają osobne zasilanie dla wysokich i dla niskich tonow? I onę są chyba bez zwrotnicy. Dzieliła im to chyba jednostka. Tak było przy najmniej w technicsie.

Pokaz zdjęcia terminali głośnikowych.

Dokładnie tak, z głosnika wychodzą 4 kabelki i ida do wiezy. Ok, wiec decyduje sie na Topping mx3+ melodika bl30 mk3, zobaczymy jak to zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Na odsłuch marsz

Z przyjemnością, ale jeszcze jedno pytanie ;)

Wszystkie wspomniane kolumny, oprócz Monitor audio Bronze 2 mają bas-refleks umieszczony na tylnej części obudowy. Czy w moim przypadku, gdzie monitory będą stały na szafce o głębokości 40cm, któraś wersja sprawdzi się lepiej?

I masz babo placek, dopiero teraz zacząłem dokładnie sprawdzać wymiary i lipa :( Yamaha niestety odpada, za płytka szafka 40cm vs 39cm, szerokość/wysokość jest ok, ale tego nie przeskoczę. Pioneer niewiele lepiej 32cm, Onkyo 39..

Edytowano przez brio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, balik150 napisał:

Dokładnie tak, z głosnika wychodzą 4 kabelki i ida do wiezy. Ok, wiec decyduje sie na Topping mx3+ melodika bl30 mk3, zobaczymy jak to zagra.

Tak myślałem właśnie. To daj znać.

11 godzin temu, brio napisał:

Z przyjemnością, ale jeszcze jedno pytanie ;)

Wszystkie wspomniane kolumny, oprócz Monitor audio Bronze 2 mają bas-refleks umieszczony na tylnej części obudowy. Czy w moim przypadku, gdzie monitory będą stały na szafce o głębokości 40cm, któraś wersja sprawdzi się lepiej?

I masz babo placek, dopiero teraz zacząłem dokładnie sprawdzać wymiary i lipa :( Yamaha niestety odpada, za płytka szafka 40cm vs 39cm, szerokość/wysokość jest ok, ale tego nie przeskoczę. Pioneer niewiele lepiej 32cm, Onkyo 39..

 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...